سامسونگ گلکسی نوت ۹ به چیپ یادگیری ماشین مجهز خواهد شد

صفحه نمایشی جذاب و دوربینی با کیفیت بالا از ویژگی های اسمارت فون ها با تکنولوژی بالا است و حالا چیپ هوش مصنوعی ، یادگیری ماشین ( AI ) نیز به قابلیت های اسمارت فون گلکسی نوت ۹ اضافه  خواهد می شود.


تبلیغات                                         تعمیرات تخصی لپ تاپ دل                                           نمایندگی دل در ایران


 

 

آنچه که مشخص است شرکت سامسونگ در نظر دارد تا چیپ جداگانه ای را برای اسمارت فون خود معرفی کرده که پردازش های محتوایی را بر عهده خواهد گرفت. بر اساس خبرهای منتشره از خبرگذاری The Investor گفته شده است که شرکت سامسونگ بر روی تراشه ی هوش مصنوعی کار می کند که قابلیت یادگیری ماشین را داشته و قرار است بر روی Galaxy Note 9 مورد استفاده قرار گیرد و قرار است این تراشه در نمایشگاه MWC ضمن معرفی گلکسی نوت ۹ معرفی گردد. این محصول سامسونگ اولین پرچمدار این شرکت است که این چیپ بهره خواهد برد و قرار است در پاییز سال آینده جانشینی قدرتمند برای Galaxy Note 8 گردد.

 


به نقل از یکی از متخصصین که در زمینه توسعه هوش مصنوعی فعالیت دارد ، شرکت سامسونگ توسعه تراشه هوش مصنوعی ( AI ) را برای سرورهای خود به اتمام رسانده است و آنچه که مشخص است این غول فناوری می تواند رقیبی جدی برای شرکت هایی چون Nvidia و دیگر شرکت ها در این حوزه باشد.


بنابر گزارشات The Investor شرکت سامسونگ از نظر فنی در حوزه ی توسعه تراشه برای گوشی های هوشمند به سطح شرکت هایی چون Apple و Huawei رسیده است که در سال جاری قرار است با تراشه ی بهتری به رقابت بپردازد.

شرکت Samsung در نمایشگاه CES از تراشه ۹۸۱۰ Exynos رونمایی کرد اما در خصوص واحد پردازشگر عصبی آن ( NPU ) صحبتی به میان نیامد. آنچه که احتمال آن می رود عدم استفاده از NPU در تراشه Galaxy Note 9 و Galaxy Note 9 Plus است در حالی که گلکسی نوت ۹ با تراشه مجهز به NPU عرضه خواهد شد.

 

از دیگر مواردی که گمانه زنی هایی در خصوص آن زده شده است استفاده از حسگر اثر انگشت در اسمارت فون گلکسی نوت ۹ در زیر نمایشگر است در حالی که این روند برای گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس در پنل پشتی خواهد بود.

دیدگاه‌ها 0

*
*


ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل