لپ تاپ مهندسی عمران

لپ تاپ مهندسی عمران باید ویژگی هایی داشته باشد که بتنواند نیاز های شما را برطرف کند و ما در این مقاله به طور حرفه ای به این مسئله پرداختیم.

فرقی نمیکند که شما یک دانشجوی تازه کار رشته عمران باشید یا یک مهندس حرفه ای در هر صورت یکی از ملزومات کار شما تهیه یک لپ تاپ مناسب برای کار و حرفه تخصصی شما الزامی خواهد بود.اینکه تا به امروز برای خرید لپ تاپ مورد نیازتان اقدام نکرده اید ممکن است به این دلیل باشد که دچار تردید شده اید و نیاز به راهنمای خرید لپ تاپ دارید.

در این مقاله قصد داریم تا به مهندسین عمران و معماری کمک کنیم تا بتوانند لپ تاپ مناسب خود را در بین مدل های مختلف انتخاب کنند؛ بنابراین با ما در مجله کندل ایران همراه باشید.

لپ تاپ مهندسی عمران

لپ تاپ مناسب برای مهندسین عمران

قبل از هر چیز باید اگر به دنبال خرید لپ تاپ مهندسی عمران هستید باید این سوال را از خودتان بپرسید که با توجه به نیاز و نوع کاری خود به چه نوع سیستمی نیاز خواهید داشت :

  • لپ تاپ برای استفاده در شرکت یا خانه برای انجام کاری های محسباتی و انجام پروژه ها
  • لپ تاپ برای محل کار و محل اجرای پروژه عمرانی

بنابراین اگر جزء دسته دوم هستید قطعا عواملی مانند محکم بودن بدنه و مقاومت آن جزء الزامات شما خواهد بود؛ اما اگر جزء دسته اول هستید برای شما کارایی و قدرت لپ تاپ برای طراحی و رندر کردن پروژه های مختلف اهمیت دارد.

 

لپ تاپ مهندسی عمران

لپ تاپ های صنعتی مناسب برای مهندسین عمران اجرایی

این نوع لپ تاپ ها مقاومت بیشتری نسبت به سایر لپ تاپ های دیگر دارند و ویژه شرایط سخت ساخته شده اند؛ همانطور که در بالا اشاره کردیم اگر جزء کسانی هستید که مداوم لپ تاپ خود را باید به محل اجرای پروژه ببرید، احتمالا لپ تاپ شما در معرض آسیب دیدن در برابر ضربه گرد و غبار و … خواهد بود در این صورت باید بسیار مواظب لپ تاپ خود باشید یا این که یک لپ تاپ صنعتی تهیه کنید این لپ تاپ ها دارای طراحی متفاوت بوده و جنس آن ها از آلیاژ یا کربن فشرده میباشد،لپ تاپ مهندسی عمران از نوع صنعتی دل که با نام لتیتود شناخته می شوند جز این نوع لپ تاپ ها می باشند.  لپ تاپ های latitude دل معمولا از اجزا و بدنه قدرتمندی برخوردار بوده و نیز از داکت های صنعتی نظامی بهره میبرند، این دستگاه ها برای ظرایط بسیار سخت طراحی شده اند به گونه ای که در شرایط بسیار سخت نیز تا سال ها همراه شما خواهند بود.

 

لپ تاپ مهندسی عمران

لپ تاپ مهندسی عمران برای مهندسین طراحی پروژه:

اگر مهندس عمران هستید و به نیاز به یک لپ تاپ شرکتی برای انجام محاسبات و پروژه های خود هستند نرم افزار هایی نظیر اتوکد را اجرا میکنید حداقل نیاز شما را دستگاه هایی با سخت افزار های زیر برآورده میکند.

پردازنده مرکزی CPU حداقل Core i5 نسل ۶ به بالا
حافظه داخلی Hard Diskحداقل ۵۰۰ گیگابایت به بالا
حافظه Ramحداقل ۸ گیگابایت و بیشتر
حافظه گرافیکیحداقل ۲ گیگابایت برای کار های سه بعدی کارت گرافیک قوی تر نیاز است

 

لپ تاپ برای مهندسین معماری:

اگر معمار هستید و یا در حال خواندن رشته معماری بهتر است تا یک سیستم دسکتاپ خریداری کنید، دلیل آن هم قدرت پردازشی بیشتر کامپیوتر نسبت به لپ تاپ است اما در هر صورت اگر قصدتان خرید کامپیوتر نیست میتوانید لپ تاپ های قویتری تهیه کنید تا توانایی اجرا و رندر برنامه های سنگین مهندسی و معماری نظیر ۳d مکس و یا موتورهای رندری مثل ویری و کرونا را داشته باشد.

پس با توجه به مطالب بالا دل توانسته لپ تاپ مهندسی عمران رو با توجه به نیاز آنها تولید و عرضه کند.

لپ تاپ مهندسی عمرانلپ تاپ مهندسی عمران

حداقل نیاز شما را دستگاه هایی با سخت افزار های زیر برآورده میکند:

 

پردازنده مرکزی CPU حداقل Core i7 نسل ۷ به بالا
حافظه داخلی Hard Diskحداقل یک ترابایت به بالا
حافظه Ramحداقل ۱۲ گیگابایت و بیشتر
پردازنده گرافیکیحداقل Geforce 1050 Ti

همچنین مطالعه کنید :

لپ تاپ های ارزان دل  DELL 

انتخاب بهترین کامپیوتر یا لپ تاپ برای برنامه نویسی

 

 

دیدگاه‌ها ۰

*
*