پردازنده رایزن از کمپانی AMD در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ معرفی خواهد شد

معرفی نسل دوم پردازنده های رایزن در سال ۲۰۱۸ :

کمپانی AMD از نسل دوم پردازنده های رایزن (Ryzen) در ۳ ماهه اول سال ۲۰۱۸ رو نمایی خواهد کرد. نسخه ارائه شده از سوی AMD نسخه بهبود یافته ی ZEN بوده که تحت عنوان +ZEN معرفی می شود.


تبلیغات                              تعمیرات لپ تاپ دل                                  خدمات پس از فروش Dell


نامگذاری پردازنده های AMD :

پردازنده AMD که در حال حاضر در بازار شناخته می شود به نام Summit Ridge بوده که با فناوری ۱۴ نانومتری شناخته می شود که دارای سوکت AM4 بوده و از ۸ هسته پردازنده و ۱۶ ترد برخوردار است که قدرتمند ترین پردازنده در این رده Ryzen 7 1800X بوده که با قیمتی در حدود ۵۰۰ دلار عرضه می شود و در عین حال ZEN + از تکنولوژی بهبود یافته ای استفاده می کند. فناوری FinFET از نوع کم مصرف بوده که مربوط به Global Foundrise و بجای فناوری ۱۴ نانومتری استفاده می شود که با سوکت AM4 سازگار است.

 

مادربورد جدیدی بنا به گفته ی DigiTimes ، در آینده ، سال ۲۰۱۸ ، به بازار خواهد آمد که از پردازنده ی جدید AMD پشتیبانی خواهد کرد و با نام X470 و B450 عرضه می شود و توسط شرکت ASMedia طراحی می شوند. 

نسل آینده پردازنده های AMD :

در شکل زیر در خصوص نسل بعدی پردازنده های AMD با نام Pinnacle Ridge اطلاعاتی را مشاهده خواهید کرد. آنچه که خبرهای جدید در خصوص عرضه این پردازنده ها گفته شده است آن است که CPU جدید رایزن در ۱۶ ژانویه برای پیش خرید در دسترس قرا خواهد گرفت. Ryzen 7 که از سری پردازنده های رده بالا محسوب می شود ، گفته شده که Ryzen 7 2800X جایگزین نسخه ی ۱۸۰۰X خواهد شد و در عین حال مدل ۱۷۰۰X جایگاه خود را به ۲۸۰۰ داده و مدل ۲۷۰۰ جاگزین ۱۷۰۰ خواهد شد.

 

 

 

جدل مشخصات فنی پردازنده های رایزن :

در چند سال اخیر رقابت میان شرکت های تولید کننده ی CPU همچون اینتل و AMD بالا بوده و منظر تغییرات شگرفی در این حوزه از تکنولوژی هستیم.

دیدگاه‌ها 0

*
*


ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل