شرکت Dell ممکن است خود را به VMware بفروشد

شرکت Dell که به عنوان غول تکنولوژی شناخته می شود برای تبدیل شدن به شرکتی با سهامی عام ممکن است خود را به شرکت WMvare که بزرگترین شرکت در عرصه ی مجازی سازی است بفروشد.


تبلیغات                            نمایندگی تعمیر لپ تاپ دل              دل ایران               نمایندگی Dell


فروش شرکت دل به WMware :

شرکت دل که از شکل اداره شدن خصوصی آن ۴ سال بیشتر نمی گذرد طی خبرهای جدید اعلام کرده است ، امکان دارد که خورد را به شرکت VMware بفروشد تا به شرکتی با سهامی عام تبدیل شود. طبق ادعای منابع خبری CNBC شرکت دل به دنبال ” ادغام معکوس ” با شرکت سازنده ی ماشین های مجازی VMware است (طی قرارداد Dell با EMC 80 درصد سهام متعلق به شکرت دل است). لازم به یادآوری است که شرکت دل پس از خرید EMC به عبارتی مالک WMvare است و در واقع WMvare با خرید سهام شرکت مادر ( Dell ) قصد دارد تا سهام دل را به شکل عمومی عرضه کند و با این کار شرکت Dell نیازی ندارد تا سرمایه ی جدیدی را جذب کند و بنابراین می تواند بخشی از بدهی ۵۰ میلیارد دلاری خود را تسویه کند.


البته گزینه های دیگری برای شرکت دل روی میز است که از آن جمله می توان به عرضه ی مستقیم سهام Dell و یا خرید ۲۰ درصد باقیمانده ی سهام شرکت VMware اشاره کرد چرا که هم اکنون ۸۰ درصد از سهام این شرکت در اختیار Dell است.

روش ادغام معکوس دل حاکی از آن است که شرکت آمریکایی دل تصمیمات جدیدی را اتخاذ کرده است و این کمپانی در سال هایی که برای بقای خود می جنگید قصد بر خصوصی شدن کرد و اکنون می خواهد مجددا سهام خود را عرضه کند. این شرکت در سال جدید با ضرری مالی بزرگی روبرو شد که بنابر گزارشات این شرکت معادل ۹۴۱ میلیون دلار بوده است که در واقع این ضرر به پرداخت بدهی ۱٫۷ میلیارد دلاری در سه ماهه ی اول سال گذشته باز می گردد.

دیدگاه‌ها 0

*
*


ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل