آموزش تصویری غیر فعال کردن دائمی آپدیت ویندوز ۱۰

شرکت مایکروسافت که تولید کننده و توسعه دهنده سیستم عامل ویندوز است، هر ساله خبر های جدیدی برای کاربران ویندوزی اش دارد. نسخه های جدید ویندوز با امکانات و قابلیت های جدیدتری نسبت به نسخه قبلی ارائه می شوند. آخرین نسخه ویندوز تحت عنوان ویندوز ۱۰ در ۲۹ جولای ۲۰۱۵/ ۷ مرداد ۹۴ روانه بازار شد و تا به این لحظه بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفته است؛ چرا که در این نسخه تغییرات بسیار زیادی نسبت به نسخه های قبلی صورت گرفته است. طراحی زیبا و گرافیکی، افزایش سرعت لودینگ و بالا آمدن ویندوز و سازگاری با انواع دستگاه های موجود در بازار از جمله ویژگی هایی هستند که در این نسخه از سری ویندوز بهبود یافته است و همچنان از طرف مایکروسافت با آپدیت های روزانه مورد پشتیبانی قرار گرفته می گیرد. اما این بروزرسانی پی در پی چندان هم باب میل کاربران نیست! علی الخصوص کاربران ایرانی که به واسطه تحریم ها و مسائلی از این قبیل، توانایی خرید نسخه اورجینال ویندوز را نداشته، بنابراین به نسخه های کرک شده ویندوز روی می آورند و پس از بروزرسانی مستمر، سرور های شرکت مایکروسافت متوجه این قضیه شده و ویندوز را غیر فعال می کند. این تنها یکی از مشکلاتی است که کاربران از آن گلایه دارند و از قضا دلیل مستحکمی برای اینکه اقدام به غیر فعال کردن دائمی آپدیت ویندوز ۱۰ کنند. در صورتیکه شما هم، چنین قصدی دارید، این مقاله از مجله نمایندگی دل را تا انتها مطالعه بفرمایید.

چگونه آپدیت ویندوز ۱۰ را برای همیشه ببندیم؟

بستن آپدیت ویندوز 10

این بروزرسانی ها «Update» شامل بهینه سازی هسته ویندوز، رفع مشکلات امنیتی و بالا بردن امنیت، طراحی و رابط کاربری و عملکرد ویندوز است. اما اخیرا بیشتر کاربران از نحوه آپدیت شدن این ویندوز ناراضی هستند، چون بیشترین میزان پهنای باند اینترنت شخص را به هنگام دانلود اشغال نموده و علاوه بر آن منجر به اتمام ترافیک حجمی کاربران می شود، همچنین پس از دریافت بروزرسانی های ویندوز، نصب آن به هنگام ریستارت و یا خاموش شده سیستم مدتی طول خواهد کشید که گاهی حوصله کاربران را سر می برد.

بستن آپدیت ویندوز ۱۰ (در حال اجرا)

اگر در حال حاضر ویندوز شما در حال بروزرسانی است و میخواهید آن را غیر فعال کنید :

گام اول :  در مرحله اول می بایست بر روی آیکن استارت ویندوز واقع در سمت چپ نوار وظیفه کلیک راست نموده و از گزینه های موجود Run را انتخاب کنید.

بستن آپدیت ویندوز 10

گام دوم : در کادر باز شده عبارت Services.msc را وارد نموده و OK را بزنید.

بستن آپدیت ویندوز 10

گام سوم : در پنجره سرویس های ویندوز  Services گزینه Windows Update را پیدا کرده بر روی آن دوبار کلیک کنید.

غیر فعال کردن آپدیت ویندوز 10

گام چهارم : پس از دوبار کلیک روی Windows Update، در پنجره باز شده از منو کشویی Startup Type گزینه Disable را انتخاب کنید و سپس OK را کلیک کنید.

غیر فعال کردن آپدیت ویندوز 10

گام پنجم : برای اعمال کامل تغییرات سیستم را Restart (راه اندازی مجددا)  نموده ، خواهید دید که بروز رسانی های انجام نخواهد شد و دغدغه های شما پایان می یابد.

غیر فعال کردن آپدیت ویندوز 10

اما توجه کنید که گاهی لازم است بخش آپدیت ویندوز فعال باشد؛ مثلاً برای نصب پرینتر های قدیمی و یا برخی درایور ها نیاز خواهید داشت تا از طریق بروزرسانی ها این موارد را نصب نمایید، لذا روند فوق را مجدداً تکرار نموده و از منو کشویی Startup Type عبارت Automatic را برگزینید و سیستم را راه اندازی مجدد کنید.

روش غیر فعال کردن آپدیت ویندوز ۱۰ با استفاده از Group Policy Editor

نکته ای که قبل از کار با این روش وجود دارد این است که Group Policy Editor در ویندوز ۱۰ نسخه Home در دسترس نیست؛ بنابراین در صورتی که از نسخه Home استفاده میکنید، نمیتوانید این روش را بکار ببرید.

Group Policy Editor تنها در نسخه های Professional،Enterprise یا Education در دسترس است. می توانید از ویرایشگر Group Policy برای تغییر تنظیمات جهت جلوگیری از بروزرسانی خودکار ویندوز ۱۰ استفاده کنید. اعمال این تنظیمات شما را از آپدیت های جدید اطلاع خواهد داد، بدون اینکه آنها را به طور خودکار نصب کند.

  • کلید های Windows +R را همزمان فشار داده تا پنجره Run برای شما باز شود، این برنامه را همچنین با جست و جوی عبارت RUN در منوی استارت می توانید اجرا کنید.
  • در پنجره باز شده عبارت gpedit.msc را تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید.
  • در پنجره باز شده Local Group Policy Editor مسیر زیر را دنبال کنید، از تصاویر راهنمای زیر کمک بگیرید :

Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Update

۱٫ ابتدا بر روی Computer Configuration کلیک کنید تا زیر مجموعه های آن باز شود.

۲٫ بر روی  Administrative Templates کلیک کنید.

۳٫ و سپس بر روی Windows Components کلیک کنید.

۴٫ در سمت راست به دنبال Windows Update بگردید و پس از یافتن آن روی آن دو بار کلیک کنید.

غیر فعال کردن آپدیت ویندوز 10

غیر فعال کردن آپدیت ویندوز 10

۵٫ پس از این که بر روی Windows Update کلیک کردید، گزینه Configure Automatic Updates را یافته و روی آن دوبار کلیک کنید.
غیر فعال کردن آپدیت ویندوز 10
۶٫ بعد از کلیک بر روی Configure Automatic Updates پنجره ای مانند تصویر زیر نمایان می شود، در اینجا کافیست گزینه Disabled را انتخاب کرده و بر روی دکمه Ok کلیک کنید.
غیر فعال کردن آپدیت ویندوز 10
نکته : اگر بعدا خواستید نسخه ویندوز خود را بروز کنید، می توانید مراحل فوق را دوباره تکرار کنید، سپس Enabled را فعال کنید تا بتوانید به روز رسانی را ادامه دهید.

غیر فعال کردن آپدیت ویندوز ۱۰ از طریق قرار دادن اتصال شبکه به عنوان Metered Connection

نکته : قرار دادن اتصال به اینترنت به عنوان method تنها با اتصالات وایرلس قابل انجام است؛ به عبارت دیگر اگر اتصال شما با کابل LAN و درگاه Ethernet می باشد، این روش برای شما قابل انجام نیست.

اگر کامپیوتر شما به Wi-Fi متصل است، می توانید این را برای متوقف کردن آپدیت خودکار ویندوز ۱۰ متوقف کنید.

۱- بر روی منوی استارت کلیک کرده و عبارت Setting را جستجو کرده و کلید Enter را فشار دهید، روی گزینه Network & Internet کلیک کنید.

متوقف کردن آپدیت خودکار ویندوز 10

۲- روی WiFi در پنل سمت چپ کلیک کنید و سپس روی نام اتصال Wi-Fi خود کلیک کنید.

متوقف کردن آپدیت خودکار ویندوز 10

۳- گزینه Set as metered connection را به روی On قرار دهید.

این به شما کمک می‌کند که از بارگیری داده‌هایی که به آن‌ها نیاز ندارید، جلوگیری شود؛ برای مثال این کار از بارگیری خودکار بروزرسانی‌ها و همگام‌سازی اطلاعات OneDrive جلوگیری می‌کند.

  • دانلود اپلیکیشن ها از Windows Store غیر فعال خواهد شد.
  • آپدیت های مربوطه غیر فعال خواهد شد.
  • فایل هایی که به صورت Offline ذخیره شده اند به صورت خودکار به روز رسانی نخواهند شد.

بستن آپدیت خودکار ویندوز 10

غير فعال كردن آپديت ويندوز ۷ از طریق رجیستری

نکته : ویرایش رجیستری ریسکی است، اگر شما آن را به درستی انجام ندهید، می تواند باعث آسیب برگشت ناپذیر به سیستم عامل شود. توصیه می شود قبل از انجام مراحل زیر یک نسخه پشتیبان کامل از کامپیوتر دسکتاپ، آل این وان یا لپ تاپ خود تهیه کنید.
۱٫ کلید های Windows + R را همزمان فشار دهید تا پنجره Run برای شما نمایش داده شود.
۲٫ عبارت regedit را در پنجره Run تایپ کرده و Enter را فشار دهید.
۳٫ در پنجره رجیستری کافیست با توجه به تصویر زیر عمل کنید :
  • ابتدا مسیر زیر Copy کرده و در قسمت مشخص شده در تصویر جایگذاری کنید.

Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate

  • سپس همانطوری که در تصویر مشخص شده، بر روی Windows update در سمت چپ کلیک راست کرده و گزینه new را انتخاب کرده و سپس بر روی Key کلیک کنید.
توقف آپدیت ویندوز
۴٫ پس از انتخاب Key حالا باید نام آن را وارد کنید در نتیجه عبارت AU را برای نام آن قرار دهید.
۵٫ پس از آن وارد قسمت AU شده و در پنل سمت راست در یک جای خالی کلیک راست کرده وبر روی new کلیک و گزینه DWORD (32-bit) Value را انتخاب کنید.
۶٫ نام آن را AUOptions  قرار داده و Enter را فشار دهید.
۷٫ حالا تنها چیزی که باقی مانده است این است که در فیلد Value data مقدار ۲ را وارد کنید.
آموزش بستن آپدیت ویندوز 10 با 3 روش جدید و متفاوت

با درج از این مقدار، سیستم از بارگیری آپدیت خودکار ویندوز ۱۰ جلوگیری می کند و هنگامی که بروزرسانی های جدید در دسترس هستند، یک اعلان دریافت خواهید کرد. به این ترتیب، شما می توانید به طور موثر از آپدیت خودکار ویندوز ۱۰ اجتناب کنید. در صورتیکه سوالی دارید، لطفا در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا پاسخ دهیم.

دیدگاه‌ها 0

*
*

ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل