ساییدگی سیم شارژر

حداقل هزینه : ۵۰ هزار تومان

حداقل زمان : ۱ ساعت

موارد مورد نیاز جهت انجام پروژه تعمیر : یک عدد نوار چسبان به عنوان محافظ، یک عدد چسب سیلیکونی، یک عدد چسب نواری برق، یک جفت دستکش محافظ (اختیاری)

 

رفع مشکل ساییدگی سیم شارژر

رفع مشکل ساییدگی سیم شارژر

بخاطر اینکه لپ تاپ ها عموما قابل حمل هستند و از این جهت، چندین و چند بار برای شارژ شدن، سیم شارژر را به آن وصل و از آن جدا میکنیم، سیم شارژر و کانکتور آن همواره در معرض پارگی و ریش ریش شدن است. اگر چنین مشکلی پیش بیاید، باید هر چه سریعتر به فکر تعویض و تعمیر سیم شارژر بیفتید، چرا که نه تنها به باتری دستگاه صدمه میزند، بلکه حتی می تواند منجر به جرقه زدن و آتش سوزی و خسارات مالی و جانی شود.

یک راه سریع و موقت برای تعمیر سیم شارژر وجود دارد: تنها باید چسب برق را دور قسمت آسیب دیده سیم بپیچانید. برای محکم کاری نیز می توانید از چسب سیلیکونی که در اکثر فروشگاه ها قابل خریداری است، استفاده کنید تا خیالتان از بابت دوام آن کمی راحت تر شود. برای محافظت از سطحی که بر روی آن کار می کنید، می توانید از یک تکه نوار چسبان یا هر چیز دیگری که قابلیت چسبیدن دارد استفاده کنید و سیم شارژر را جهت تعمیر بر روی آن قرار دهید.

سپس مقداری از چسب سیلیکونی را بر روی قسمتی که نیاز به تعمیر شدن دارد، بریزید. درزگیر با قابلیت چسبندگی فوق العاده خود، آسیب ها و صدمات را پوشش می دهد. لازم به ذکر است اگر از دچار حساسیت های پوستی هستید، بهتر است از یک جفت دستکش محافظ استفاده کنید تا آسیبی به پوستتان وارد نشود. در مرحله آخر هم اجازه دهید چسب به مدت یک الی دو ساعت بماند تا محکم شود. حال سیم شما تعمیر شده و جان دوباره یافته است.

در صورتیکه این مقاله از مجله کندل، نمایندگی دل برای شما مفید بوده، از شما دعوت میکنیم دیگر مقالات این بخش را نیز مطالعه کنید.

سلسله مقالات آموزش تعمیر لپ تاپ

همچنین در صورتیکه قادر به تعمیر لپ تاپ دل خود یا هر برند دیگری نیستید می توانید با رجوع به صفحه تعمیر لپ تاپ دل این سایت، از کمک متخصصین حرفه ای کندل بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها 0

*
*