زندگینامه بیل گیتس

زندگینامه بیل گیتس
کندل : تا به حال با خود اندیشیده اید که ویندوزی که هم اکنون با آن کار می کنید توسط چه کسی ساخته شده است؟با خود فکر کرده اید که چگونه به یکباره شاهد پیشرفت چشم گیر تکنولوژی شدیم؟امروزه به هر دستگاه دیجیتالی نگاه بیندازید ردپای یک سیستم عامل را می بینید و اگر این ها نبودند شاید ما همچنان همانند اوایل قرن ۲۰ زندگی می کردیم . در این قسمت از بیوگرافی کندل می خواهیم درباره یکی از بزرگترین اشخاص دنیای دیجیتال و کامپیوتر با شما صحبت کنیم . کسی که معنای واقعی کامپیوترهای امروزی را با تلاش شبانه روزی و سخت کار کردن به این نقطه کنونی رساند. در این مقاله به زندگینامه بیل گیتس موسس شرکت مایکروسافت و  یکی از ثروتمندترین افراد جهان بپردازیم با ما همراه باشید تا بیشتر با این شخص بزرگ آشنا شویم.
بیل گیتس,بیوگرافی بیل گیتس,بیل گیتس و همسرش

بیوگرافی بیل گیتس

ویلیام هنریگیتس سوم، مشهور به بیل گیتس رئیس و موسس شرکت مایکروسافتت، در ۲۸ اکتبر۱۹۵۵ در یک خانواده متوسط در شهر سیاتل امریکا متولد شد.

گیتس از همان دوران کودکی روحیه رقابت طلبی خود را نشان داد و سعی می کرد در هر زمینه ای از دوستان خود پیش باشد. وی تحصیلات ابتدایی را در مدرسه عمومی پشت سر گذاشت و در آنجا بود که با کامپیوتر آشنا شد.

در آغاز یکی از سالهای تحصیلی، مسئولان مدرسه تصمیم گرفتند با کمک خانواده دانش آموزان، یک ترمینال کامپیوتر اجاره کنند و در اختیار دانش آموزان قرار بدهند. در این هنگام بیل گیتس با کامپیوتر آشنا شد و به سرعت در استفاده از آن مهارت کسب کرد و در ۱۳سالگی اولین نرم افزار خود را که یک بازی ساده بود، نوشت.

گیتس به همراه دوست خود پل آلن که ۲ سال از وی بزرگتر است و در زمینه سخت افزار کامپیوتر هم مهارت داشت، بیشتر وقت خود را به برنامه نویسی در اتاق کامپیوتر می گذراند.

ویدر سال ۱۹۷۳ وارد دانشگاه هاروارد شد و در آنجا با استیو بالمر آشنا شد و در آن زمان یک نسخه از زبان BASIC را برای کامپیوتر MITS Altair  طراحی کرد.

به نقل از کندل: بیل گیتس در سال ۱۹۷۵ به همراه دوست دوران کودکی خود پل آلن شرکت کوچکیبه نام Microsoft با شعار در هر خانه یک کامپیوتر ایجاد کرد. مایکروسافت انواع زبان های برنامه سازی را برای کامپیوترهای مختلف تولید می کرد. وی سال ۱۹۷۶ به خاطر مایکروسافت هاروارد را ترک کرد و هیچگاه درسش را تمام نکرد و مدرک نگرفت.

بیل گیتس,بیوگرافی بیل گیتس,بیل گیتس و همسرش

زندگینامه بیل گیتس

در آن زمان مایکروسافت فقط ۴۰ کارمند داشت که شبانه روز کار می کردند و کل فروش آن فقط ۴/۲ میلیون دلار در سال بود. در سال ۱۹۸۰ شرکت IBM  برای اینکه از بازار کامپیوترهای شخصی عقب نماند تصمیم گرفت تا کامپیوتر خود را که بعدها PC  نام گرفت و کامپیوترهای امروزی نیز مبتنی بر آن هستند، بسازد و وارد بازار کند. IBM تصمیم گرفت تا کار نرم افزار آن را به عهده شرکت دیگری بگذارد. این بود که IBM قراردادی با شرکت مایکروسافت بست تا نرم افزارهای سازگار با کامپیوترهای شخصیIBM را تولید کند.

کامپیوتر های جدید IBM  از پردازنده های۱۶بیتی۸۰۸۸ شرکت اینتل استفاده می کرد. بنابراین مایکروسافت برای فروش زبان های برنامه سازی خود به یک سیستم عامل ۱۶ بیتی نیاز داشت. در آن زمان شخصی به نام تیم پاترسون در کارگاه خانه خود یک کامپیوتر ۱۶ بیتی کوچک ساخته بود و برای آن یک سیستم عامل ساده ۱۶ بیتی نوشت که نام DOS ۸۶ را برای آن انتخاب کرده بود. بیل گیتس کلیه حقوق سیستم عامل DOS ۸۶ را با پرداخت ۷۵ هزار دلار بدست آورد و با پل آلن سیستم DOS ۸۶ را متناسب با کامپیوتر هایشخصی IBM تغییر دادند و امکانات بیشتری به آن افزودند و از آن یک سیستم عامل قوی۱۶ بیتی ساختند.

مایکروسافت این سیستم عامل را MS-DOS نامید. MS-DOS روی کامپیوترهای شخصیIBM جایگرفت و IBM درصدی از فروش کامپیوترهایPC  خود را برای استفاده از MS-DOS  به مایکروسافت می پرداخت. بعدها مایکروسافت با تولید سیستم عامل گرافیکیWindows و محصولات دیگر، گامهای بزرگتری به سوی موفقیت برداشت.

اکنون بیل گیتس با بیش از ۵۰ میلیارد دلار، یکی از ثروتمندترین مردان دنیا شناخته شده است. [سقوط بیل گیتس به رده سوم ثروتمندترین های جهان] یکی از دلایل موفقیت مایکروسافت به گفته خود گیتس استخدام افراد باهوش در این شرکت است.

گیتس زمانیکه فقط ۱۹ سال داشت مایکروسافت را مدیریت می کرد. او به قدری کار می کرد که حتی گاهی چند روز محل کار خود را ترک نمی کرد و به همراه کارمندان خود به سختی روی پروژه های مختلف و سفارش مشتریان کار می کرد.

گیتس در سال ۱۹۹۴ با ملیندا فرنج گیتس ازدواج کرد که حاصل آن یک دختر (متولد سال ۱۹۹۶) و یک پسر (متولد سال ۱۹۹۹) است.

بیل گیتس,بیوگرافی بیل گیتس,بیل گیتس و همسرش

زندگینامه بیل گیتس

ویدر سال ۲۰۰۰ از مدیرعاملی کنار می کشد و بالمر را جایگزین خود می کند و راه مادر خود را ادامه می دهد(تاسیس بنیاد خیریه). او با ۲۹ میلیارد دلار سرمایه، بنیاد خیریه بیل و ملیندا را تاسیس کرد.

سال ۲۰۰۶  گیتس اعلام کرد از جولای۲۰۰۸ کار در مایکروسافت را رها می کند ولی به دلیل علاقه زیاد در کارهای برنامه نویسیبه مایکروسافت کمک خواهد کرد.

وی هم اکنون همراه همسر و فرزندان خود در شهر سیاتل ساکن است.

منبع :  کندل – نمایندگی دل

دیدگاه‌ها 0

*
*


ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل