با شبکه بی سیم Li-Fi سرعتی ۱۰۰ برابر بیشتر از Wi-Fi را تجربه کنید

پیشرفت تکنولوژی روز به روز با تغییراتی شگرفی روبرو می شود. نسل های جدید شبکه های اینترنتی پرسرعت دائما در حال تکامل بوده و می توانید آن را تجربه کنید.


تبلیغات                       خدمات تخصصی تعمیرات دل در ایران                               تعمیر لپ تاپ دل


Li-Fi تکنولوژی برتر بی سیم را تجربه کنید ، لای فای چیست ؟

تکنولوژی لای فای ( Li-Fi ) فناوری استفاده از امواج رادیویی برای ارسال اطلاعات همانند وای فای یوده که از پالس های نوری استفاده می کند. ابزارهای الکترونیکی می تواند این امواج را دریافت کند و در عین آنکه پالس های نور برای جشم انسان قابل آشکار سازی نیست. هنگامی که با استفاده از Wi-Fi به سختی می توانید با سرعت ۱ گیگابیت بر ثانیه اطلاعات را منتقل نمایید با استفاده از لای فای می توانید تا ۲۰۰ گیگابایت اطلاعات را منتقل نمایید.

پیش تر که اینترنت بر بستر شبکه های Dial Up بوده و سرعت اینترنت بسیار پایین بود بنابراین دیدن فیلم ، موزیک ، بازی های آنلاین و … میسر نبود اما با پیشرفت تکنولوژی و آمدن شبکه های کابلی ، بی سیم این امکان میسر شد.

 

 

شرکت های که به تولید کابل و تلفن همراه می پردازند در حال دستیابی به موفقیت های بزرگی هستند و می بایست بستر فیبر نوری در تمام کشورها برقرار شود. از طرفی با گسترش تکنولوژی فناوری در شبکه های موبایلی با نام شبکه های ۵G امکان استفاده از تمامی قابلیت های از جمله تماشای فیلم های FullHD و … امکان پذیر خواهد بود. در کنار اینگونه موارد پژوهشگران فناوری بی سیمی را ابداع کرده اند که تحت عنوان لای فای نام گرفته است که از امواج مادون قرمز برای ایجاد شبکه بی سیم استفاده می کند و ۱۰۰ ها برابر سریعتر از وای فای است.

درباره تکنولوژی و شبکه بی سیم Li-Fi بیشتر بدانید :

Li-Fi برگرفته از امواج رادیویی با استفاده از پالس های نوری برای انتقال اطلاعات است. پهنای باند لای فای ۲۰۰ گیگابایت بر ثانیه بوده که چنین شبکه ای برای کاربران فراتر از حد تصور خواهد بود. در شبکه لای فای هزاران نفر می توانند به یکدیگر مرتبط شده و با سرعت بالا به فعالیت بپردازند. از این منظر این فناوری برای دفاتر ، مراکز خرید ، استادیوم ها ، فرودگاه ها و سایر مکان ها از جمله محیط های هواپیمائی و ساختمان هایی که دارای امواج رادیویی  بسیار نامناسب هستند مورد استفاده قرار خواهد گرفت. از دیگر کاربردهای این فناوری در بیمارستان ها بوده چرا که امواج رادیویی ناشی از وای فای بر روی تجهیزات پزشکی تاثیر خواهد گذشت.

 

این تکنولوژی در ابتدای مراحل توسعه و عرضه خود بوده و همچنان گران است اما در عین حال آینده بسیار خوبی را می توان برای آن پیش بینی کرد.

دیدگاه‌ها 0

*
*


ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل