لپ تاپ ارزان بخریم یا گران؟

همه اشخاص دوست دارند چیز های بهتری را با بهای کمتر به دست بیاورند. و این تقریبا شامل هر چیزی برای آن ها می شود. یکی از موارد، محصولات الکترونیکی و به خصوص لپ تاپ ها هستند، آن ها می توانند بسیار گران قیمت باشند؛ به همین دلیل از جمله مواردی هستند که افراد برای خریدشان در تلاش برای صرفه جویی و خرید ارزان ترین لپ تاپ ها می باشند.

 

لپ تاپ ارزان قیمت یا لپ تاپ گران قیمت؛ جنگ بر سر قیمت لپ تاپ

از یک سو ممکن است قیمت بسیار پایین یک لپ تاپ شما را وسوسه کند و شما با امید به این که می توانید مقداری پول پس انداز کنید، دست به خرید آن کنید و در نهایت ممکن است کیفیت پایین مشکل ساز شود، ولی از سوی دیگر برخی افراد بیش از نیاز خود هزینه می کنند؛ یعنی چیزی را که به آن نیازی ندارند، می خرند که باعث صرف هزینه اضافی می شود.

با این وجود ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که آیا لپ تاپ ارزان بخریم یا نه؟ برای رسیدن به جواب در ادامه با مجله کندل، نمایندگی دل همراه باشید.

لپ تاپ ارزان بخریم یا گران؟

لپ تاپ ارزان بخریم یا گران؟

 

لپ تاپ را برای انجام چه کار هایی میخواهید؟

این احتمالا شما را شگفت زده نمی کند، اما مردم به دلایل مختلفی لپ تاپ ها را میخرند. کلید پاسخ به تمام سوال های افراد در مورد این که کدام لپ تاپ را بخرند، جواب به این سوال است که « می خواهید با لپ تاپ خود چه کاری انجام دهید؟ » این امکان ندارد که شما ندانید برای انجام چه کار هایی به یک لپ تاپ احتیاج پیدا کرده اید، حتی اگر می خواهید یک لپتاپ را به علت زیبایی و در واقع لاکچری جلوه دادن خریداری کنید، برای این کار دلیل دارید و شما باید به دنبال لپ تاپ هایی با طراحی ظریف و زیبا باشید.
به هر حال لپتاپ را برای دانشگاه می خواهید، در اداره برای امور حسابداری نیاز به یک لپ تاپ دارید و یا به دنبال لپ تاپی برای نقشه کشی ساختمان می گردید این ها دلیل شما برای خرید یک لپ تاپ است، اگر دلیل را بدانید، به جواب خواهید رسید.
لپ تاپ ارزان بخریم یا گران؟

لپ تاپ ارزان بخریم یا گران؟

 

آیا لپ تاپی که می خواهید بخرید، کامپیوتر اصلی شما خواهد بود؟

در بیشتر موارد افراد در خانه هایشان دارای کامپیوتر های دسکتاپ قوی (رومیزی) و یا کامپیوتر های همه کاره (All in one) هستند، بنابراین می توانند لپ تاپ ارزان قیمت خریداری کنند؛ زیرا این کامپیوتر اصلی آنها نیست و تنها می خواهند در مورادی که خارج از خانه هستند، از آن برای کار های ساده خود استفاده کنند.

با این حال، اگر لپ تاپ خود را به عنوان رایانه اصلی در نظر گرفته اید، گزینه های گران تر می توانند ایده بهتری باشند؛ زیرا لپ تاپ ارزان چه از نظر قدرت پردازشی و چه از نظر کیفیت و عمر مفید توانایی انجام کار های سنگین و استفاده مداوم را نخواهد داشت.

 

لپ تاپ ارزان بخریم یا گران؟

لپ تاپ ارزان بخریم یا گران؟

 

لپ تاپ ارزان برای چه افرادی مناسب میباشد ؟

هر چیزی بر اساس نیاز های مشتریان تولید و به بازار عرضه می شود، بنابراین لپ تاپ های ارزان قیمت نیز برای افرادی، می توانند کاربردی و مناسب باشند. اما این افراد چه کسانی هستند؟ چه نیاز هایی دارند؟ و چه کار هایی با لپ تاپ خود انجام می دهند؟

از عواملی که باید مورد توجه قرار گیرد، این است که لپ تاپ مورد چه استفاده هایی قرار خواهد گرفت. اگر برای کارهای روزمره (نظیر خواندن کتاب و ایمیل، تماشای فیلم و غیره) باشد، یک لپ تاپ ارزان قیمت مناسب خواهد بود.

با این حال، اگر قصد انجام وظایف سنگین تری دارید (کار هایی مثل ویرایش ویدئو، انیمیشن سازی، انجام بازی، طراحی کامپیوتری یا CAD و اینگونه موارد)، پس شما به چیزی با قدرت پردازش بیشتر و قوی تر نیاز دارید که در لپ تاپ ها و کامپیوتر های ارزان قیمت پیدا نمی شوند.

ما در اینجا صادقانه می گوییم: لپ تاپ را برای کسانی که می خواهند از تمام توان پردازش سیستم شان بهره مند شوند، توصیه نمی کنیم. یک رایانه دسکتاپ همواره در این زمینه بر لپتاپ برتری داشته و دارد. اما اگر این یک ضرورت مطلق باشد، می بایست لپ تاپ بسیار قدرتمندی خرید کنید.

 

لپ‌تاپ بخریم یا نه؟ آیا لپ‌تاپ و موبایل ارزان می‌شوند؟

 

 

نتیجه گیری

ما در اینجا چند نکته ساده را بیان کردیم که امیدواریم کارگشا و راهنمای شما بوده باشد. در هر دو صورت، هر دو گروه یعنی آن هایی که بدون توجه به کیفیت و نیاز، بصورت هیجان زده محصول ارزان می خرند و آن هایی که بدون این که نیاز به امکانات بالا داشته باشند، گران می خرند، شکست خواهند خورد، اما گروه برنده کسانی خواهند بود که بر اساس نیاز خود لپ تاپ را انتخاب می کنند.

دیدگاه‌ها 0

*
*

ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل