آموزش غیر فعال کردن کیبورد لپ تاپ laptop keyboard

غیر فعال کردن کیبورد لپ تاپ (disable laptop keyboard)

تا بحال خواسته اید کیبورد لپ تاپ خود را غیر فعال کنید؟

غیر فعال کردن  کیبورد لپ تاپ (laptop keyboard ) ممکن است کار عاقلانه ای بنظر نرسد و در اکثر موارد نیز همین طور است، در واقع برای غیر فعال کردن این مورد باید دلیل خوبی برای انجام این کار داشته باشید در غیر این صورت کار درستی انجام نمیدهید، یکی از دلایلی که ممکن است برای انجام این کار داشته باشید این است که شما از کیبورد و ماوس اکسترنال استفاده میکنید بنابراین نیازی به کیبورد داخلی لپ تاپ ندارید گاهی حتی دیگران با استفاده از دست زدن به کیبورد لپ تاپ شما درحین انجام کار با شما شوخی میکنند یا اینکه حیوان خانگی شما علاقه شدیدی به کیبورد لپ تاپتان دارد (مخصوصا گربه ها)، که به اندازه کافی شما را از انجام کارتان حواس پرت میکند. در هر صورت دلیل غیر فعال کردن تاچ پد و کیبورد لپ تاپتان را خودتان بهتر از ما میدانید اگر خواستید میتوانید دلیل آن را در بخش نظرات بیان کنید تا سایر کاربران نیز مطلع شوند.

بنابراین در این مقاله ” آموزش غیر فعال کردن  کیبورد لپ تاپ “ میتوانید کیبورد لپ تاپ خود را غیرفعال کنید.

همچنین مطالعه این مقاله هم پیشنهاد می شود… ” رفع مشکل از کار افتادن تاچ پد لپ تاپ Laptop Touchpad ”

غیر فعال کردن کیبورد لپ تاپ ،disable laptop keyboard

غیر فعال کردن کیبورد لپ تاپ در device manager

Device Manager یک ابزار کاربردی تعبیه شده در سیستم عامل ویندوز میباشد، که به کاربران این اجازه را میدهد که دیوایس ها و سخت افزار های متصل به کامپیوتر خود را مدیریت کنند. در این برنامه شما میتوانید سخت افزار های موجود را غیر فعال/ فعال کنید.

بنابراین برای غیر فعال کردن کیبورد لپ تاپ از آن استفاده خواهیم کرد.برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

برای باز کردن Device Manager  میتوانید از یکی از روش های زیر استفاده کنید:

  • کلید های میانبر  Windows +R  را فشار داده تا پنجره Run اجرا شود سپس در آن عبارت devmgmt.msc را وارد کرده و کلید Enter را فشار دهید.
  • در گوشه سمت چپ بر روی دکمه Start راست کلیک کرده (یا کلید های میانبر Windows + X را فشار دهید) و از منوی باز شده گزینه  Device Manager   را انتخاب کنید (از تصویر زیر کمک بگیرید).

device manager ،غیر فعال کردن کیبورد لپ تاپ

 

 

در مرحله بعد پس از باز شدن Device Manager  در پنجره باز شده به دنبال Keyboards   بگردید و روی آن دابل کلیک کنید تا منوی آن باز شود.

لیست کیبورد های متصل شده به لپ تاپ شما نمایش داده میشود از این لیست کیبورد داخلی لپ تاپ را (برای پیدا کردن آن بهتر است که در صورتی که از کیبورد خارجی External استفاده میکنید آن را موقتا از لپ تاپ در بیارید) انتخاب کنید.

پس از پیدا کردن دیوایس مورد نظر بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه Disable  را انتخاب کنید، سپس بر روی Yes کلیک نمایید تا کیبورد داخلی لپ تاپ (built-in keyboard) شما غیر فعال شود.

 

غیر فعال کردن کیبورد لپ تاپ

در صورتی که گزینه Disable برای شما وجود نداشت میتوانید از گزینه Uninstall  برای این کاتر استفاده کنید، پس از کلیک بر روی آن یک پنجره باز خواهد شد تا از شما تایید انجام کار را بگیرد بنابراین بر روی OK کلیک کنید.

غیر فعال کردن کیبورد لپ تاپ

 

بعد از انجام این کار لپ تاپ را ریستارت کنید در صورتی که باز هم کیبورد لپ تاپ کار میکرد یکبار دیگر مراحل بالا را انجام دهید دلیل این است که در ویندوز ۱۰ ممکن است به صورت خودکار دوباره درایور های کیبورد نصب می شوند بنابراین به ادامه آموزش مراجعه نمایید.

 

چگونه صفحه کلید لپ تاپ خود را به طور دائم غیرفعال کنیم؟ (با استفاده از ریجستری)

اگر میخواهید صفحه کلید را روی لپتاپتان بطور دائمی غیرفعال کنید، کمی بیشتر درگیر خواهید شد. شما باید قابلیت نصب خودکار درایور توسط ویندوز را غیر فعال کنید. در غیر این صورت صفحه کلید هر بار که دستگاه شما ریبوت شود دوباره فعال خواهد شد.

در این روش از تنظیمات ریجستری استفاده میکنیم  برای غیر فعال کردن کیبورد لپ تاپ مراحل زیر را دنبال کنید:

  • کلید های میانبر  Windows +R  را فشار داده تا پنجره Run اجرا شود سپس در پنجره باز شده عبارت gpedit.msc  را وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید.
  • در پنجره باز شده طبق زیر (از چپ به راست )عمل کنید.(میتوانید از تصویر کمک بگیرید)
  1. روی Administrative Templates کلیک کنید.
  2. روی گزینه Computer Configuration file دابل کلیک کنید.
  3. از منوی باز شده بر روی System  دابل کلیک کنید.
  4. سپس روی System  دابل کلیک کنید.
  5. Device Installation را باز کرده و  Device Installation Restrictions را انتخاب کنید.

غیر فعال کردن کیبورد لپ تاپ

 

در سمت راست (طبق تصویر) روی گزینه Prevent Installation of Devices not described by other policy کلیک راست کرده و گزینه Edit را انتخاب کنید.

غیر فعال کردن کیبورد لپ تاپ

 در پنجره باز شده (طبق تصویر) گزینه Enabled را انتخاب کنید و در آخر بر روی Ok کلیک کنید.

غیر فعال کردن کیبورد لپ تاپ

کار انجام شد، کافیست که دوباره طبق آموزش بالا به قسمت Device Manager رفته و مراحل بالا را انجام دهید، درایور کیبورد لپ تاپ خود را Uninstall کنید و زمانی که لپ تاپ خود را ریبوت کنید دیگر ویندوز به طور خودکار آن را فعال نخواهد کرد.

نتیجه

بسیاری از دلایل وجود دارد که باعث شود ما به فکر غیرفعال کردن کیبورد لپ تاپ خود افتاده باشید که در این پست از مجموعه کندل نمایندگی رسمی دل در ایران آن را بررسی کردیم. در این مقاله نحوه غیر فعال کردن کیبورد داخلی (built-in) لپ تاپ گفته شد امیدواریم که به شما در انجام این کار کمک کرده باشیم. توجه داشته باشید که در صورتی که خواستید کیبورد خود را از حالت غیر فعال خارج کنید دوباره به این مقاله برگردید و تنظیمات را به حالت اول برگردانید.

 

لینک های مفید : تعمیرات لپ تاپ دل | نمایندگی دل |  خرید لپ تاپ دل | نمایندگی تعمیرات دل | شرکت دل

دیدگاه‌ها 0

*
*