در موراد اورژانسی هنگام تماس شما گوگل میتواند موقعیت جغرافیایی شما را ارسال کند.

همیشه بهترین سرویس دهنده برای بروزرسانی گوشی های اندرویدی گوگل پلی سرویس است. و اکثر کاربران اندرویدی در این سرویس برنامه های خود را آپدیت می کنند یا در بک گراند سیستم عامل به صورت خود کار نرم افزار ها بروزرسانی می شوند. جدید ترین قابلیتی که به این سرویس اضافه شده ارسال موقیعت مکانی کاربران در هنگام تماس با اورژانس است که قابلیت بسیار خوبی محصوب می شود.

به گفته شرکت گوگل با این بروزرسانی در اندروید گوشی هوشمند شما می تواند موقعیت جغرافیایی شمارا از طریق آنتن های مخابراتی، جی پی اس یا وای فای در یافت کند و به مراکز ارژانس در زمانی که شما با این مراکز تماس می گیرید ارسال کنند.گوگل از نظر امنیتی به کاربران خود اطمینان داده است که فقط مراکز اورژانسی می توانند این اطلاعات را دریافت کنند و شخص خاصی این اطلاعات را نمیتواند ببیند و ئریافت کند.

نکته قابل توجه این است که  استفاده از این قابلیت خوب را محدود می کند،نیازمند بودن پشتیبانی آن در اپراتور های گوشی های همراه است. در کشور های اروپایی، در حال حاضر فقط تعداد معدودی از اپراتور های اروپایی مثل انگلستان و استونی از این قابلیت گوگل برخوردار هستنند.

این قابلیت هنوز به زمان نیاز دارد تا در همه اپراتور های تلفن همراه پشتیبانی شود و مورد استفاده عموم کاربران قرار بگیرد.

منبع : phonearena

دیدگاه‌ها 0

*
*

ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل