آموزش نصب ویندوز ۱۰

آموزش نصب ویندوز ۱۰

ویندوز ۱۰ یکی از جدید ترین نسخه های شرکت ماکروسافت است که نسبت به نسخه های قبلی ویندوز تغیرات زیادی داشته است. در این مقاله ما قصد داریم تا آموزش  نصب ویندوز  ۱۰ را برای کاربران قرار دهیم. در ادامه با کندل همراه باشید.

اولین کاری که باید انجام بدهید این است که DVD ویندوز را در داخل DVD/R/W کامپیوتر و یا لپ تاپ شخصی خود قرار بدهید و کامپیوتر خود را راه اندازی کنید.اگر هم از فلش بوت شده برای نصب ویندوز استفاده می کنید باید فلش مورد نظری که بوت شده است را به USB اصلی کامپیوتر خود متصل کنید و کامپیوتر خود را راه اندازی کنید. بعد از بوت شدن ویندوز  همانند تصویر اول مشاهده می کنید.

مراحل نصب ویندوز ۱۰

بعد از ظاهر شدن این تصویر  همینطور که مشاهده می کنید به مراحل نصب ویندوز میرسیم. قسمت Language to install  که زبان نصب مرا حل ویندوز است را تغییر نمی دهیم . قسمت Time and currency format  که برای زبان و فرمت های زمان و تاریخ ویندوز است که شما در این قسمت persian را انتخاب کنید. و قسمت Keybord or input method که برای زبان های وردی کیبرد است را بر روی persian قرار دهید. سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

1--اموزش-نصب-ویندوز-10-کندل

 

در این مرحله اگر بر روی گزینه  Repiar your computer کلیک کنید، این گزینه برای باز گردانی ویندوز قبلی  مورد استفاده قرار می گیرد که ما با این قسمت کاری نداریم. و بر روی گزینه Inestall now کلیک کرده  تا به مرحله بعد بروید.

2--اموزش-نصب-ویندوز-10-کندل

 

اگر نسخه ویندوز که شما نصب می کنید داری چند ورژن دیگر باشد قبل این مرحله یک صفحه دیگر برای انتخاب ورژن های دیگر نمایش داده میشود که شما می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. ولی چون در این آموزش فقط نسخه Windows 10 pro انتخاب شده ما مستیقما به این صفحه میرویم در این مر حله بر روی تیک I accept the license terms  کیلک کرده و گزینه Next  را انتخاب کنید.

آموزش-نصب-ویندوز-10---3

در این مرحله  (Custom: Install Windows only (advanced انتخاب کنید. یا اگر میخواهید ویندوز  قبلی خود را آپگرید کنید می توانید گزینه Upgrade : Install Windows and keep files settings and application را  انتخاب کنید.

آموزش-نصب-ویندوز-10---4

 

در این مرحله پارتیش های خود را می توانید و مدیریت کنید. که اگر از قبل پارتیشن بندی کرده اید فقط درایو ی که میخواهید ویندوز را در آن نصب کنید را انتخاب کرده و سپس آن را فرمت کنید و بر روی گزینه Next کلیک کنید. اکثر کاربران  درایو ویندوزی که قبلا نصب بوده را انتخاب می کنند و آن را فرمت کرده، بروی آن ویندوز نصب می کنند.

آموزش-نصب-ویندوز-10---5

در این مرحله منتظر کپی کردن اطلاعات ویندوز به هارد دیسک خود می مانید تا انتقال اطلاعات تمام شود.

آموزش-نصب-ویندوز-10---6

بعد از را اندازی مجدد کامپیوتر ویندوز به ادامه نصب به صورت اوتوماتیک می رود. در این مرحله گزینه  Use express setting را انتخاب می کنید تا تنظیمات پیشفرض ویندوز اعمال شود و به مرحله بعدی میرویم.

آموزش-نصب-ویندوز-10---7

در این مرحله اگر اکانت ماکروسافت داشتید اطلاعات اکانتتان را وارد می کنید و اگر نداشتید می توانید گزینه Craete a new account  را انتخاب کرده و یک اکانت جدید بسازید . گزینه Next را انتخاب کنید تا به مرحله بد بروید.

آموزش-نصب-ویندوز-10---8

 

بعد از وارد کردن اطلاعات اکانت ماکروسافت خود وارد مرحله نصب برنامه های پیشفرض ویندوز ۱۰ می شوید که مقدار کمی زمان می برد.

آموزش-نصب-ویندوز-10---9

بعد از نصب برنامه های app store  ماکروسافت وارد محیط ویندوز می شویم .

آموزش-نصب-ویندوز-10---10

در این مرحله ویندوز به خوبی نصب شده و فقط فعال سازی ویندوز می ماند که روش های مختلفی دارد. امیدواریم که این اموزش برای شما عزیزان سودمند بوده باشد.

 

کندل عرضه کننده رسمی محصولات دل (ِ Dell ) در ایران.

لینک های مفید :  |  نمایندگی دل  |  تعمیرات لپ تاپ دل  |  نمایندگی DELL  |  نمایندگی دل در تهران  |  خرید لپ تاپ دل  |

دیدگاه‌ها 1