گوگل متریال طراحی رابط کاربری خود را تغییر می دهد

گوگل متریال طراحی رابط کاربری خود را تغییر می دهد

گوگل متریال طراحی رابط کاربری خود را تغییر می دهد !!! این روزها غول موتورهای جستجوی گوگل خبر از تغییر متریال رابط کاربری خود با بکار گیری رنگ های جدید ، آیکون های جدید و همچنین تمرکز بر قابلیت لمسی بودن ( Touch ) می دهد. با این مقاله از کندل نمایندگی دل در ایران همراه باشید…

آنچه که که مشهود است ، در چهارمین سالگرد تغییر طراحی متریال گوگل ، این غول جستجوگر اینترنت قصد دارد تا از طراحی جدید خود با عنوان متریال دیزاین ۲ ( Material Design 2 ) پرده برداری کند.

این نام طراحی در واقع زبان یک دست و یکپارچه ای است که شرکت Google همزمان با معرفی Android Lolipop معرفی و رونمایی کرد. هدف از این زبان طراحی از ایجاد ساده نگری ، نمایش طراحی مسطح و رنگ های یک دست و فیزیک حقیقی با توجه با Material Design  بوده تا آن را وارد دنیای مجازی نمایند.
از سال ۲۰۱۴ به بعد که این زبان طراحی معرفی شده است شاهد بهره گیری از آن در تمام بخش های اکو سیستم گوگل هستیم به گونه ای که در اپلیکیشن های گوگل و حتی سیستم عامل کروم ( Chrome OS ) قابل مشاهده است. این نوع طراحی هم اکنون در طراحی سایت ها و همچنین اپلیکیشن ها مورد استفاده قرار می گیرد.
حال آنکه در تحولی جدید شرکت گوگل قصد دارد از Material Design 2 بعد از گذشت ۴ سال رونمایی کند و در این روش جدید اصلاحاتی در پالت های رنگ ، آیکون گرافی و نیز حالت لمسی رخ داده است. به نظر می آید شرکت گوگل استفاده از رنگ های عمیق تری را در دستور کار خود قرار داده است که در شکل زیر نمونه ای از آن قابل مشاهده است که در آن تیره شدن رنگ قرمز قابل لمس است.

تصویر متریال جدید گوگل عمق رنگ ها

در مقایسه ای دیگر سایه های رنگ خاکستری اندکی روشن تر بوده و همچنین خاکستری تیره عمق و نما بیشتری در Material Design 2 دارد.

تصویر متریال دیزاین 2 گوگلاگر بسیار دقیق تر بخواهیم این موضوع را نمایش دهیم می توان با مقایسه ی مروگر کروم در هر دو حال طراحی این موضوع را حس کرد که ناشی از تغییر در زبان متریال دیزاین است.

تغییر رابط کاربری در گوگل

 

اما اصلاحات در این زبان به همین جا ختم نشده و شاهد تغییر روند رفتار App ها در صفحات لمسی هستیم.

با توجه با این موارد شاهد تحولی بزرگ در روند طراحی زبان متریال دیزاین هستیم که اشاره به نسخه دوم آن در آینده ای نزدیک و حتی اصلاحات بیشتر دور از ذهن نیست.

منبع : مقالات کندل

دیدگاه‌ها 0

*
*


ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل