دانشمندان اثبات کردند که پین تلفن همراه را می توان با استفاده از داده سنسور ژیروسکوپ کرک کرد

بر کسی پوشیده نیست که پین کد تلفن های همراه از نظر امنیتی کامل نیستند ، اما تحقیقات نشان می دهد که در آینده از اهمیت کمتری برخوردار خواهند بود. تیمی از دانشمندان دانشگاه نیوکاسل در انگلستان توانستند پین تلفن همراه کاربری را با استفاده از داده ای که از سنسور دستگاه به دست می آید حدس بزنند.

.


 در مقاله ای که در ژورنال بین المللی امنیت اطلاعات منتشر شده ، محققین نشان می دهند که چگونه ژیروسکوپ تلفن همراه – سنسوری که چرخش و جهت گیری مچ دست شما را دنبال می کند – می تواند برای حدس زدن پین کد ۴ رقمی  گوشی همراه شما با دقت بالا استفاده شود.


.

سنسور-ژیروسکوپ-پیم کددکتر مریم مهر نژاد ، محقق دانشگاه نیوکاسل از دانشکده علوم کامپیوتر و نویسنده ارشد این مقاله می گوید : ” بیشتر تلفن های هوشمند ، تبلت ها و دیگر گجت های پوشیدنی ها به چندین سنسور مجهز هستند ” و در عین حال نرم افزار های موبایلی و سایت ها نیاز به درخواست برای دسترسی به بیشتر آنها را ندارند و برنامه های مخرب می توانند مخفیانه داده سنسور شما را شنود کنند.

 

 

.

.

.

در صورتی که از پین کد استفاده کنید خطر افزایش می یابد. این تیم در مجموع ۲۵ عدد از سنسورهای مختلف گوشی های همراه را شناسایی کرده اند که اطلاعات کاربران را در معرض خطر قرار می دهد. از این بدتر ، تنها تعداد کمی – نظیر دوربین و جی پی اس- نیاز به اجازه کاربر قبل از صدور دسترسی به داده را دارند.این موضوع به اندازه کافی برای دنبال کردن رفتار کاربر کافیست. با استفاده از ” جهت یابی ” و ” مسیر یابی حرکت ” داده ، دانشمندان قادرند تشخیص دهند که چه بخشی از صفحه کاربر کلیک شده و چه چیزی را تایپ می کنند.

.

.


دکتر سیامک شاهان دشتی ، عضو ارشد تحقیقات در دانشکده علوم کامپیوتر سنسور-ژیروسکوپ-پیم کدو همکار تحقیقاتی این تحقیق می گوید : ” این موضوع همانند قرار دادن تکه های بریده شده درکنار هم است که برااحتی می توان  تصویر را تشخیص داده مشاهده کرد “.

مهرنژاد می گوید تیم مرتبط با این پروژه این مشکل را به مدیران مرورگرهای موزیلا و سافاری اطلاع داده و آنها نیز باگ مربوطه را برطرف کرده اند اما او می گوید که محققین همچنان برای یافتن راه حلی بهتربا صنعت در ارتباط هستند  .

.

.


مهرنژاد می گوید : آخرین گوشی همراه با آخرین ویژگی های موجود و تجربه کاری سرو صدای زیادی به پا کرد زیرا که هیچ شکل معینی برای مدیریت سنسور وجود ندارد. آن ها تهدید واقعی برای امنیت شخصی ما حساب می شوند و در واقع این جنگی است میان امنیت و کاربری است.


 

دیدگاه‌ها 0

*
*

ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل