اخبار فناوری, تازه ها

اذعان گوگل به موقعیت یابی کاربران حتی به هنگام غیر فعال بودن تنظیمات

موقعیت یابی کاربران - شرکت گوگل - کندل نمایندگی Dell - خدمات پس از فروش دل در ایران - عملکرد ردیابی گوگل - اندروید - غیر فعال سازی GPS
اذعان گوگل به موقعیت یابی کاربران حتی به هنگام غیر فعال بودن تنظیماتReviewed by احمد خرسندی پور - Ahmad Khorsandi Pour on Nov 25Rating: 4.5اذعان گوگل به موقعیت یابی کاربران حتی به هنگام غیر فعال بودن تنظیماتموقعیت یابی کاربران - شرکت گوگل - کندل نمایندگی Dell - خدمات پس از فروش دل در ایران - عملکرد ردیابی گوگل - اندروید - غیر فعال سازی GPS

شرکت گوگل موقعیت مکانی کاربران را حتی به هنگام غیر فعال بودن تنظیمات GPS ردیابی می کند :

پس از آنکه کوارتز نشان داد گوگل محل کاربری کاربر را از طریق دکل های ارتباطات سلولی ردیابی می کند، غول جستجو گفت که این عملکرد سرعت و عملکرد پیام رسانی را بهبود می بخشد.

 


تبلیغات                          کندل نمایندگی Dell                                 خدمات پس از فروش دل در ایران


آیا امنیت گوشی های اندرویدی کاربران به خاطره افتاده است ؟

گوشی هایی که از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند اطلاعات مربوط به موقعیت کاربران را جمع آوری می کند و آن را هنگامی که به اینترنت متصل می شود برای گوگل ارسال می کند ، کوارتز ( Quartz ) نشان داد که این کار از ژانویه ۲۰۱۷ انجام شده است.

بر اساس گزارش ، گوشی ها و تبلت های اندرویدی آدرس های دکل های سلولی نزدیک به هم را جمع آوری کرده و به صورت رمز گذاری شده ارسال می کند ، حتی هنگامی که تابع ردیابی موقعیت مکانی توسط کاربر غیر فعال شده است.

 

صحبت های سخنگوی گوگل در خصوص عملکرد ردیابی گوگل :

سخنگوی گوگل به ZDNet گفت که تلفن های اندرودی مدرن از یک سیستم همگام سازی شبکه ای استفاده می کند که نیاز به استفاده از کدهای کشوری که موبایل در آن استفاده می شود و همچنین کد های شبکه موبایلی دارد تا از دریافت پیام ها و اطلاعیه ها اطمینان حاصل شود. آدرس های سلول دکل برای سیستم گوگل ارسال می شود که برای اعلان ها و پیام رسانی دستگاه های اندرویدی استفاده می شود ، سخنگوی شرکت گوگل می گوید که این عمل سرعت و عملکرد پیام رسانی را بهبود می بخشد.

در ادامه این بیانیه که ادامه دارد ” در ژانویه سال جاری ، ما به دنبال استفاده از کدهای شناسایی سلولی بوده که به عنوان یک سیگنال اضافی به بهبود هر چه بیشتر سرعت و عملکرد پیام رسانی کمک خواهد کرد “.

 

با این حال ، ما هرگز ID سلول را داخل سیستم همگام سازی شبکه ثبت نکردیم و بنابراین بلافاصله داده ها کنار گذاشته شده و آن را بروز رسانی کردیم تا نیازی به ID سلول نباشد.


این سخنگوی شرکت گوگل همچنین گفت که کد های کشور تلفن همراه و کدهای شبکه تلفن همراه “اطلاعات لازم شبکه” را برای تحویل پیام و اطلاع رسانی فراهم می کنند، اما مشخص شده است که آنها از سرویس های موقعیت یاب مکانی جدا هستند، به همین دلیل است که که علیرغم غیر فعال سازی عملکرد محلی اطلاعات کاربر هنوز هم جمع آوری شده است.


 

گوگل این موضوع را کاربران اندرویدی که ردگیری مکان را غیرفعال کرده اند، توسط موتور جستجوی موتور دنبال می شوند ، به طور واضح در سیاست حفظ حریم خصوصی خود روشن نمی کند. “هنگام استفاده از سرویس های Google، ما ممکن است اطلاعات مربوط به موقعیت واقعی شما را جمع آوری و پردازش کنیم و از فن آوری های مختلفی برای تعیین محل، از جمله آدرس آی پی، GPS و دیگر سنسورها استفاده می کنیم که ممکن است شامل اطلاعاتی در خصوص دستگاه های اطراف شما مانند نقاط دسترسی Wi-Fi ، دکل های سلولی و … باشد “.

آنچه که از این سیاست بر می آید توضیح دهید که چگونه Maps مکان فعلی یک کاربر را پیدا می کند، به نظر می رسد که اتصال به شبکه سلولی می تواند تا هزاران متر دقت داشته باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *