روش ساخت فلش USB بوت برای نصب ویندوز ۱۰

شاید تا به حال برای شما هم پیش آمده باشد که کامپیوتر دسکتاپ و یا لپ تاپ دل تان دچار مشکلات نرم افزاری شده باشد و قصد تعمیر لپ تاپ و ارتقای ویندوزتان را داشته باشید، اما بنا به دلایلی DVDخوان شما دچار مشکل شده و نمی توانید ویندوز مورد نظر خود را از طریق DVD نصب کنید. پس در این زمان باید چه کار کرد؟ پیشنهاد ما، استفاده از فلش (USB) و ساخت ویندوز بوت روی فلش است. در این مقاله به زبانی ساده و بصورت کامل، روش ساخت فلش USB بوت برای نصب ویندوز ۱۰ را به شما آموزش می دهیم؛ با مجله نمایندگی دل همراه باشید.

 

آموزش نصب ویندوز ۱۰ از طریق فلش ( USB )

ساخت فلش بوت برای نصب ویندوز 10

 

برای شروع کار ابتدا به یک نسخه از ایمیج ویندوز ۱۰ احتیاج دارید که می توانید با خرید پکیج مجموعه نرم افزاری mini KING 2018، از نسخه نهایی ۳۲ بیت و ۶۴ بیت این نرم افزار بهره مند شوید.

 

 

ساخت فلش بوت برای نصب ویندوز 10

با توجه به نیاز خود می توانید از هر یک از نسخه های ۳۲ بیتی و یا ۶۴ بیتی این ویندوز استفاده کنید که در صورت استفاده از نسخه ۳۲ بیتی ویندوز، یک عدد فلش ۴GB و برای نسخه ۶۴ بیتی میتوانید از یک فلش ۸GB استفاده کنید.

در این مرحله نیاز به نرم افزار Rufus خواهید داشت که پس از دریافت این نرم افزار که به نصب آن نیازی نخواهد بود می توانید طی مراحل زیر اقدام به ساخت فلش بوت با این برنامه کاربردی نمایید.

 

برای دانلود نرم افزار Rufus بر روی لینک زیر دانلود کنید:

دانلود Rufus

 

 

ساخت فلش بوت ویندوز ۱۰ با نرم افزار Rufus

۱- مطابق تصویر زیر پس از وصل نمودن فلش به کامپیوتر و یا لپ تاپ خود برنامه Rufus را باز نموده و در قسمت Device فلش خود را مشاهده خواهید کرد.

ساخت فلش بوت برای نصب ویندوز 10

 

۲- در بخش Create a bootable disk using، قسمت ISO Image را انتخاب نموده و دکمه مقابل آن را مطابق تصویر کلیک نموده که در پنجره باز شده به  آدرس ایمیج (Image) ویندوز ۱۰ رفته و آن را انتخاب و سپس Open نمایید.

 

۳- در ادامه همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، گزینه Start را انتخاب کرده و منتظر بمانید تا روند ساخت فلش بوت ویندوز به پایان برسد. پس از اتمام، فلش شما آماده نصب ویندوز ۱۰ بر روی لپ تاپ و یا کامپیوتر دسکتاپ شماست..

ساخت فلش بوت برای نصب ویندوز 10

دیدگاه‌ها 0

*
*


ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل