پنج ویژگی جدید ویندوز ۱۰ در بیلد اینسایدر ۱۷۰۷۴

شرکت مایکروسافت در آخرین نسخه پیش نمایش خود ویژگی های جدیدی را به محصول خود ، ویندوز ۱۰ اضافه کرده است که با عنوان ساعات سکوت و پرکردن خودکار Edge ارائه شده است.


تبلیغات                               کندل نمایندگی Dell در ایران                           تعمیرات لپ تاپ Dell در ایران


 

شرکت Microsoft در اواخر روز پنج شنبه روز ۲۱ شهریور ماه آخرین پیش نمایش از اینسایدر ویندوز ۱۰ ، نسخه ۱۷۰۷۴ را منتشر کرد. در این نسخه چند ویژگی از جمله ساعات سکوت که مربوط به کاهش نمایش اعلان ها بوده و همچنین پر کردن خودکار فرم ها در مرورگر Edge است.

در نسخه ۲۰۱۸ این ویندوز تغییرات قابل توجهی اعمال شده است گرچه نمی توان از آن به عنوان تغییرات پایه نام برد اما آنچه که شاهدش هستیم مربوط به نمایش کتاب های الکترونیکی بوده که محیطی جذاب و کاربر پسند پیدا کرده است. در پی اخبار پیشین در خصوص باگ های امنیتی Meltdown و Spectre شرکت مایکروسافت نیز وصله های امنیتی خود را ارائه کرده است که در این بیلد آورده شده است تا کاربران را از عواقب خطرات احتمالی محافظت کند. در ادامه به پنج ویژگی جدید نسخه ۱۷۰۷۴ می پردازیم :

۱- ویژگی ساعات سکوت در ویندوز ۱۰ :

با این امکان در حین بازی و کار حواس شما پرت نمی شود. با کمک این قابلیت می توانید ساعات معینی را تعیین نمایید و در این مدت شما دچار حواس پرتی حین انجام کار نخواهید شد چرا که اعلان های ( Notification ) کمتری دریافت خواهید کرد و تنها این پیام ها به افراد مهم و مهمترین برنامه ها اختصاص خواهند داشت. در هنگام فعال بودن این ویژگی به هنگام بازی های ویدئویی ، حین سخنرانی که تصویر روی مانیتور و یا ویدئو پروژکتور قرار دارد پیام ها نمایش داده نمی شوند اما اگر افرادی را به TaskBar پین کرده اید و یا در لیست MyPeople قرار دارند اعلان ها نمایش داده خواهند شد.


۲- ذخیره سازی اطلاعات کارت های اعتباری در مرورگر اج ( Edge Browser ) :

ویژگی ذخیره سازی اطلاعات در مرورگر Edge بالاخره به ویژگی های آن اضافه شد در حالی که مرورگر کروم این قابلیت را سال های پیش تحت یک نسخه آزمایشی اضافه کرده بود. پس از آنکه یکبار اطلاعات شما ذخیره شد در مراحل بعدی می توانید از یک منو کشویی کارت مورد نظر خود را انتخاب کرده که در این حالت اطلاعات به صورت اتوماتیک وارد خواهد شد اما توجه کنید که رمزCVV  شما ذخیره نمی شود و باید آن را به حافظه بسپارید.

۳- مطالعه کتاب الکترونیکی با استفاده از مرورگر EDGE :

مطالعه کتب الکترونیکی از دیگر ویژگی های بهبود یافته در این مرورگر است. براحتی میتوانید کتاب هایی با پسوند های EPUB و PDF را مطالعه نمایید و همچنین قابلیت Reading View دیگر ویژگی است که تغییرات زیادی کرده است. شرکت مایکروسافت اذعان دارد که این مرورگر می تواند در هنگام مطالعه کتاب تشخیص دهد که شما چند صفحه از آن را مطالعه کرده اید و حتی هنگامی که به یک کتاب صوتی گوش می دهید از قابلیت EPUB Media Overlays یعنی هایلایت کلماتی که به آن گوش می دهید پشتیبانی می کند.

 


۴- قابلیت هند رایتینگ ( نوشتار با قلم ) در محیط های متنی :

از دیگر ویژگی های که پیش تر در نسخه Creators بهبود یافته بود قابلیت نوشتن با قلم هوشمند در محیط های متنی است گرچه مایکروسافت اخیراً بر روی این قابلیت متمرکز شده است اما در بیلد ۱۷۰۷۴ می بینیم که با زدن بر روی متن محیطی برای حالت نوشتار باز خواهد شد.


۵- بهینه سازی در ویندوز Windows 10 S :

آنچه که بنا بر توضیحات مایکروسافت آمده است این تغییرات به صورت زیر است :

آن دسته از افرادی که از ویندوز ۱۰ S استفاده می کنند متوجه این موضوع شده اسند که پس از دریافت آخرین آپدیت کامپیوتر آن ها Windows 10 Pro را در حالت S اجرا می کند. این امر تغییری در طراحی است و کامپیوتر های آن ها همچون دیگر رایانه ها دارای Windows 10 S به فعالیت خود ادامه می دهند و می توانند نسخه های پیش نمایش اینسایدر که به عنوان بخشی از برنامه آزمایشی RedStone 4 دریافت نمایند.

در آینده از جانب این غول نرم افزاری ، Microsoft شاهد بروز رسانی های عظیمی خواهیم بود

ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل