تبدیل ویندوز کامپیوتر به Wi-Fi Hotspot – هات اسپات ویندوز

چگونه ویندوز خود را تبدیل به Wi-Fi Hotspot کنید؟

 

ویندوز می تواند کامپیوتر شما را به یک Hotspot بی سیم تبدیل نماید، به شما این امکان را بدهد تا اینترنت کابلی و یا بی سیم خود را با دیگر دستگاه ها به اشتراک بگذارید. اما این بستگی به آن دارد که از چه نسخه ای از ویندوز استفاده می کنید. در ادامه قصد داریم تا به نحوه‌ی عملکرد این سیستم و راه انداری آن بپردازیم.

 


کندل

نمایندگی دل در ایران ؛ نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش دل ( Dell ) در ایران

با فروش ویژه محصولات Dell در ایران با نمایندگی دل همراه باشید


 

راهی آسان برای تبدیل کامپیوتر شما به Wi-Fi Hotspot :

اگر نمی توانید در ویندوز خود با Wi-Fi Hotspot کار کنید، می بایست از نرم افزار Connectify Hotspot استفاده کنید که کاملاً در ویندوز شما این آپشن را راه اندازی کرده و در عین حال می توانید از گزینه های فراوانی استفاده کنید.

 

 

نرم‌ افزار Connectify Hotspot برنامه ای بسیار عالی و کاربردی بوده اگر شما در هتلی هستید که به ازای هر دستگاه می بایست مبلغ بیشتری پرداخت کنید و یا آنکه در هواپیما هستید و یک دستگاه را متصل کرده و سپس پس از آن می توانید از طریق این نرم افزار به دستگاه های بیشتری خدمات دهید.


 

به اشتراک گذاری اینترنت شبکه کابلی و یا بی سیم در ویندوز ۱۰ ( راه اندازی هات اسپات در ویندوز ۱۰  ) :

 

اگر شما ویندوز ۱۰ خود را به آخرین نسخه بروز رسانی کرده اید خواهید دید که به ویندوز۱۰ سوئیچی اضافه شده است که می توانید وای فای ( Wi-Fi ) هر کامپیوتری را به هات اسپات تبدیل کنید. و مهم نیست به کامپیوتری که می خواهید اینترنت بدهید کابلی است یا وایرلس.

 

روش راه اندازی هات اسپات در ویندوز ۱۰ ( Windows 10 Wi-Fi Hotspot ) :
  1. تنظیمات ( Setting ) را با استفاده از میانبر windows + I روی کیبورد بیاورید. در صفحه اصلی تنظیمات، روی Network & Internet کلیک کنید.

 

۲٫ در صفحه “ Network & Internet ” در سمت چپ روی “ Mobile Hotspot ” کلیک کنید.

 

۳٫ در سمت راست صفحه گزینه “ Share My Internet Connection With Other Devices ” را فعال کنید. اگر شما تنظیمات دیگری را می خواهید بر روی نام پیش فرض و رمز عیور کلیک کرده و گزینه “ Edit ” را کلیک کنید.

 

۴٫ در پنچره “ Edit ” هر نام شبکه و یا رمز عبوری را که می خواهید تایپ کرده و روی گزینه “ OK ” کلیک کنید.

 

تمام کاری را که در ویندوز ۱۰ ( Windows 10 ) لازم است انجام دهید به صورت فوق بوده و یکی از بهترین ویژگی هایی است که در بروز رسانی جدید ویندوز ۱۰ اضافه شده است.


 

به اشتراک گذاری اینترنت کابلی ( از طریق کابل شبکه ) در ویندوز ۷ ( راه اندازی هات اسپات در ویندوز ۷ ):

توانایی به اشتراک گذاری اینترنت کابلی برای دستگاه های وایرلس در واسط شبکه ویندزو ۷ از طریق ad-hoc network قابل انجام است. یک شبکه ad-hoc ، شبکه ای ساده و مستقیم بین دستگاه ها است. در این مورد شما می توانید یک شبکه ad-hoc بین اتصال وایرلس کامپیوتر خود و هر دستگاه بی سیم دیگری را که می خواهید به آن وصل شوید ایجاد کنید ، تنها لازم است تا اطمینان داشته باشید که اتصال سیمی ایجاد شده و وایرلس کامپیوتر برقرار باشد.

 

 توجه داشته باشید هنگامی که ad-hoc را با استفاده از وای فای کامپیوتر راه اندازی می کنید ، این عمل هر نوع اتصالی را که از Wi-Fi شما استفاده می کند را غیر فعال می کند.

 

روش راه اندازی Ad-Hoc در ویندوز ۷ :

منو استارت را باز کرده و در آن کلمه “ Wireless ” را جستجو کنید که بخش  “ Manage Wireless Networks Window ”باز می شود. روی دکمه Add کلیک کرده و روی گزینه “ Create an ad hoc Network ” کلیک کنید. نام و یا عبارتی را برای شبکه تایپ کرده که در لیست شبکه های بی سیم ظاهر خواهد شد. آن را انتخاب کرده و بنابراین لپ تاپ شما از شبکه کنونی قطع خواهد شد و بنابراین شبکه Ad-Hoc شروع به کار کرده و بنابراین دیگر دستگاه ها می توانند متصل شوند.

 

 

مطمئن شوید که گزینه Allow other network users to connect through this computer’s Internet connection را فعال کرده باشید و بنابراین کامپیوتر شما اینترنت خود را با دستگاه های دیگر که از طریق Ad-Hoc با کامپیوتر در تماس هستند به اشتراک خواهد گذاشت.


 

به اشتراک گذاری اینترنت در ویندوز ۸ ( هات اسپات در Winodws 8 ) :

متاسفانه در ویندوز ۸ واسط گرافیکی ای برای تنظیم شبکه Ad-Hoc وجود ندارد ، بنابراین راه اندازی آن همانند ویندوز ۷ و یا ۱۰ آنچنان آسان نیست می بایست از طریق دستور کوچکی به آن برسید.

 

روش انجام :

در ابتدا لازم است تا مطمئن شوید که شبکه بی سیم موجود با دیگر کاربران شبکه به اشتراک گذاشته شده است. دکمه های Windows + R را روی کیبورد فشرده ، پس از باز شدن پنجره  Run عبارت “ ncpa.cpl ” را تایپ کنید و دکمه Enter را فشار دهید.

 

در پنچره Network Connections روی Wireless Network خود کلیک کرده سپس عبارت Properties را از منو باز شده انتخاب کنید.

 

 

در پنجره باز شده روی زبانه Sharing کلیک کرده و گزینه “ Allow other network users to connect through this computer’s internet connection ”  را فعال کنید. همچنین گزینه “ Allow other network users to control or disable the shared Internet connection ” را غیر فعال کرده و روی Ok کلیک کنید.

 

در مرحله بعد می بایست تا گزینه Command Prompt را با دسترسی Administartive باز کنید. برای این امر می بایست در گوشه سمت چپ صفحه نمایش کلیک راست کرده ( Windows + X )  و سپس و گزینه “ (Command Prompt (Admin ” را کلیک کنید.

 

توجه : اگرشما بجای Command Prompt ، PowerShell را در زیر منو کاربران مشاهده کردید متوجه خواهید شد که این قابلیت در نسخه بروز شده ویندوز ۱۰ ، Creators آمده است. اگر بخواهید  براحتی می توانید  به Command Prompt بازگردید. اکثر کارهایی را که در PowerShell می توانید انجام دهید بیش از کارهایی است که در Command Prompt می توانید انجام دهید.

 

منو کاربران :

هنگامی که Command Prompt باز است شبکه بی سیم خود را با استفاده از دستور netsh زیراستفاده کنید :

 

“<netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=”<SSID>” key=”<PASSWORD

 

بطوری که <SSID> در اینجا نام شبکه بوده و <PASSWORD> رمز عبوری است که کاربران می خواهند با آن متصل شوند. Access Point با سیستم رمزگذاری (WPA2-PSK(AES ساخته شده است.

در مرحله بعد می توانید شبکه خود را با استفاده از دستور زیر گسترش دهید :

netsh wlan start hostednetwork

 

و در هر زمانی که بخواهید می توانید اطلاعات درباره اتصال را با استفاده از دستور قبلی پیدا کنید. این دستور توضیحاتی را مانند اتصال مورد استفاده ، نام SSID ، نوع احراز هویت ، نوع رادیو و تعداد کابران متصل به شبکه را نشان خواهد داد.

 

netsh wlan show hostednetwork

 

 

هنگامی که انجام شد در این صورت می بایست بتوانید هر دستگاهی را  به شبکه ad-hoc وصل کنید.


 

به اشتراک گذاری ارتباط اینترنت در ویندوز ۷ و ۸ :

اگر می خواهید ارتباط اینترنت خود را در ویندوز ۷ و ۸ با دستگاه های بی سیم دیگر به اشتراک بگذارید ، به برنامه دیگری نیاز خواهید داشت. ما به شما نرم افزار Virtual Router را پیشنهاد می دهیم چرا که نرم افزاری رایگان و منبع باز بوده و براحتی قابل نصب است. همچنین اگر به دنبال راهی آسان برای ساخت شبکه ad-hoc هستید ، می توانید از این نرم افزار برای به اشتراک گذاری ارتباط کابلی نیز استفاده کنید. برای دریافت نرم افزار Virtual Router کلیک کنید.

 

دیدگاه‌ها 0

*
*