بازی کردن با لپ تاپ کار درستی است؟

بازی کردن با لپ تاپ کار درستی است؟

بازی کردن با لپ تاپ کار درستی است؟

آیا بازی کردن فشار زیادی به لپ تاپ ها وارد می‌کند؟

از لپ تاپ ها برای بازی کردن می‌توان استفاده کرد؟

همه این ها سوالاتی است که ذهن کاربران زیادی را به خود مشغول کرده و در این مقاله به پاسخ صحیح این سوالات می‌پردازیم…

هنگام بازی کردن با لپ تاپ چه اتفاقی می‌افتد؟

شاید بهتر باشد که بدانید هنگام بازی کردن با لپ تاپ دقیقاً چه اتفاقی می‌افتد؟ زمانی که شما یک بازی را با لپ تاپ خود اجرا می‌کنید بیشتر اجزای لپ تاپ درگیر می‌شوند ، منظور از درگیر یعنی (شروع به فعالیت مستمر می‌کنند)  ، از جمله : پردازنده یا CPU ، رم ، هارد ، نمایشگر و… همه این اجزا از تمام توان خود برای اجرا درست بازی استفاده می‌کنند ، زمانی که تمام اجزا درگیر باشند و تمام انرژی خود را به کار بگیرند ، طبیعی است که مصرف باتری به شدت بالا رفته و در نتیجه در مدت زمان کم تری باتری شما مصرف شود.

در این هنگام شما برای ادامه بازی مجبور هستید که شارژر را به لپ تاپ خود وصل کنید تا لپ تاپ خاموش نشود، در همین زمان مدام عملیات شارژ و دِ شارژ ( شارژ شدن باتری و خالی شدن باتری) انجام می شود و خیلی زود موجب ضعف در باتری لپ تاپ شما می شود.

اینکه تمام اجزا لپ تاپ درگیر شود ، در نتیجه گرمای بیشتری هم تولید می‌شود، همانطور که حتما می‌دانید گرما و داغ شدن برای وسایل الکترونیکی خوب نیست و به نوعی دشمن وسایل الکترونیکی محسوب می شود.

تعداد بیشتر لپ تاپ ها با کاربری مالتی مدیا و خانگی هستند ، این لپ تاپ ها که تعداد زیادی از کاربران استفاده می‌کنند برای بازی کردن و مصارف سخت که CPU و رم زیادی را اشغال می‌کنند برای این لپ تاپ ها اصلا مناسب نیست و با داغ شدن بیش از حد دستگاه ، باتری آن صدمه می بینید و خیلی زود قدرت اولیه خود را از دست می‌دهند ، حتی آسیب دیدن سخت افزار لپ تاپ نیز خیلی دور از ذهن نیست.

کاربری لپ تاپ ها را بشناسید !!!

لپ تاپ ها کاربری های مختلفی دارند که بیشتر کاربران متخصص آن ها را به خوبی می‌شناسند. برای مثال ما چند نوع کاربری در لپ تاپ ها داریم ، مالتی مدیا – اداری – خانگی – صنعتی – تجاری – بازی و…

برای بازی کردن با لپ تاپ ها نیاز است که لپ تاپ هایی را تهیه کنید با کاربری گیمینگ که مخصوص بازی کردن و کارهای سخت هستند.

لپ تاپ های دل نیز دارای کاربری های مختلف هستند ، پیشنهاد میکنم مقاله ” آشنایی با لپ تاپ های دل ” را حتما بخوانید.

برای مثال خانواده  الین ویر Alienware از لپ تاپ های دل (DELL) مخصوص کاربران گیمر هستند ، کسانی که بازی های سنگین انجام می دهند و لپ تاپ را برای بازی کردن و کارهای گرافیکی سخت می‌خواهند.

لپ تاپ های گیمینگ ، مشخصات قدرتمندی که از جمله CPU ، رم ، هارد ، صفحه نمایش ، باتری و… دارند ، برای بازی کردن و استفاده های طولانی تعبیه شده اند.

لپ تاپ های گیمینگ

لپ تاپ های گیمینگ برای بازی کردن طراحی و تعبیه شده اند ، همانطور که اگر گیمر باشید حتما با این سری از لپ تاپ ها آشنایی دارید.

می توانید با کلیک بروی لینک زیر لپ تاپ های گیمینگ دل را مشاهده کنید…

لپ تاپ های گیمینگ DELL

 

جمع بندی :

بازی کردن با لپ تاپ هایی که کاربری آنها گیمینگ نیست ، می تواند در طولانی مدت یا حتی کوتاه مدت ، موجب وارد شدن صدماتی به باتری و یا سخت افزار لپ تاپ وارد شود. لپ تاپ ها کاربری مختلفی دارند ، که برای بازی کردن نیز می توانید از لپ تاپ های گیمینگ استفاده کنید که مناسب بازی کردن و وکارهای سنگین و گرافیکی می‌باشند. در کل لپ تاپ ها خیلی برای امور بازی مناسب نیستند و بهتر است که برای اینکار از کنسول های بازی استفاده شود.

اگر سوالی داشتید می توانید در قسمت نظرات آن را بپرسید…

دیدگاه‌ها 2

   امیرحسین

   سلام بستگی به نیاز شما و میزان هزینه ای که میخواهید بکنید داره.
   برای راهنمایی بهتر میتونید با مشاوره های فروش کندل تماس بگیرید : 021-88665064 داخلی 101
   همچنین در این لینک لپ تاپ های گیمینگ می توانید مشاهده کنید.

   مدیر کل
طراحی سایت
You need to Login for joining waitlist.