آموزش ویندوز سرور ۲۰۱۲ – حذف محدودیت دسترسی کلاینت به USB

چگونه محدودیت دسترسی کلاینت به USB را در ویندوز سرور حذف کنیم ؟

در سری آموزش های پیشین ویندوز سرور در خصوص نحوه بستن پورت های USB کاربران در ویندوز سرور ۲۰۱۲ صحبت شد ، اما در صورتی که بخواهیم محدودیت هایی ( Policy ) که تعریف کرده ایم را حذف کنیم روشی برعکس آنچه که فرا گرفته اید را بایستی انجام دهید. در ادامه با کندل نمایندگی دل در ایران همراه باشید.  


تبلیغات                                         نمایندگی تعمیرات دل در ایران                              خدمات تخصصی تعمیر لپ تاپ دل


حذف محدودیت دسترسی به پورت USB برای یک کلاینت شبکه :

در بخش قبلی نحوه اعمال محدودیت را بر روی پورت های USB و همچنین DVD R بررسی کردیم. اما روند حذف محدودیت دسترسی به USB برخلاف اعمال محدویت بر روی آن بوده و به قولی آن را از آخر به اول انجام می دهیم ، به عبارت دیگر هر آنچه را که ایجاد کرده ایم می بایست به حالت اول برگردانده و حذف نماییم . اما آخرین مرحله مربوط به حذف  Organizational Unit و یا به اختصار OU است که با کلیک راست و انتخاب گزینه delete حذف نخواهد شد چرا که تنظیمات امنیتی مانع از حذف ناگهانی OU خواهد شد. بنابراین می بایست از طریق زیر عمل کنیم :

روش حذف OU :

Server manager / Active directory users and computer / View / Advance features

 

 

 

حال بر روی OU  مربوطه کلیک راست نموده (در اینجا Block)  ، گزینه properties را انتخاب میکنیم :

 

Security Tab  / select   Every one  / Select  Edit  / type = Allow

 

در این مرحله در ردیف اول که Type = Deny است ، روی این نوع از دسترسی دو بار کلیک کرده و در صفحه باز شده سطح دسترسی آن را به Allow تغییر می دهیم :

 

 

 

 

 

در تمامی صفحات باز شده بر روی ok کلیک کرده تا عملیات انجام شده تایید شوند و بنابراین با کلیک راست روی Block و انتخاب delete پاک خواهد شد. می بینید به راحتی دسترسی به پورت USB برقرار خواهد شد.

 

 

 

دیدگاه‌ها 0

*
*

ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل