با غول گرافیکی ۳۰۰۰ دلاری انویدیا Titan V ، قویترین GPU را برای کامپیوتر خود بخرید

شرکت Nvidia معماری تراشه های Volta ، مورد استفاده در ابر رایانه ها را به کامپیوترهای رومیزی می آورد :

شرکت مشهور Nvidia که در زمینه تولید کارت های گرافیک بسیار مشهور است اعلام کرده است که کارت گرافیک Titan V دارای قوی ترین GPU در جهان است. این کارت گرافیک برپایه ی Nvidia’s Volta بوده و به لحاظ معماری ، همان ساختار Nvidia Tesla V100 را دارد.

 


تبلیغات                                 کندل نمایندگی تعمیرات لپ تاپ دل                                         خدمات تخصصی تعمیر لپ تاپ دل


 

تایتان V نسلی جدید از گرافیک کامپیوتر های شخصی :

 

 در هفته ای که گذشت کارت گرافیک Titan V برای کامپیوترهای شخصی مورد هدف دانشمندان و محققین بوده و در کنفرانس هوش مصنوعی NIPS ( سیستم پردازش اطلاعات عصبی ) به نمایش گذاشته شد. این کارت گرافیک شامل شش پردازنده ی گرافیکی است که دارای ۲۱٫۱ میلیارد ترانزیستور، ۱۲ گیگابایت حافظه و ۶۴۰ هسته تانسور است که قادر به اجرای ۱۱۰ teraflops یا ۱۱۰ تریلیون عملیات نقطه شناور در هر ثانیه می باشد که این یکی از بهترین GPU های قدرتمند است که می تواند عملیات سنگین بازی های ویدئویی را انجام دهد.

 


 

مقایسه عملکرد و قدرت انویدیا تایتان ۵ ( Nvidia Titan V ) :

در مقام مقایسه سرعت و عملکرد تایتان V با سایر گرافیک های انویدیا می توان گفت : گرافیک GTX 980 بر پایه Maxwell دارای ظرفیت ۴٫۶ ترافلاپسو نسخه ی جدیدتر آن ، GTX 1080 Ti بر پایه Pascal دارای ظرفیت ۱۱ ترافلاپس است. همچنین از نظر میزان قیمت نیز کارت گرافیک Titan V  شش بار گرانتر از گرافیک های رده گیمینگ گفته شده و معادل با ۲۹۹۹ دلار است. انویدیا می گوید کارت گرافیک Titan V نسبت به گرافیک پیشین ، Titan XP که با قیمت ۱۲۰۰ دلار عرضه شد، نه بار قدرتمندتر و دو برابر بهره وری GPU های پاسکال را دارد. فرآیند ساخت این گرافیک بر اساس تکنولوژی ۱۲ نانومتری FFN در TMCS ساخته شده است.
یانسن هوانگ ، مدیر عامل و موسس Nvidia می گوید : ” چشم انداز ما برای ولتا ( Volta ) شکست مرزهای محدودیت های بیرونی برای محاسبات و هوش مصنوعی ( AI ) با بهره وری بالا بود. ما زمینه جدیدی را با استفاده از معماری پردازنده ی جدید ، دستورالعمل ها ، فرمت های عددی ، معماری حافظه و ارتباطات پردازنده فراهم کردیم “.
او می گوید : ”  “با تیتان V، ما Volta را به دست محققان و دانشمندان در سراسر جهان قرار می دهیم. نمی توانم صبر کنم تا اکتشاف های پیشرفته خود را ببینم.”


گرافیک تایتان ( Titan V ) از نظر ظاهری شبیه به GPU های گیمینگ بوده و در دو رنگ طلایی و مشکی عرضه می شود و همچون Titan XP هر مشتری می تواند ۲ عدد خریداری کند. Nvidia بسته های نرم افزاری AI خود را همراه با GPU های ابری عرضه خواهد کرد.

رشد هوش مصنوعی ( AI ) و پذیرش GPU ها در فضای ابری ( Cloud ) برای پشتیبانی از برنامه های AI پیروزی بزرگی برای شرکت انویدیا بوده است. گیمینگ همچنان بزرگترین بازار سود دهی را برای این شرکت دارد اما سود حاصل از مراکز داده که از سوی شرکت هایی نظیر Microsoft ، Baidu و AWS می آید بیش از دو برابر سال گذشته بوده و معادل ۵۰۰ میلیون دلار است.

 

دیدگاه‌ها 1

*
*

    سینا مرادی پاسخ

    ممنون و خسته نباشید


ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل