در مورد پسوند پردازنده های سری U و MQ و HQ شرکت اینتل

معنی پسوند های مختلف پردازنده های Intel

امروزه یکی از اولویت های اول خریداران کامپیوتر ها و لپ تاپ ها پردازنده آن میباشد که کاربران خیلی به این موضوع اهمیت می دهند و بیشتر شرکت های تولید کننده به خصوص کمپانی  Dell  که اکثر دستگاه های خود را بخاطر ویژگی های مختلف لپ تاپ ها از سری پردازنده های مختلف استفاده می کنند. در این مطلب ما قصد داریم شما را بیشتر در مورد پسوند این سری پردازنده های شرکت اینتل آشنا کنیم. در ادامه با کندل همراه باشید.

intel-core-i3-i5-i7

توضیح پسوند پردازنده های U، MQ ، HQ

 

 

سری پردازنده ها با پسوند  U

این سری پردازنده ها  مخفف Ultra Low Power هستند و این سری سی پی یو های شرکت اینتل بسیار کم مصرف و مناسب هستند. ولی در مقابل مصرف کم این پردازنده ها قدرت پردازنده هم کاهش می یابد و این سری پردازنده ها نسبت به سری M ضعیف تر اند.مصرف برق این پردازنده ها ۱۵ وات است  و نسب به سری های متوسط  CPU ها  که ۴۰ وات  است بهتر و به صرفه تر است.

سری پردازنده ها با پسوند  HQ 

این نوع پردازنده ها با پسورد HQ ازنوع BGA یعنی بر روی برد لپ تاپ ثابت هستند و امکان جدا کردن آن برای کاربر امکان ندارد و فقط با دستگاه های مخصوص امکان پذیر است. این پسوند ها پردازنده ها سرعت پردازش بیشتری نسبت به سری U و M  است و مصرف برق باتری بیشتری دارند.

سری پردازنده ها با پسوند MQ

  این نوع پردازنده ها با پسوند MQ از نوع PGA هستند و  بر روی سوکت نصب شده اند. و برخلاف پردازنده های با پسوند HQ  این سری را کابر می تواند  از روی برد جداکند، البته جدا کردن این سری پردازنده ها را به کاربران توصیه نمیکنیم که اقدام به تعویض پردازنده کنند. برای این امر باید به شرکت سرویس دهنده یا گارنتی مراجعه کنید. از نظر قدرت پردازش پردازهنده ها با پسوندMQ با HQ تفاوت چندانی ندارند و از نظر پردازشی یکسان هستند.

توصیه نویسنده :

اگر به دنبال لپ تاب های با این سری پسوند ها هستید می توانید در فروشگاه کندل از بین تمامی نوت بوک ها،نوت بوک مورد نظر خود را  مشاهده و انتخاب کنید.

کندل نمایندگی رسمی و عرضه کننده مستقیم محصولات دل در ایران است.

دیدگاه‌ها 2

*
*

  حامد پاسخ

  خوب و مفید بود. درضمن "نسب" نه "نصبت"

  مهمان
   تیم تحریریه کندل پاسخ

   خواهش میکنم ، تشکر تصحیح شد

   مدیر فروشگاه