درباره شبکه سیاه ، دارک وب ( Dark Web ) بیشتر بدانید

درباره اینترنت مخفی ( دارک وب ) یا شبکه سیاه بیشتر بدانید :

در این مقاله قصد داریم به شرح دنیایی دیگر ، دنیای مجازی که در دست همگان نیست و به راحتی نمی توان به آن وارد شد صحبت کنیم. شبکه ای زیر زمینی به نام دارک وب که ( Dark web ) به بنا به گفته کارشناسان گفته می شود که بخش اعظم شبکه اینترنت در آنجا قرار دارد.


در ادامه با کندل ، عرضه کننده رسمی محصولات دل در ایران همراه باشید


.

دارک وب-dark web-دیپ وب-deep web

 .

.

دارک وب ( Dark Web ) چیست ؟

 

Dark Web محتوای شبکه جهانی وب است که در دارک نت ( Dark Net ) قرار دارد ، شبکه های مخفی که از اینترنت استفاده می کنند اما نیاز به نرم افزار ، تنظیمات یا اجازه دسترسی خاصی دارند. Dark Web به شکل بخش کوچکی از شبکه عمیق ( Deep Web ) است که حتی صفحات وب آن نیز توسط موتورهای جستجو ایندکس نشده اند ، گاهی اوقات اصطلاح “Deep Web” را به اشتباه برای اشاره به دارک وب بکار می برند. دارک نت ها ، دارک وب را تشکیل می دهند و شامل شبکه های کوچک ، شبکه های Friend to Friend و Peer to Peer هستند که از آن جمله شبکه های مشهور و بزرگی مانند Freenet ، l2P و Tor بوده که توسط سازمان ها و افراد اداره می شوند. گاهاً تور دارک وب ( Tor Dark Web ) به Onionland ، شبکه با پسوند دامینی سطح بالایی اشاره دارد ( پیاز و روش ناشناس ماندن ترافیک مسیریابی پیازی ).

.


دارک وب-dark web-دیپ وب-deep web

.

اگر بخواهیم درباره شبکه های دارک وب کامل تر بگوییم می توان گفت وب سایت هایی هستند که برای عموم قابل مشاهده اند اما به وسیله آی پی های مخفی سرور اجرا می شوند. علت نام گذاری این شبکه ناشناخته ماندن و پنهانی بودن آن است. در Dark Web کلیه اطلاعات به صورت آنلاین بوده و توسط پسورد هایی محافظت می شوند. چیزی که درباره این شبکه می توان گفت آن است که می توان از سایت های مربوطه استفاده کرد اما نمی توان تشخیص داد که چه کسی در پشت این سایت ها قرار دارد. نام این سایت ها Deep Web  و برای پنهان سازی هویتشان از ابزار رمز گذاری Tor استفاده می کنند. محتوای این شبکه های زیر زمینی عمدتاً قاچاق انسان ، سلاح ، مواد مخدر ، استخدام هکر و محتواهایی هستند که هرگز در شبکه های عادی نخواهید دید.

 

 


 بر طبق تخمین هایی که زده شده گفته می شود که دارک وب ۵۰۰ برابر بزرگ تر از شبکه ای است که کاربران روزانه به آن دسترسی دارندچرا که کاملا مخفی بوده و حتی گوگل نیز قادر به ایندکس کردن آن نیست.


 

دیدگاه‌ها 0

*
*


ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل