روبوکاپ یا پلیس آهنین به زودی همراه پلیس در شهر دبی به گشت زنی خواهد پرداخت

احتمالا با سری فیلم های روبوکاپ یا پلیس اهنین رو در رو شده اید این بار دیگر پلیس آهنی دارد به حقیقت می پیوندد در ادامه با کندل همراه باشید تا بیشتر با پلیس آهنی جدید آشنا شوید.

روبوکاپ یا پلیس آهنین به زودی همراه پلیس در شهر دبی به گشت زنی خواهد پرداخت. نمونه های اولیه این پلیس های آهنین در نمایشگاه فناوری خلیج فارس (شانزدهم تا بیستم اکتبر) در معرض دید عموم قرار گرفت.

نگاهی به روبوکاپ یا پلیس آهنین

این ربات پلیس قادر به انجام سلام نظامی، دست دادن و صحبت کردن به زبان های انگلیسی، عربی و فرانسه است. از صفحه نمایش لمسی روی بدن این ربات که به مرکز پلیس متصل است می توان برای گزارش کردن جرائم یا تصادفات رانندگی استفاده کرد. این صفحه همچنین میتواند صورت افراد را اسکن و ذخیره کند.

کارلوس ویواس، مدیر تجاری شرکت پال روبوتیک می گوید: «این ربات صد در صد در اروپا توسعه یافته است… در بارسلون… ما خیلی خوشحالیم که پلیس دبی از میان تمام برنامه های موجود در جهان در این حوزه، برنامه ما را انتخاب کرد.»

حداکثر سرعت این روبوکاپ ۳۵ کیلومتر در ساعت است و با کنترل از راه دور کار می کند. ارتفاع آن یک متر و ۲۵ سانتیمتر است و وزن بسیار سبکی دارد.

در این نمایشگاه علاوه بر ربات پلیس، ربات نگهبان و اولین ربات چاپگر سه بعدی ساخته شده در امارات متحده عربی را نیز می توانید ببینید.

یک ربات دیگر هم هست که کاملا مانند یک نجات غریق عمل می کند و می توان از طریق پخش زنده تمام اتفاقات اطراف آن را از مرکز کنترل نظارت کرد. سال آینده از این ربات غریق نجات در استخر برج های مناطق مسکونی شهر استفاده خواهد شد.

یکی دیگر از فناوریهای جدید ارائه شده در این نمایشگاه، یک سیستم امنیت خودرو است که میتواند چهره راننده را تحلیل کند و در صورت خستگی، خواب آلودگی و یا سرگرم شدن با گوشی تلفن با به صدا درآوردن آژیر اخطار، بلافاصله با مرکز کنترل و نظارت ۲۴ ساعته تماس برقرار کند. چنانچه چشمهای شما یک و نیم ثانیه بسته باشد این سیستم زنگ خطر را به صدا در می آورد.

این سیستم بر روی ۵۵ اتوبوس شهر دبی نصب شد و در گزارشهای آن، ۸۸ درصد از رانندگان دچار عدم تمرکز بودند. تا دو سال آینده، ۱۵۰۰ اتوبوس در شهر دبی به این سیستم امنیت مجهز خواهند شد.

مدیر کل دفتر دبی هوشمند در این مورد می گوید: «هدف نهایی ما فناوری نیست بلکه هدفمند سازی است. هدف نهایی ما این است که مردم بیشتر خوشحال باشند. اما در این راه از فناوری های نوآورانه استفاده می کنیم … شما می توانید اپلیکیشن هایی را ببینید که ما به دولت ارائه کردیم. تقریبا ۲۷ نهاد دولتی را در یک برنامه پوشش داده ایم. بیش از ۵۵ نوع خدمات را در یک مکان می توانید اجرا کنید. با یکبار پرداخت، می توان از تمام امکانات دولت استفاده کرد.»

یکی از ستاره های این نمایشگاه، خودروی پلیس «مک لارن ۵۷۰ اس» بود. حداکثر سرعت این خودرو ۳۳۸ کیلومتر در ساعت و مجهز به جدیدترین فناوریهای پلیس است. این ماشین با قدرت ۵۷۰ اسب بخار در نمایشگاه «اکسپو ۲۰۲۰» رونمایی شد و بزودی در مکان های توریستی دبی از ان استفاده خواهد شد.

این ماشین پلیس، بازدیدکنندگان را متحیر می کند. بخصوص وقتی بدانند که این خودرو از صفر تا ۲۰۰ کیلومتر را در ۹ و نیم ثانیه طی می کند.

کندل ارائه سرویس و خدمات Dell در ایران

 

قسمت های دیگر سایت کندل  :

 

فروشگاه کندل ، فروشگاه اینترنتی کندل
دیدگاه‌ها 0

*
*


ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل