جمع آوری لپ تاپ های HP به علت آتش گرفتن !!!

بعد از ماجرا آتش گرفتن باتری گوشی های هوشمند سامسونگ، اینبارنوبت به باتری لپ تاپ های HP میرسد. در ادامه با کندل ایران همراه باشید.

کمپانی HP از دارندگان بعضی از مدل‌های لپ‌تاپ‌ اچ پی  خواست که اقدام به جایگزینی باتری‌های دستگاه خود کنند تا خطر آتش‌سوزی آن‌ها را تهدید نکند. کمیسیون امنیت محصولات مصرفی آمریکا (CPSCC) اعلام کرده است که ۱۰۱ هزار دستگاه لپ‌تاپ در خطر آتش گرفتن باتری قرار دارند. از این رو، آن دسته از افرادی که لپ‌تاپ‌های اچ‌پی کامپک (HP Compaq)، اچ‌پی پرو بوک (HP ProBook)، اچ‌پی انوی (HP ENVY)، اچ‌پی کامپک پرساریو (Compaq Presario) و اچ‌پی پاویلیون (HP Pavilion) در بازه‌ی زمانی مارس ۲۰۱۳ تا اکتبر ۲۰۱۶ خریداری کرده‌اند، ممکن است نیاز به چک کردن باتری لیتیومی لپ‌تاپ خود داشته باشند. چنانچه بارکد لپ‌تاپ‌های خریداری‌شد با عبارت‌هایی مثل  ۶CGFK ،۶CGFQ ،۶CZMB ،۶DEMH ،۶DGAL ،۶EBVA یا ۶BZLU شروع شده باشد، اچ‌پی بهترین اقدام را جایگزینی رایگان آن‌ها با دستگاه جدید می‌داند.

با توجه به اطلاعیه‌ی CPSC، اچ‌پی گزارشاتی مبنی بر داغ شدن بیش از حد، ذوب و زغال شدن باتری دریافت کرده است که منجر به خسارتی معادل ۱۰۰۰ دلار شده است. شواهد ثابت می‌کنند که باتری‌های یونی لیتیومی مستعد داغ شدن بیش از حد و آتش گرفتن هستند. سامسونگ نوت ۷ مثال بارزی از این نمونه است. به همین دلیل اچ‌پی اقدام به فراخوانی چند صد هزار باتری لپ‌تاپ‌های خود در طی چند سال گذشته کرده است. از این رو، تا زمانی که صنعت الکترونیک، فناوری جایگزینی برای ساخت باتری‌های با کیفیت بهتر نیابد، رویارویی با این مشکلات ادامه خواهد داشت.

منبع :  ENGADGET , ZOOMIT
دیدگاه‌ها 0

*
*

ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل