آموزش کامل حذف اکانت اینستاگرام بصورت دائمی

اگر مدتی از کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام باشید، ممکن است پس از مدتی به این فکر بیفتید که این محیط برای شما مناسب نیست و بهتر است آن را ترک کنید. یا ممکن است پس از مدتی گشت و گذار در این شبکه، متوجه شوید که این برنامه، زمان زیادی را از شما می گیرد و تصمیم بگیرید که هر چه زودتر از شر آن خلاص شوید. اما تصمیم به ترک اینستاگرام تنها مقدمه و شروع یک فرایند است و قسمت مهمتر آن، روش حذف اکانت اینستاگرام یا اصطلاحا دیلیت اکانت اینستاگرام است که ممکن است شما را سردرگم کند؛ زیرا اگر از اپلیکیشن موبایل اینستا استفاده می‌کنید، مطمئنا متوجه شده اید که در آن گزینه ای برای حذف حساب کاربری بصورت مستقیم وجود ندارد.

فرقی ندارد که به چه دلیل میخواهید از اینستاگرام خارج شوید، ما در این مقاله شما را با نحوه انجام این کار آشنا خواهیم کرد؛ بنابراین با مجله نمایندگی دل همراه باشید.

آموزش نحوه دیلیت اکانت اینستاگرام بصورت دائمی

حذف اکانت اینستاگرام

تفاوت حذف اکانت (کامل) و دی اکتیو کردن (موقت) اکانت اینستاگرام

قبل از این که اقدام به حذف اکانت اینستاگرامی خود کنید، بهتر است تفاوت حذف کردن دائمی اکانت اینستاگرام با غیر فعال کردن یا «Deactivate» کردن آن را بدانید تا در ادامه به مشکل نخورید.

غیر فعال سازی موقتی اکانت اینستاگرام

 اگر شما قصد این را دارید برای مدتی موقت اکانت خود را غیر فعال کنید؛ مثلا یک هفته یا یک ماه یا حتی یک سال اکانت خود غیر فعال کنید تا استراحتی کنید و از فضای حقیقی لذت ببرید، باید آن را دی اکتیو کنید. غیرفعال کردن موقت همانطور که از نامش پیداست، اکانت شما را به‌ صورت موقتی غیر فعال می‌کند؛ یعنی بعد از آن هم امکان آن وجود دارد که حساب خود را بازگردانی کنید و با ورود مجدد به اینستاگرام، اکانت مذکور دوباره فعال می‌شود.

حذف دائمی اکانت اینستاگرام

اما اگر قصد این را دارید که اکانت خود را به صورت کامل و دائم حذف کنید، باید اقدام به «پاک کردن» یا «Delete» کنید. تنها در صورتی که کاملا اطمینان دارید که دیگر حساب کاربری خود را نمیخواهید، این کار را کنید.

توجه داشته باشید که بازگردانی حساب اینستاگرامی حذف شده، عملا غیر قابل انجام بوده و یا این که بسیار سخت و نیاز به انجام مکاتبات زیادی با اینستاگرام است،

حذف اکانت اینستاگرام

آموش دانلود تصاویر و اطلاعات اکانت اینستاگرام

اگر قصد دارید اطلاعات حساب خود را دانلود کنید و بعد از آن که تصاویر و اطلاعات خود را ذخیره کردید، اقدام به حذف اکانت کنید، تنها کافیست که بر روی دکمه زیر کلیک کرده و سپس وارد حساب کاربری خود شوید :

دانلود تصاویر و اطلاعات اکانت

متاسفانه این پروسه میتواند تا 48 ساعت زمان ببرد تا اینستاگرام داده ها و اطلاعات شما را جمع آوری کرده و برای شما ارسال کند، بنابراین به کمی صبر و شکیبایی نیاز دارید.

آموزش دلیت اکانت اینستا بصورت دائم

وقتی حسابتان را حذف یا اصطلاحا «دیلیت اکانت» می کنید، نمایه «پروفایل»، عکسها، ویدیوها، نظرات، لایک ها، پیام های دایرکت و فالوئر های شما به طور دائم و کامل حذف خواهد شد.

نکاتی در مورد حذف حساب کاربری اینستاگرام 

1- با حذف اکانت، برگرداندن حساب کاربری غیر ممکن و یا بسیار سخت خواهد بود.

2- نکته مهم بعدی که وجود دارد، این است که با حذف اکانت، نام کاربری آن دیگر قابل استفاده نخواهد بود؛ یعنی برای همیشه، نه دیگران و نه خودتان نمی توانید اکانتی با آن نام کاربری ایجاد کنید؛ بنابراین اگر میخواهید که نام کاربری خود را حفظ کنید، قبل از حذف اکانت آن را تغییر دهید. پس اگر نام کاربری که همان اسم پیج شماست، برایتان مهم است و قصد دارید بعدا از آن استفاده کنید، حتما قبل از حذف دائمی اکانت اینستاگرام خود، اسم اکانت مربوطه را تغییر دهید ( این مورد در رابطه با ایمیل در اینستاگرام نیز صادق می باشد).

3- اگر قصد این را دارید که اکانت خود را بعدا بازیابی نمایید، بنابراین باید اکانت را به صورت موقت غیر فعال کنید.

4- برای حذف اکانت اینستاگرام، داشتن رمز یا همان پسورد حساب الزامی است و بدون آن امکان ندارد.

برای حذف کامل اینستاگرام دستورالعمل زیر را دنبال کنید :

در مرحله اول بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا وارد پنل حذف اکانت اینستاگرام شوید :

حذف اکانت اینستاگرام

پس از کلیک روی لینک بالا، وارد صفحه ای شبیه به تصویر زیر خواهید شد. در این صفحه باید با وارد کردن اطلاعات نام کاربری، ایمیل و یا شماره تلفن و وارد کردن رمز به حساب کاربری خود وارد شوید.

اگر رمز خود را فراموش کرده اید، بر روی «Forget Password» کلیک کنید تا ایمیلی حاوی لینک بازنشانی مجدد پسورد، با پست الکترونیک تان ارسال شود.

اگر با موفقیت وارد اکانت اینستاگرامی خود شدید، وارد صفحه ای مانند تصویر زیر خواهید شد. در این صفحه، شما باید یکی از گزینه های مربوط به کادر ?why are you deleting your account را انتخاب کنید. تفاوت چندانی وجود ندارد که کدام یک از گزینه ها را انتخاب می کنید. ما گزینه something else را انتخاب میکنیم.

در مرحله بعد، اینستاگرام یک بار دیگر از شما رمز حسابتان را میگیرد تا مطمئن شود صاحب اصلی اکانت، قصد پاکسازی اکانت مورد نظر را دارد و شخص دیگری از اکانت سوء استفاده نکند.

 اینستاگرام هم برای بار آخر از شما می‌خواهد که این فرایند را تایید کنید و با کلیک بر گزینه OK، این فرایند به اتمام می‌رسد.

تمام شد! شما با موفقیت توانستید حساب کاربری اینستاگرام خود را حذف کنید. امیدواریم این آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام مفید بوده باشد. در صورتیکه سوال و ابهامی دارید، در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید. همچنین در صورتیکه نتوانستید حساب کاربری اینستا خود را حذف کنید و یا مشکلات فنی دیگری برای لپ تاپ تان پیش آمده، به صفحه تعمیر لپ تاپ دل مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*