رفع مشکل پیام خطای ورود کلاینت به سرور – User Profile Service failed to Logon

چگونه پیام خطای User Profile Service failed to Logon را برطرف کنیم :

 

شبکه کاران و ادمین های سرور گاهاً با پیام های خطایی مواجه می شوند که می بایست برطرف شوند. علم عیب یابی یا همان Troubleshooting یکی از تخصص هایی است که در خصوص عیب یابی در شبکه های کامپیوتر بسیار مورد نیاز است. در ادامه مباحث سرور همچون قبل قصد داریم شما را با یکی از مهمترین ایراداتی که ممکن شما با آن برخورد کنید بپردازیم و روش برظرف کردن آن را آموزش دهیم.

 

تبلیغات                          کندل نمایندگی تعمیرات لپ تاپ دل در ایران                                       خدمات تخصصی تعمیرات Dell ، نمایندگی Dell

 

رفع پیام خطای ورود کاربر به پروفایل خود روی کامپیوتر کلاینت :

کاربرانی که از کامپیوترهای تحت شبکه ( متصل به سرور ) استفاده می کنند گاهی با پیام خطایی مبنی به عدم امکان ورود به پروفایل کاربری خود ( حساب کاربری خود ) می شوند و لذا ادمین شبکه می بایست این مشکل را برطرف نماید ، که روش انجام کار به شرح زیر است :

 

گام اول : کامپیوتر کلاینت ( Client ) را ابتدا از حالت اتصال به دامین ، به حالت Work Group تبدیل میکنیم.

گام دوم : در کامپیوتر سرور از مسیر زیر آی پی آدرس  ( IP Address ) کامپیوتری را که در بخش DNS وجود دارد را Delete میکنیم :

Server Manager / Tools / DNS / Reverse Lookup Zone

در زون تعریف شده آی پی مربوط به کامپیوتر کلاینتی که ایراد دارد را پاک میکنیم.

روش انجام کار مطابق تصاویر زیر است :

 

مطابق تصویر IP Address کامپیوتر ( کلاینت ) که نمی تواند وارد شود را از لیست حذف می نماییم.

 

 

 

در ادامه مجدداٌ می بایست کامپیوتر کلاینت مربوطه را به سرور JOIN نماییم و خواهیم دید که این بار کاربر می تواند به پروفایل خود بر روی سرور لاگین نماید.

 

 

دیدگاه‌ها 0

*
*

ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل