تولید انبوه حافظه های گرافیکی GDDR6 از اوایل سال ۲۰۱۸

شرکت مایکرون اعلام کرده است سنجش و ارزیابی حافظه های گرافیکی GDDR6 به پایان رسیده و قرار است در نیمه ی اول سال ۲۰۱۸ این نوع حافظه ها به تولید انبوه برسد.


تبلیغات                     خدمات پس از فروش Dell در ایران                         نمایندگی Dell در ایران


 

در این میان شرکت Micron که در زمینه ی تولید حافظه و نیمه هادی ها از پیشروان این صنعت است ، طی انتشار پستی اذعان داشت که در خصوص تولید این نوع حافظه های گرافیکی در سال ۲۰۱۸ برنامه هایی دارد. در حال حاضر این شرکت در حال تولید و عرضه ی حافظه های نوع GDDR5X بوده اما قبل تر به شکل رسمی اعلام کرده بوده که قصد دارد به سمت تولید حافظه های سری GDDR6 برود.

 

شرکت مایکرون اعلام کرده است که طراحی و سنجش داخلی تراشه های ۱۲ و ۱۴ گیگابیت بر ثانیه ای نوع GDDR6 را به پایان رسانده و قصد دارد تمرکز خود را به تولید انبوه و توسعه حافظه هایی با سرعت بیشتر بپردازد.

 

آنچه که از گفته های این شرکت بر می آید ، خبر از تولید انبوه حافظه های GDDR6 در نیممه ی اول سال ۲۰۱۸ می دهد و به نظر می آید زمانبندی گفته شده همچنان معتبر است و حتی ممکن است زودتر از موعد مقرر این حافظه ها را به تولید برساند.

مهندسین شرکت Micron این چالش را پشت سر گذاشته و در حال فعالیت بر روی نسل بعدی حافظه های GDDR6 با سرعتی معادل ۱۶ گیگابیت بر ثانیه هستند اما چالشی که ممکن است با آن روبرو شوند سیگنال دهی سلول های حافظه است. استانداردهای GDDR در گذشته با تغییرات کمی در سرعت کلاک سلول های حافظه همراه بوده و در حالی که سرعت رابط ها دائماً در حال افزایش است.

مایکرون همچنان در زمینه ی تاریخ عرضه ی حافظه های نسل بعدی GDDR6 با سرعت ۱۶ گیگابیت بر ثانیه سخنی نگفته است چرا که در مراحل ابتدایی قرار دارد.

در مجموع می توان گفت که شرکت مایکرون در بازار هدف خود علاوه بر روی حافظه های GDDR6 همچنان بر نوع GDDR5 آن نیز سرمایه گذاری بلند مدتی کرده است چرا که تولید و عرضه ی انبوده حافظه های ۸GB GDDR5 بر اساس تولید DRAM نوع ۱X نانو متری را به تازگی شروع کرده است و بخشی از این برنامه ی بلند مدت است. آنچه که انتظار می رود آن است که در مراحل ابتدایی عرضه حافظه های GDDR6 قیمت های بالای این نوع سبب شود که GDDR5 به قیمتی مناسب تر جایگاه خود را حفظ نماید.

دیدگاه‌ها 0

*
*


ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل