نحوه تشخیص سرویس تگ لپ تاپ دل

نحوه تشخیص سرویس تگ لپ تاپ دل - کندل ایران

نحوه تشخیص سرویس تگ لپ تاپ دل

با سلام خدمت کاربران عزیز کندل ایراننمایندگی رسمی دل در کشور ، در خدمت شما عزیزان هستیم با یک مقاله بسیار کاربردی با عنوان ” نحوه تشخیص سرویس تگ لپ تاپ دل ” پس با این مطلب از وبلاگ نمایندگی دل همراه باشید…

 

سرویس تگ دستگاه چیست؟ Service tag

سرویس تگ یک شناسه چند حرفی است که هر دستگاه و لپ تاپ دل یک سرویس تگ منحصر به فرد دارد که به کمک آن می توانید اطلاعات مختلفی را بدست آورید، علاوه بر این هنگام ثبت گارانتی ، سرویس تگ دستگاه شما ثبت می شود و تمامی خدمات کمپانی دل به دستگاه شما به کمک سرویس تگ Service Tag صورت می پذیرد، همچنین زمانی که شما وارد سایت دل شوید و سرویس تگ دستگاه خود را وارد کنید تمام مشخصات مربوط به دستگاه شما بصورت دقیق نمایش داده می شود.

حال باید بدانید که چگونه سرویس تگ دستگاه خود را پیدا کنید و یا سرویس تگ لپ تاپ شما چیست؟

البته لازم به ذکر است هنگامی که شما یک لپ تاپ را از نمایندگی رسمی دل در ایران خریداری می کنید اطلاعات مربوط به دستگاه شما اعم از سرویس تگ دستگاه شما بر روی کارتون ذکر شده است و می توانید سرویس تگ دستگاه خود را بر روی کارتون مشاهده نمائید، اما باید بدانید که ممکن است این لیبل که بر روی کارتون لپ تاپ شما هک شده است توسط مراکز غیرمجاز که از عدم آگاهی مشتریان سوءاستفاده می کنند ، تعویض شود و دچار گمراهی شما شود. بنابراین باید یک راهی وجود داشته باشد که ما متوجه شویم سرویس تگ واقعی دستگاه ما چیست؟ در این آموزش ما به شما یک روشی را می آموزیم که به کمک بتوانید از طریق لپ تاپ خود و از طریق دستورات CMD سرویس تگ لپ تاپ خود را بررسی کنید.

البته فراموش نکنید که برای خرید لپ تاپ تنها به نمایندگی های مجاز دل در ایران مراجعه فرمایید تا هیچ گاه اتفاق ناخوشایندی برای شما رخ ندهد. (کندل ایران – تنها نمایندگی و عرضه کننده رسمی محصولات دل در ایران)

 

تشخیص سرویس تگ لپ تاپ دل از طریق محیط CMD

۱- برای شروع کافی است که به منوی استارت Start مراجعه کنید و در گزینه جستجو عبارت cmd را تایپ نمائید و سپس گزینه اینتر enter را بزنید.

سپس یک پنجره به رنگ سیاه برای شما باز می شود ، مانند تصویر زیر:

تشخیص سرویس تگ لپ تاپ دل - وبلاگ کندل ایران

حال در این محیط کافی است تا عبارت زیر را تایپ کنید. توجه داشته باشید که در محیط بایوس (cmd) کلید های ترکیبی ctrl+v کار نمی کند، بنابراین باید با راست کلیک copy و paste نمائید.

wmic bios get serialnumber

سپس بعد از وارد کردن عبارت بالا در محیط cmd اینتر بزنید.

در خط بعدی یک جمله به شما نمایش می دهد. به همین سادگی توانستید از داخل ویندوز لپ تاپ خود به سرویس تگ خود دست پیدا کنید.

این سرویس تگ شامل ۷ کاراکتر که ترکیبی از حروف انگلیسی و اعداد می باشد.

توجه داشته باشید که سرویس تگ دستگاه شما با سرویس تگ روی کارتون لپ تاپ برابری کند، همچنین مشخصات لپ تاپ خود را می توانید در وب سایت رسمی دل به کمک سرویس تگ دستگاه خود مشاهده نمائید.

 

کندل ایران | نمایندگی رسمی دل در ایران

دیدگاه‌ها 0

*
*

ثبت درخواست در سایت