ابزار آنالیز زمان صرف شده کاربران فیس بوک

ابزار آنالیز زمان صرف شده کاربران فیس بوک

با مقاله ” ابزار آنالیز زمان صرف شده کاربران فیس بوک ” با وبلاگ نمایندگی دل همراه باشید…

با توجه به اینکه این روزها کاربران زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی سپری می کنند و در همین راستا ، شرکت های بزرگی دست به اقداماتی برای مدیریت زمان صرف شده کاربران کرده اند از جمله اپل و گوگل که برای ارائه‌ی اطلاعات زمان سپری‌شده اقداماتی را انجام داده اند، اما این بار اخباری منتشر شده که نشان دهنده این است که فیسبوک نیز روی یک ویژگی به‌ نام «زمان سپری‌شده» کار می‌کند.

«زمان به‌خوبی گذرانده‌شده» نام جنبشی است که در دنیای فناوری این روزها فراگیر شده و همه از آن سخن می گویند، این جنبش بر روی فیسبوک نیز اثرگذار بوده است و مهندس جیم مانچون وونگ  مسئولیت آن را بر عهده دارد؛ به کمک این ویژگی کاربران فیس بوک می توانند زمان صرف شده در فیسبوک را مشاهده کنند و این گونه مدیریت بهتری بر روی زمان خود داشته باشند. البته این قابلیت قرار است به اینستاگرام هم اضافه شود.

جین وونگ در یک پست به این مورد اشاره کرده است:

فیسبوک در حال کار روی ویژگی زمان سپری‌شده در فیسبوک است. این ویژگی به کاربران کمک می‌کند زمان حضور در فیسبوک را مدیریت کنند. اینستاگرام نیز روی ارتقاء سلامت دیجیتال کاربران کار می‌کند.

اما نام موقت این ویژگی با «زمان شما در فیسبوک» (Your Time on Facebook) نام‌گذاری شده است. به‌دنبال نخستین اقدامات شرکت‌هایی نظیر اپل و گوگل صورت گرفته که اطلاعات بیشتری در ارتباط با سپری کردن زمان کاربران در رایانه‌ و گوشی‌ هوشمند ارائه کرده‌اند. این ویژگی در شکل حال حاضر خود به کاربر نشان می‌دهد که طی هفته‌ی گذشته، چه مدت‌زمانی به‌صورت روزانه در فیسبوک سپری کرده است. و میانگین زمان سپری‌شده برای هر روز را نیز به او اطلاع می‌دهد. فیسبوک گزینه‌ای به کاربر ارائه می‌کند تا با استفاده از آن بتواند یک محدودیت زمانی روزانه برای گذران وقت تنظیم کند و همچنین یک لینک در اختیار کاربر می‌گذارد تا اعلان‌های فیسبوک را مدیریت کند.

فیسبوک در مورد اجرایی شدن ویژگی زمان صرف شده کاربران فیس بوک گفته است که این ویژگی حتما اجرایی می شود اما در مورد این که دقیقاً چه زمانی اجرا می شود و برای تمام کاربران فعال می شود یا خیر توضیحاتی ارائه نداده است، با این اوصاف شاید بتوان گفت این اقدامات کمی برای مدیریت زمان کاربران شبکه های اجتماعی مفید باشد.

نظر شما در این باره چیست؟

 

لینک های مفید :  | نمایندگی دل | خرید لپ تاپ دل | تعمیرات لپ تاپ دل | نمایندگی DELL | دل | نمایندگی مرکزی دل |

دیدگاه‌ها 0

*
*


ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل