همکاری مشترک مایکروسافت و شیائومی در حوزه هوش مصنوعی ، پردازش ابری و سخت افزاری

طی اخبار منتشر شده از غول نرم افزاری مایکروسافت و شرکت مشهور و بزرگ چینی ( Xiaomi ) ، گفته شده است این دو شرکت قرار است بر روی فناوری های هوش مصنوعی ، محاسبات ابری و همچنین تولید ادوات سخت افزاری همکاری مشترکی داشته باشند.


تبلیغات                                 تعمیر لپ تاپ دل         دل سرویس     خرید لپ تاپ دل


اولین همکاری مشترک شرکت شیائومی و مایکروسافت ، نخستین بار در سال ۲۰۱۵ رقم خورد که مربوط به بهره گیری از ویندوز ۱۰ روی محصولات شیائومی بود. این همکاری تا جایی ادامه یافت بطوری که در سال ۲۰۱۶ این دو شرکت به توافق رسیدند تا از سرویس های مایکروسافت روی محصولات شیائومی استفاده نمایند. اما حالا گزارش ها حاکی از همکاری های بیشتر Microsoft و Xiaomi است به گونه ای که طی قراردادی مشترک میان این دو شرکت تحت عنوان Strategic Framework Memorandum of Understanding یا به عبارتی دیگر MoU قرار است در حوزه های مشترک مانند AI ( هوش مصنوعی ) و مخصوصاً دستیار صوتی Cortana ، سخت افزار و همچنین پردازش های ابری فعالیت نمایند.

شرکت شیائومی پیش تر بر روی بازای اسمارت فون ها به خصوص در بازار آسیا داشته و دارد. از شرکت های چینی شیائومی ( Xiaomi ) و هواوی ( Huawei ) را می توان گفت تنها شرکت هایی هستند که بخش بزرگی از سهم بازار را از آن خود کرده اند. این شرکت بزرگ چینی به دنبال ورود به بازار بورس با ارزشی در حدود ۱۰۰ میلیارد دلار بوده و می توان گفت همکاری مشترک آن با Microsoft تاثیر بسزایی در ورود به بازارهای غربی دارد.

از طرفی شرکت مایکروسافت نیز تلاش کرده است تا در سال های اخیر حضور کمتری در حوزه ی سخت افزاری داشته باشد چرا که پس از خرید شرکت نوکیا و عرضه اولین گوشی های nokia که ورود چندان قدرتمندی به بازار نداشت ، تصمیم گرفت تا به جای حضور مستقیم در این حوزه از شرکت های دیگر استفاده نماید و بنابراین سایر کاربران بتوانند بهره ی بیشتری از سرویس های مرتبط با این شرکت ببرند.

 

 

بدون شک همکاری مایکروسافت با شرکت شیائومی بهره فراوانی برای این شرکت چینی دارد چرا که می تواند از تکنولوژی های قدرتمند این شرکت مرتبط با هوش مصنوعی ( AI ) و یادگیری ماشین بهره ی فراوانی ببرد که از انواع آن تشخیض چهره و صدا خواهد بود که می توان آن را در دستیار صوتی Cortana مشاهده کرد اما در قبال این معاوضه آنچه که بیشتر نصیب این غول آمریکایی خواهد شد جامعه ی کاربران شیائومی است که رقم چشمگیری خواهد بود. در همکاری مشترک Xiaomi و Microsoft شاهد تولیداتی چون اسپیکرهای هوشمند بر پایه ی دستیار صوتی هوشمند Cortana ، انواع لپ تاپ ها و تبلت های مبتنی بر ویندوز خواهد بود.

دیدگاه‌ها 0

*
*


ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل