در نمایشگاه CeBIT 2017 جهان مجازی را واقعی تجربه کنید

نمایشگاه فناوری سبیت ( ۲۰۱۷ CeBIT )؛ جهان مجازی واقعی می شود :

.

یکی از موضوعات اصلی این نمایشگاه واقعیت مجازی ( virtual reality ) و توانایی لمسیِ آن است. سامانه تازه شرکت ان تی تی ژاپن، دستها و بدن کاربر را همزمان پوشش می دهد تا احساسی واقعی تر ایجاد کند.


با کندل عرضه کننده رسمی محصولات دل ( Dell )  در ایران همراه باشید تا در ادامه سری به این بخش بزنیم


.

موریشی کازوناری معاون این شرکت درباره این سامانه می گوید: «درسامانه واقعیت مجازی ( virtual reality ) نوعی لرزش را به دستها و ناحیه شکم منتقل می کنیم، این پیشرفته ترین سامانه واقعیت مجازی دنیا است.»

.

.

ان تی تی که در اصل یک شرکت ارتباطی ژاپنی است، در حال سرمایه گذاری در زمینه آخرین فناوریهای اطلاعات و ارتباطات است. هیرو اونورا مدیر این شرکت دیدگاهش را با یورونیوز در میان می گذارد: «نکته مهم برای ما این است که چطور هر شرکت در گروه صنعتی ما می تواند به مشتریان کمک کند تا الگوهای تجاری و یا سامانه های تازه ای در زمینه های مختلف فناوری ایجاد کنیم.»

.

virtual reality-واقعبت مجازی

.

یکی از کارهای این شرکت ، تهیه سامانه اطلاعات همراه است که با نصب یک حسگر جی پی اس ( GPS ) روی دوچرخه ورزشکاران در مسابقه تور دو فرانس سرعت و موقعیت هر لحظه آنها را ثبت می کند. آقای اونورا درباره این سامانه می گوید: «با نصب این حسگرهای جی پی اس، اطلاعات مختلفی را به شرکتهای تلویزیونی می فرستیم تا تماشاگران آخرین اخبار مسابقه را داشته باشند. همچنین این اطلاعات را برای مسئولان تیمها می فرستیم تا چگونگی حرکت دوچرخه ها را بدانند و استراتژیِ خود را بهبود ببخشند.»

.

.


البته این سامانه کاربردهای دیگری هم دارد؛ یک سامانه واقعیت مجازی ( virtual reality ) محصولی است که به کمک یک عینک ویژه، اطلاعات جانبی را حین تماشای مسابقات ورزشی به شما می دهد.


 

دیدگاه‌ها 0

*
*

ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل