بالا بردن امنیت وای فای در مودم های TP-link با مک آدرس

امروزه نرم افزار های زیادی در زمینه هک وای فای در جامعه رواج پیدا کرده است، که کاربرانی که اینترنت ADSL تهیه می کنند و حجم اینترنت آنها به زودی تمام می شود در خطر این افراد و این نرم افزار های مخرب قرار می گیرند. در ادامه با کندل ایران همراه باشید تا یک وای فای ایمن داشته باشید.


یکی از روش هایی که میتوان امنیت مودم خود را بسیار بالا ببریم، این است که مک آدرس تمامی دستگاه های خود که به اینترنت وصل می شوند را به قسمت Mac Address مودم خود اضافه کنیم، که در اصطلاح به این کار  مک فیلتر کردن وایرلس نیز گفته می شود.مک آدرس چیست: مک آدرس به آی پی سخت افزاری دستگاه  شما گفته می شود.

برای  این کار شما باید وارد مرورگر خود شوید و آدرس آی پی ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ در آدرس بار مرورگر واردکنید. نام کاربری و پسورد : admin است را وارد کرده که بعد از وارد شدن و انتخاب صفحه Status، وارد صفحه پایین میشوید.

برای فیلتر کردن مک آدرس، دستگاه های که می خواهیم فقط این دستگاه ها از وایرلس استفاده کنند؛ ابتدا باید مک آدرس این دستگاه ها را بدست بیاوریم. برای این کار درقسمت Wireless که در پایین صفحه سمت چپ است می رویم و در جدول Current Connected Wireless Clients number is … تمامی دستگاه های متصل شده به همراه مک آدرس آنها مشاهده می کنیم .

قبل از همه چیز تمامی دستگا هایی که میخواهیم به وای فای خودمان متصل بشوند، را به مودم متصل می کنیم و با انتخاب قسمت ۲ که Reflesh است را انتخاب می کنیم و کل مک آدرس ها را در یک فایل ذخیره می کنیم .

بعد از این که مک آدرس های خود را برداشتید با انتخاب منو Interface Setup که در عکس مرحله سوم است، را انتخاب می کنیم.

در مرحله ۴ منو Wireless را انتخاب می کنیم. در مرحله پنجم در بخش Wireless MAC Address Fliter لیستی از مک آدرس ها مشاهده می کنیم که در مرحله ششم گزینه Active را انتخاب می کنیم و در مرحله هفتم تمام مک آدرس هایی که از قبل داشتیم را در این قسمت به تر تیب وارد می کنیم.

………

روش های دیگری نیز برایافزایش امنیت مودم  وجود دارد که از لینک های زیر به راحتی می توانید مشاده کنید:

 

مخفی کردن وایرلس مودم های TP-link

مخفی کردن وایرلس مودم های D-link

 

 

 

 

| کندل  نمایندگی دل |

| محصولات DELL را اینترنتی خرید کنید و درب منزل دریافت نمایید |

| خدمات پس از فروش دل |

فروشگاه کندل ، فروشگاه اینترنتی کندل ، مد بازی ویدئویی ویندوز 10

دیدگاه‌ها 0

*
*

ثبت درخواست در کندل ایران