نحوه تشخیص سرویس تگ لپ تاپ دل

با مقاله ای دیگر از مجله نمایندگی دل همراه شما عزیزان هستیم. در این مقاله قصد داریم به معرفی سرویس تگ لپ تاپ های دل بپردازیم و شما را با نحوه شناسایی و تشخیص آن آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

سرویس تگ (Service tag) چیست؟

سرویس تگ در حقیقت یک شناسه چند حرفی است که هر دستگاه و لپ تاپ dell آن را بصورت منحصر بفرد دارد و شما به کمک آن می توانید اطلاعات مختلفی را بدست آورید، علاوه بر این، هنگام ثبت گارانتی، سرویس تگ دستگاه شما ثبت می شود و تمامی خدمات شرکت دل به دستگاه شما به کمک آن صورت می پذیرد، همچنین زمانی که شما وارد سایت دل شوید و سرویس تگ دستگاه خود را وارد کنید، تمام مشخصات مربوط به دستگاه شما بصورت دقیق نمایش داده می شود.

نحوه تشخیص سرویس تگ

البته لازم به ذکر است هنگامی که شما یک لپ تاپ دل را می خرید، اطلاعات مربوط به دستگاه شما مانند سرویس تگ، بر روی کارتن درج شده که می توانید آن را با کمی دقت مشاهده نمائید، اما باید بدانید که ممکن است این برچسب که بر روی کارتن لپ تاپ شما هک شده، توسط مراکز غیر مجاز که از عدم آگاهی مشتریان سو استفاده می کنند، تعویض شود و باعث گردد شما کمی گمراه شوید. بنابراین باید یک راهی وجود داشته باشد که ما متوجه شویم سرویس تگ واقعی دستگاه ما چیست؟ در این آموزش ما به شما یک روشی را یاد می دهیم که به کمک آن بتوانید از طریق لپ تاپ خود و با استفاده از CMD، برچسب خدمات لپ تاپ خود را بررسی کنید.

البته فراموش نکنید که برای خرید لپ تاپ، بهتر است تنها به نمایندگی مجاز دل در ایران مراجعه فرمایید تا هیچگاه مورد استفاده کلاهبردارن قرار نگیرید.

تشخیص برچسب سرویس لپ تاپ دل از طریق محیط CMD

برای شروع کافی است که به منوی Start مراجعه کنید و در گزینه جستجو عبارت cmd را تایپ نمائید و سپس دکمه enter را بزنید.

سپس یک پنجره به رنگ سیاه برای شما باز می شود ، مانند تصویر زیر:

نحوه تشخیص سرویس تگ

حال در این محیط کافی است تا عبارت زیر را تایپ کنید: (توجه داشته باشید که در محیط بایوس (cmd) کلید های ترکیبی ctrl+v کار نمی کند، بنابراین باید با راست کلیک copy و paste نمائید)

wmic bios get serialnumber

سپس بعد از وارد کردن عبارت بالا در محیط cmd اینتر بزنید.

در خط بعدی یک جمله به شما نمایش می دهد. به همین سادگی توانستید از داخل ویندوز لپ تاپ خود به سرویس تگ خود دست پیدا کنید.

این سرویس تگ شامل ۷ کاراکتر است که ترکیبی از حروف انگلیسی و اعداد می باشد.

توجه داشته باشید که سرویس تگ دستگاه شما با سرویس تگ روی جعبه لپ تاپ یکی باشد، همچنین مشخصات لپ تاپ خود را می توانید در وب سایت رسمی دل به کمک سرویس تگ دستگاه خود مشاهده نمائید.

دیدگاه‌ها 0

*
*