چرا نباید لپ تاپ را روی پا قرار دهید؟

چرا نباید لپ تاپ را روی پا قرار دهید؟

چرا نباید لپ تاپ را روی پا قرار دهید؟ از نکاتی که در هنگام استفاده از لپ تاپ ها باید رعایت کنیم بسیار در وبلاگ نمایندگی دل مقاله منتشر شده و در این موارد نکاتی گوشزد شده ، که البته در مقاله ” چگونه از لپ تاپ استفاده کنیم؟ ” اشاراتی به این موضوع کردیم اما با توجه به اهمیت این موضوع تصمیم گرفتیم که یک مقاله کامل را به این موضوع مهم اختصاص دهیم.

در استفاده از لپ تاپ ها باید نکاتی که مربوط به ایمنی و سلامتی فردی است را رعایت کنید. در همین راستا مقالات مختلفی در وبلاگ نمایندگی دل موجود است که می توانید مطالعه کنید. همچنین پیشنهاد میکنم به صفحه ” ترفندهای افزایش طول عمر لپ تاپ ” مراجعه کنید.

 

چرا نباید لپ تاپ را روی پا قرار دهید؟

دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارد ، که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

آرتروز گردن - استفاده در حالت بد از لپ تاپ

آرتروز گردن و گرفتگی مفاصل

هنگامی که لپ تاپ را روی میز قرار می دهید ، یا بصورت نشسته بر روی مبل از آن استفاده می کنید و یا به صورت خوابیده با لپ تاپ کار می کنید باید مراقب این باشید که گردن شما در حالت مناسبی قرار گرفته باشد، زمانی که لپ تاپ را بروی پاهای خود می گذارید ، اولین مسئله ای که پیش می آید این است که گردن شما در حالت بدی قرار می گیرد و این موضوع در بلند مدت موجب آسیب و دردهای مفصلی می شود و حتی آرتروز گردن از عواقب این کار است. گاهاً افراد هنگام استفاده از لپ تاپ متوجه این موضوع نمی شوند که مدت زیادی است گردن آنها خم شده به سمت صفحه نمایشگر لپ تاپ ، اما باید در این باره بسیار حساس باشید و به سلامتی خود بیشتر اهمیت دهید.

نکات فردی استفاده از لپ تاپ

آسیب پوستی و سندروم پوست

هنگامی که لپ تاپ را بر روی پاهای خود قرار می دهید، حتما باید بدانید که لپ تاپ یک وسیله الکترونیکی محسوب میشه و وسایل الکترونیکی گرما تولید میکنن، همانطور که می دانید گرما ، اشعه مادون قرمز به حساب می آید ، اشعه مادون قرمز موجب آسیب به پوست بدن شما می شود و ممکن است موجب سندروم و یا برشته شدن پوست شما شود، به این صورت که بر روی پوست پای شما آثاری از برشته شدن به رنگ های صورتی و قرمز دیده می شود.

 

گرمای لپ تاپ باعث ناباروری و نازایی می شود

از آنجایی که لپ تاپ به شدت گرم می شود، و گرمای زیادی تولید می کند ممکن است با قرار دادن لپ تاپ بر روی پاها بصورت ناخودآگاه گرمای زیادی را به بدن خود انتقال دهید ، از جمله آقایان با اینکار موجب افزایش گرما در اطراف بیضه خود می شوند که این امر موجب اخلال در این قسمت می شود و ممکن است حتی به ناباروری و نازایی منجرب شود. پس این موضوع را جدی بگیرید.

 

امواج الکترومغناطیس لپ تاپ را جدی بگیرید

همانطور که حتما می‌دانید هر وسیله الکترونیکی که با امواج وای فای ، بلوتوث ، امواج مخابراتی و… سر و کار دارد، می تواند اثر بسیار منفی بر روی بدن انسان بگذارد، از جمله حساس ترین نقاط بدن انسان که مغز ، قلب ، آلت تناسلی محسوب می شود بیشترین تاثیر را از این امواج می گیرند، حدالامکان از این امواج دوری کنید و سعی کنید کمی با این دستگاه ها فاصله بگیرید و کار کنید، همچنین در زمانی که این وسایل بلااستفاده هستند (خصوصا شب تا صبح ) آن ها را خاموش کنید و یا روی حالت پرواز قرار دهید.

 

سلامتی لپ تاپ خود را در نظر بگیرید

علاوه بر نکاتی که ذکر کردیم و بیشتر برای سلامتی خود شما بود، اجازه دهید تا در مورد آخر به موضوعی بپردازیم که به سلامتی خود لپ تاپ آسیب می زند، زمانی که شما لپ تاپ را بر روی پاهای خود قرار می دهید، موجب مسدود شدن عبور و مرور هوا می شوید، همچنین بهتر است که بدانید پرز لباس شما مناسب لپ تاپ نیست، و لپ تاپ خود را بروی سطح شیشه ای و یا شبه آن قرار دهید تا از بروز مشکلات آن جلوگیری کنید.

 

جمع بندی :

امیدوارم که این مقاله از وب سایت کندل ایران ، برای شما مفید بوده باشد ، برای حفظ سلامتی خودتان و سلامتی لپ تاپ تان از قرار دادن لپ تاپ بروی پاها جداً خودداری کنید، با مقالات وبلاگ نمایندگی دل همراه باشید تا نکات بیشتری در این رابطه بخوانید…

همچنین باعث خرسندی ماست که نظر خود را در این رابطه در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید…

 

لینک های مفید :  | نمایندگی دل | نمایندگی DELL | خرید لپ تاپ دل | شرکت دل | لیست قیمت محصولات دل | فروشگاه محصولات دل | تعمیرات لپ تاپ دل | نمایندگی دل در تهران

دیدگاه‌ها 1

*
*

    عباسعلی پاسخ

    سلام
    سپاس از سایت عالی کندل

    مهمان