ارائه اینترنت (فایو جی) ۵G تا سال ۲۰۲۰

انسان ، تحولات فناوری ، سرعت پیشرفت تکنولوژی ، عصر جدید ، ارتباطات بین اشیا معروف به اینترنت اشیا و زندگی های دیجیتالی عباراتی است که اخیراٌ از طریق رسانه ها به گوش شما تکنولوژی دوستان رسیده است. 

.

.

تجربه سرعت نور!!

و اما روی خوش ماجرا برای تمامی اقشار جامعه پرواز دیجیتالی ( Digital Fly ) با سرعت نور است !! اگر به سرعت علاقه مند هستید بنابراین با اینترنت پر سرعت بر روی گوشی های هوشمند ( Smart Phones ) آشنایی دارید ، اصطلاحاتی همچون اینترنت (۳G ، ۴G (LTE که توسط اپراتور ها ارائه شده و امروزه در بین کاربران رایج است. اما با پیشرفت تکنولوژی سرعتی غیر قابل تصور را در آینده بر روی گوشی های هوشمند خود تجربه خواهید کرد ، نه تنها اینترنت پر سرعت بلکه ارتباط بین اشیا و کنترل آن ها را نیز به دست خواهید گرفت. در ادامه با کندل نماینده رسمی محصولات دل ، ارائه کننده خدمات پس از فروش و تعمیرات Dell در ایران همراه باشید.


dell-candell-5g-internet-network 

 

نشست اتحادیه بین المللی ارتباطات (ITU) با حضور نمایندگان دولتها، شرکتها و قانونگذاران در بانکوگ برگزار شد.

.

.

 

اینترنت ۵G :

 .

 

یکی از موضوعات مورد بحث این رویداد، ارائه فناوری فایو جی ( ۵G ) و وعده اینترنت وایرلس پرسرعت است. با دسترسی به «فایو جی» معیارهای فناوری ارتباطی در سطح دیگری قرار می گیرد و می تواند بطور بالقوه نحوه زندگی و کار ما را متحول کند.

.

.

یکی از کارشناس مخابرات و ارتباطات سوئیسی حاضر در نشست ITU می گوید: «فایو جی ( ۵G ) دنیایی مرتبط به هم است. دنیایی که مردم در آن با یکدیگر از طریق اسمارت فون ها و همچنین از طریق ماشین می توانند ارتباط برقرار می کنند. اتومبیل ها به سادگی با یکدیگر ارتباط خواهند داشت. در این محیط از طریق یک شبکه، از خدمات مختلفی بهره می بریم که در نهایت در یکدیگر ادغام می شوند. در آن حالت مردم با هر ابزاری می توانند با هم ارتباط برقرار کنند.»

 

کارشناس شرکت هوا وی (HUAWEI) ، تولید کننده بزرگ چینی می گوید: «برای ۵G قطعاً سرعت بیشتری را خواهیم داشت. بعضی می گویند سرعتی معادل فیبر نوری که در این صورت باید برای هر کاربر به چیزی حدود بیست گیگا بایت در ثانیه برسیم.»

.

.

 

dell-candell-5g-internet-network-fast

.

.

این سرعت فوق العاده وضعیت موسوم به «اینترنتی شدن چیزها» ، به عبارتی اینترنت اشیا را ممکن می کند. یعنی میلیاردها ابزار آنلاین خواهند شد. البته کارشناسی سوئیسی در خصوص خطرات این وضعیت می گوید: «خطر اصلی مجهولات و نادانسته های امکانات فنی این خدمات و ابزارهای متصل به هم است ، خطر دیگر سودهی در سرمایه گذاری و زمینه کاربرد آنهاست ، از همه مهمتر باید خطرات امنیت سایبری را در نظر بگیریم. موضوع دیگر اثر آن بر زندگی انسانهاست و لذا علامت سوالهای زیادی وجود دارد.»

.

.

کارشناس اتحادیه بین المللی ارتباطات در مورد مراحل زمانی عملی شدن این فناوری می گوید: «حدود یک تا دو سال دیگر می توانیم پیشنهاد نهایی معیارهای فایو جی را به اتحادیه ارائه کنیم که تا سال ۲۰۱۹ تصویب می شود.»

 

پس از تصویب استانداردها مربوطه ، مصرف کنندگان در سال ۲۰۲۰ می توانند به دنیای فایو جی ( ۵G ) دسترسی پیدا کنند.


| کندل  نمایندگی دل |

| محصولات DELL را اینترنتی خرید کنید و درب منزل دریافت نمایید |

| گارانتی شامل تمامی قطعات محصول می باشد |

 

فروشگاه کندل ، فروشگاه اینترنتی کندل

 

 

دیدگاه‌ها 0

*
*

ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل