بازگشت شکوه کاخ طلایی نرون با کمک واقعیت مجازی

واقعیت مجازی ، شکوه کاخ طلایی نرون را بازسازی می کند :

این روزها در گوشه و کنار حوزه فناوری بسیار از واقعیت مجازی صحبت به میان می آید، در مقاله پیش رو قصد داریم تا در خصوص کمک رسانی این فناوری نوین به حوزه ی گردشگری صحبت کنیم. با کندل نمایندگی دل و عرضه کننده انواع محصولات دل در ایران ( Dell Product ) همراه باشید.

.

گردشگری با واقعیت مجازی ( Virtual Reality ) :

واقعیت مجازی به دنیای گردشگری نیز راه یافته است. گردشگرانی که از کاخ طلایی نرون در رم دیدن می کنند به یاری تکنولوژی واقعیت مجازی ( Virtual Reality ) می توانند بخشهای مختلف این بنا را با شکوه و جلال نخستینش در زمان حکمرانی نرون ببینند.

 

نرون دستور ساخت این بنا را در سال ۶۴ میلادی داد. در آن زمان آتش سوزی گسترده ای شهر رم را ویران کرده بود. مدیر علمی این پروژه درباره لزوم واقعیت مجازی برای بازدید کننده امروزی می گوید: ” به یاری تکنولوژی واقعیت مجازی ( Virtual Reality )، شما می توانید درون کاخ را در زمان نرون ببینید و تمامی مراحل مدفون شدن این کاخ و کشف دوباره آن را شاهد باشید. “

 

پس از نرون، «تراژان»، قیصر رم، این بنا را تبدیل به حمام طبی کرد. مجموعه کاخ طلا در قرن پانزدهم میلادی کشف شد و مرمت آن در سالهای گذشته آغاز شده است. مدیر علمی این بنا می افزاید: «یک فیلم ویدئویی نیز تاریخ حمام تراژان را بازگو می کند. اینکه چگونه ساخته شد، مدفون شد و در دوران رنسانس کشف شد. این فیلم همچنین دیگر رویدادهای مربوط به دورانهای پس از رنسانس را حکایت می کند.»

این بنا به مدت ۱۸ سال و تا سال ۱۹۹۹ بدلیل مرمت بروی بازدید کنندگان گشوده نبود.

 

 


کارهای مرمت زیر زمین بنا، با هزینه ۳۰ میلیون یورو تا سال ۲۰۱۸ ادامه خواهد داشت و در این میان افراد می توانند با استفاده از تکنولوژی Virtual Reality به زمان رم باستان بازگردند و آنچه را که در آن دوران رخ داده به وضوح مشاهده کنند. واقعیت ها را در عالم مجازی با هیجان خاص خودش تجربه خواهید کرد. 


دیدگاه‌ها 0

*
*

ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل