غیر فعال کردن تاچ اسکرین لپ تاپ های لمسی در ویندوز ۱۰

با مقاله دیگری از مجله نمایندگی دل با شما عزیزان هستیم. در این مقاله، غیر فعال کردن تاچ اسکرین لپ تاپ را به شما عزیزان آموزش می دهیم و به شما یاد می دهیم که چگونه صفحه نمایش لمسی لپ تاپ dell (یا برند دیگر) خود را به آسانی غیر فعال کنید. با کندل ایران همراه باشید.

آموزش غیر فعال کردن صفحه نمایش لمسی لپ تاپ

داشتن یک لپ تاپ با صفحه نمایش لمسی می تواند کار با لپتاپ را جذاب تر کرده و حتی تحت شرایطی، سرعت بیشتری به آن ببخشد. اما اگر لپ تاپی با صفحه نمایش لمسی دارید، شاید بد نباشد بدانید که چطور قابلیت لمس صفحه نمایش را در لپ تاپ خود غیر فعال کنید. البته غیر فعال کردن حالت لمسی لپ تاپ ها برای بعضی از کاربر ها بی دلیل نیست. این لپ تاپ ها علاوه بر ویژگی های خوب و جالبی که دارند، برای بعضی از کاربران، این ویژگی آنقدر ها هم خوشایند نیست.

غیر فعال کردن تاچ اسکرین لپ تاپ

شاید برخی کاربران برای کارهای طولانی ترجیح دهند که از موس لپ تاپ و کیبورد لپتاپ استفاده کنند و حالت صفحه نمایش لمسی را غیرفعال نمایند. در این قسمت، به بررسی عواملی می پردازیم که سبب می شود کاربر اقدام به غیر فعال سازی تاچ اسکرین لپ تاپ خود کند.

مصرف بالای برق در نمایشگر های لمسی

غیر فعال کردن صفحه نمایش لمسی لپ تاپ

یکی از مواردی مهمی که بسیاری از کاربران نیز از آن گلایه کرده و به آن اشاره دارند، این است که صفحه نمایش های لمسی، برق بیشتری را مصرف میکنند؛ بنابراین باعث می شوند که باتری لپ تاپ شما سریع تر خالی شود و در واقع این مصرف برق حتی زمانی که صفحه لپ تاپ را لمس نمیکنید هم جریان دارد! همچنین طی آزمایش هایی که انجام داده شده، یک لپ تاپ با نمایشگر لمسی در حالت تاچ اسکرین غیر فعال، اگر ۳ ساعت عمر باتری داشته باشد، همان لپ تاپ با نمایشگر لمسی فعال ۲ ساعت عمر باتری دارد.

برای این که این قضیه بیشتر برایتان قابل درک شود، به تصویر زیر نگاه کنید؛ برای مثال لپ تاپ Xps 13 دل با صفحه نمایش معمولی، ۱۱ ساعت و ۵۴ دقیقه عمر باتری در حالت وبگردی با وای فای دارد؛ در حالی که همان مدل با تاچ اسکرین لمسی، ۸ ساعت و ۸ دقیقه عمر مفید باتری دارد.

غیر فعال کردن تاچ اسکرین لپ تاپ

کثیف شدن صفحه نمایش بر اثر لمس با انگشتان

غیر فعال کردن صفحه نمایش لمسی لپ تاپ

این موضوع کاملا واضح است! نمایشگر لپ تاپ های معمولی را در نظر بگیرید که در طول زمان استفاده، چقدر کثیف و دچار لکه می شود. همانطور که حتما می دانید نمایشگر لپ تاپ قسمت مهم و ظریفی است که باید به آن توجه داشته باشید. از آنجایی که در این صفحه، تصاویر و رنگ های مختلفی نمایش داده می شود، اگر بخش کوچکی از آن لکه ای بیفتد، کاربر خیلی سریع متوجه آن می شود. در این زمان بالطبع بهترین کار این است که آن لکه را برطرف کنیم؛ اما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که با چه روشهایی، به بهترین صورت، نمایشگر لپ تاپ خود را تمیز کنید. چرا که اگر اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشید، ممکن است به نمایشگر لپ تاپ خود آسیب وارد کنید و همانطور هم که مطلع هستید، این روز ها قیمت تعویض نمایشگر بسیار بالاست و بهتر آن است که دقت زیادی داشته باشیم. البته در صورتیکه صفحه نمایش لپ تاپ تان دچار اشکال شده است، می توانید با مراجعه به صفحه “تعمیر لپ تاپ دل” از مشاوره و خدمات کارشناسان فنی کندل ایران بهره مند شوید.

مزاحمت دیگران

غیر فعال کردن صفحه نمایش لمسی لپ تاپ

این موضوع را زمانی خوب درک میکنید که در خانه تان، کودکی خردسال یا نوزاد داشته باشید. دقیقا زمانی که دارید با لپ تاپ کار میکنید و دوست ندارید کسی مزاحم کارتان شود، ناگهان با صحنه ای ناخوشایند مواجه می شوید و کودک خودتان یا آشنایتان، با دستش بر روی نمایشگر لپ تاپ و یا تاچ پد موس می زند! در این حالت دو راه پیش رو دارید، غیر فعال کردن تاچ اسکرین و تاچ پد یا برخورد ناخوشایند به کودک! که قطعا مورد اول، بهترین تصمیم است. همچنین اگر می خواهید کمی امنیتی تر اقدام کنید، مقاله غیر فعال کردن تاچ پد موس را برای مطالعه پیشنهاد می کنیم.

غیر فعال کردن صفحه نمایش لمسی لپ تاپ

نحوه غیر فعال کردن تاچ اسکرین لپ تاپ

برای غیر فعال کردن تاچ اسکرین لپ تاپ مراحل زیر را دنبال کنید.

  • در اولین مرحله به Device Manager مراجعه کنید، میتوانید برای این کار از یکی از روش های زیر استفاده کنید:
  1. بر روی دکمه Start کلیک راست کنید (همچنین میتوانید از کلید های میانبر Windows + X استفاده کنید) و سپس در منوی ظاهر شده بر روی گزینه Device Manager کلیک کنید.
  2. یا کلید های میانبر Windows + R را فشار داده و در پنجره باز شده عبارت devmgmt.msc را تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید.

غیر فعال کردن صفحه نمایش لمسی لپ تاپ

در پنجره باز شده Device Manager، لیست تمام سخت افزار های موجود در لپ تاپ به نمایش در میاید.

  • در بین گزینه های موجود به دنبال Human Interface Devices بگردید و منوی کشویی آن را باز کنید.
  • در بین دستگاه های ظاهر شده بر روی HID-compliant touch screen کلیک راست کنید.

غیر فعال کردن صفحه نمایش لمسی لپ تاپ

  • پس از کلیک راست کردن بر روی آن، از گزینه های موجود Disable device را انتخاب کنید. ممکن است پنجره ای ظاهر شود که از شما بخواهد اقدام خود را تأیید کنید؛ بنابراین بر روی Yes کلیک کنید.

غیر فعال کردن تاچ اسکرین لپ تاپ

صفحه لمسی رایانه شما غیر فعال شده است. در صورتی که می خواهید صفحه لمسی خود را مجددا فعال کنید، کافیست مراحل بالا را دوباره انجام دهید. Device Manager را باز کرده و روی Human Interface Devices کلیک کنید، سپس بر روی HID-compliant touch screen کلیک راست کنید، اما این بار بر روی Enable device کلیک کنید تا تاچ اسکرین لپ تاپ خود را فعال کنید.

غیر فعال کردن تاچ اسکرین لپ تاپ

غیر فعال کردن حالت Tablet Mode

حالا که با آموزش غیر فعال کردن تاچ اسکرین لپ تاپ آشنا شدید، تنها چیزی که باید انجام بدهید این است که در صورتیکه سیستمتان در حالت تبلت است، آن را از این وضعیت خارج کنید.

برای این کار، مراحل زیر را به دقت انجام دهید.

  • به Settings بروید. برای اینکار میتوانید کلید های Windows + X را فشار دهید و از گزینه های موجود Settings را انتخاب کنید.
  • سپس گزینه System را انتخاب کنید.
  • در سمت چپ، گزینه Tablet Mode را انتخاب کنید.
  • و نهایتا طبق تصویر زیر تاچ اسکرین لپ تاپ را غیر فعال کنید.

غیر فعال کردن تاچ اسکرین لپ تاپ

دیدگاه‌ها 0

*
*

ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل