گوگل سرویس کوتاه کننده لینک خود را متوقف خواهد کرد

گوگل سرویس کوتاه کننده لینک خود را متوقف خواهد کرد

شرکت گوگل می خواهد تا شما از اپلیکیشن های بیشتری با قابلیت Firebase Dynamic Links استفاده نمایید.

در روزهایی اخیر خبری منتشر شده که نشان می دهد کمپانی گوگل قصد دارد تا سرویس کوتاه کننده‌ی لینک ( goo.gl ) خود را که در سال ۲۰۰۹ راه اندازی کرده بود به زودی متوقف کند.

گوگل - سیستم کوتاه کننده لینک گوگل

امروزه با افزایش تعداد لینک های اینترنتی و همچنین افزایش تعداد کارکترهای آن تایپ این نوع لینک ها و مراجعه به آدرس مورد نظر کمی سخت شده اما با آمدن سرویس هایی چون کوتاه کننده های لینک این مورد سهولت یافته است. شرکت گوگل نیز در سال ۲۰۰۹ سرویس کوتاه کننده لینک خود را به نام goo.gl راه اندازی کرد و به گذشت زمان قابلیت های زیادی به آن افزوده شد که از آن جمله توسعه ی API برای استفاده در سایر سرویس ها و همچنین قابلیت ایجاد بارکد ( QR Code ) و دادن لینک مستقیم APP های اندروید و IOS بود.

اما طی خبری که از سوی کمپانی گوگل منتشر شد این سرویس محبوب در تاریخ ۲۴ فروردین برابر با ۱۳ آوریل متوقف خواهد شد و جای خود را به سرویس دیگری به نام  (FDL ( Firebase Dynamic Links  خواهد داد که در این سرویس اشخاص قادر خواهند بود با استفاده از کوتاه کننده ی لینک جدید و هوشمند گوگل افراد دیگر در اکو سیستم های متفاوت را به آدرسی که می خواهند منتقل نمایند.

در واقع FDL Service آدرس هوشمندی است که کاربران جاری و بالقوه را به مسیری که در IOS ، اندروید و یا اپلیکیشن های تحت وب می خواهند هدایت نمایند. گوگل اعلام کرده است کاربران تا تاریخ ۱۳ آوریل می توانند لینک کوتاه شده ی خود را با استفاده از goo.gl ایجاد نمایند اما تنها می توانند تا ۱ سال لینک های ایجاد شده ی پیشین خود را مدیریت کنند و پس از یک سال امکان دسترسی به کنسول مدیریت لینک ها وجود ندارد.

کندل : نمایندگی DELL در ایران

لینک های مفید :   |  تعمیرات لپ تاپ دل  |  خرید لپ تاپ دل  |  نمایندگی دل در تهران  |

دیدگاه‌ها 0

*
*


ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل