آموزش آسان تبدیل فایل پی دی اف ( PDF ) به ورد ( WORD )

امروزه کارکردن با پی دی اف ها به اندازه کار با فایل های ورد رایج و متداول شده است، اما برای استفاده از قابلیت ویرایش کامل در Adobe Acrobat، باید دست در جیب مبارک کرده و برای دریافت نسخه دسکتاپ پرو چیزی حدود ۴۵۰ دلار هزینه کنید. راه دیگر، پرداخت هزینه ای به مبلغ ۱۸۰ دلار به منظور عضویت سالانه و دریافت حق اشتراک می باشد. که با وجود شرایط تحریم و سخت کشورمان، چنین چیزی بسیار بعید و دور از دسترس می نمایاند. با وجود برنامه های مختلف در حوزه ویرایش و تبدیل پی دی اف به ورد ، بنظر ساده ترین ابزار ممکن همان مایکروسافت ورد ۲۰۱۶ ایست که در حال حاضر از آن استفاده می کنید. با ادامه مقاله تبدیل pdf به word مجله نمایندگی دل همراه باشید.

چگونگی تبدیل pdf به word

ورد ۲۰۱۶ قابلیت باز کردن فایل با فرمت Adobe، اصلاح و ویرایش آن در نهایت ذخیره دوباره فایل با فرمت پی دی اف بدون استفاده از Acrobat را داراست، بدین صورت که شما برای تبدیل پی دی اف به ورد نیازی به ادوبی نخواهید داشت! این درحالی است که نسخه قبلی ورد به شما تنها اجازه ذخیره فایل با فرمت پی دی اف را می داد. مایکروسافت این قابلیت جدید، یعنی تبدیل pdf به ورد را PDF Reflow می خواند و ما در این بخش به بررسی کارکرد فایل دارای متن و عکس می پردازیم.

تبدیل Word به PDF و تبدیل پی دی اف به ورد

۱) بازکردن ورد ۲۰۱۶

انتخاب فایل > باز کردن، انتخاب پوشه حاوی فایل پی دی اف، انتخاب فایل مورد نظر. توجه داشته باشید که فایل انتخابی در قسمت راست پنجره View ظاهر خواهد شد. در این مورد، فایل شامل متن و عکس را انتخاب نمایید.

تبدیل فایل پی دی اف ( PDF ) به ورد ( WORD )

یک فایل PDF را انتخاب و باز کنید

۲) زمانیکه گزینه “بازکردن” را انتخاب می کنید، نوشته های زیر برایتان به نمایش درمی آید:

تبدیل فایل پی دی اف ( PDF ) به ورد ( WORD )

جعبه پیغام تبدیل به ورد

توجه: بارگزاری فایل های سنگین بیشتر طول خواهد کشید. ممکن است طرح بوجود آمده در ورد مثل حاشیه ها، خطوط، جداول، قالب صفحه، پانویس ها، پاورقی، فریم، ترک چنج ( تغییراتی را که در فایل اعمال می کنید، با استفاده از این ابزار می توانید دنبال کنید و متن پیش از ویرایش را مشاهده کنید) و گزینه های ویژه فرمت مانند طراحی فونت (نسبت به دیگر فونت ها) بدلیل یکسان نبودن نرم افزار استفاده شده برای ساخت پی دی اف (InDesign و Microsoft Publisher) و ورد، دقیقا شبیه طرح اصلی فایل پی دی اف نباشد.

مایکروسافت، فایل های متنی را بهتر از فایل های سنگین حاوی نمودار، عکس، برچسب ها، نشان ها، پاورقی ها و ترک چنج ها انتقال و ویرایش می کند. موانع سنگین تر کردن فایل های متنی معمولا در قسمت میانی و پایانی متن جای می گیرند؛ با دانستن این نکته می توانید برای فایل خروجی برنامه موردنیاز و تنظیمات لازم را بکار گیرید.

با این حال، بسیاری از طرح ها مستقیما بدون هیچ مشکلی از پی دی اف به ورد منتقل می شوند. برای مثال، تصویر زیر از فایل اصلی پی دی اف کپی و در برنامه ورد ۲۰۱۶ باز شده است.

تبدیل فایل پی دی اف ( PDF ) به ورد ( WORD )

فایل اصلی PDF در آکروبات ریدر

ویرایش PDF در Word ( تبدیل پی دی اف به ورد )

شما قادرید به راحتی پاراگراف جدیدی اضافه، ویرایش و یا اطلاعاتی را حذف کنید؛ چراکه حین تایپ، فرمت فایل بطور خودکار ویرایش می گردد. حتی می توانید تصویری را حذف، جابجا و یا با تصویر دیگر عوض کنید، در عین حال متون نگارش شده حول تصویر به درستی جای خواهند گرفت. ناگفته نماند که می توانید اندازه صفحه، حاشیه ها، فاصله بین خطوط، فونت و اندازه  فونت و صدها تغییر دیگر را در فایل ایجاد کنید.

در نسخه “ویرایش شده” این فایل، تمامی فونت و اندازه آن در بخش موضوع، عنوان، ابتدا و انتهای پاراگراف ها تغییر یافته است. به علاوه بدون وجود هیچ مشکلی، پاراگراف زرد رنگ به متن اضافه شده و تصویر از سمت راست بالا به سمت چپ پایین تغییر مکان یافته است.

تبدیل فایل پی دی اف ( PDF ) به ورد ( WORD )

ویرایش پی دی اف در Word

در حقیقت سازگاری و امکان تبدیل پی دی اف به ورد در نسخه ۲۰۱۶ نکته مثبتی است که تنها با کلیک راست قادرید لیست تمامی ابزار ویرایش از جمله برش، اندازه، فرمت، محل عکس، اضافه کردن متن و حتی پیوست لینک های خارجی را مشاهده نمایید.

تبدیل فایل پی دی اف ( PDF ) به ورد ( WORD )

گزینه های در دسترس از جمله Wrap Text

با توجه به تمامی ویژگی های مذکور، اکنون شما می توانید از ورد ۲۰۱۶ به عنوان یک ابزار تبدیل pdf به word استفاده کنید و فایل نهایی را به شکل یک فایل فشرده  پی دی اف درآورید و مستقیما از طریق دستگاه چاپگر به چاپ برسانید. حقیقتا این ویژگی منحصر به فرد برای اداره ها و کسب و کارهای کوچک در منزل که بمنظور استفاده از هر گزینه ویژه توانایی پرداخت هزینه برای خرید نرم افزار جدیدی را ندارند، امتیاز محسوب می شود.

نکته حائز اهمیت و سودمند برای همه افراد این است که اکنون قادر به کپی کردن داده ها از فایلی با فرمت های ناسازگار به فایل دیگر هستند. فایل های پی دی اف هم کم حجم تر هستند و هم راحت تر ایمیل می شوند. این فایل ها برای پرینت گرفتن نیز مناسب ترند، چرا که حین چاپ تمامی فرمت ها بدون کوچک ترین تغییری منتقل شده و به چاپ می رسند.

از طرفی جنبه منفی ویژگی قابلیت تبدیل پی دی اف به word ، استفاده و توزیع برخی از شرکت ها از فرمت پی دی اف به منظور حفظ برخی از جوانب کپی رایت می باشد. برای حل این مشکل در Acrobat به هریک از PDF ها تنها برای خواندن رمز امنیتی اختصاص داده شده از این جهت افراد دیگر نه قادر به کپی فایل و نه تغییر فرمتش خواهند شد، بنابراین امکان تبدیل پی دی اف به ورد وجود نخواهد داشت و یا سخت خواهد شد.

ذخیره و یا تغییر فرمت ورد به پی دی اف

 1. زمانیکه به دلخواه فایلی را تغییر دادید، فایل را انتخاب کنید > ذخیره به عنوان، در محلی مناسب ذخیره کنید، سپس فایل پی دی اف را از بخش Save as Type برگزینید.
  تبدیل فایل پی دی اف ( PDF ) به ورد ( WORD )

  ذخیره مجدد فایل PDF تغییر یافته

 2. سیستم فورا فایل انتخابی را به نمایش درمی آورد. انتخاب کنید: بهینه سازی ( به اشتراک گذاری آنلاین یا پرینت گرفتن فایل) و سپس Open File را پس از پرینت گرفتن انتخاب کرده، بررسی و در آخر ذخیره اش کنید.
  تبدیل فایل پی دی اف ( PDF ) به ورد ( WORD )

  انتشار فایل PDF

 3. راه دیگر ذخیره فایل یا ذخیره مجدد آن با فرمت پی دی اف، تغییر فرمت فایل می باشد. فایل را انتخاب نمایید > فرمتش را تغییر دهید، گزینه ساخت پی دی اف/ XPS فایل، واقع در ستون چپ را بفشارید.
  تبدیل فایل پی دی اف ( PDF ) به ورد ( WORD )

  تنظیمات اضافه هنگام ذخیره فایل

 4. دوباره سیستم، فایل پی دی اف مذکور را برایتان به نمایش درخواهد آورد. انتخاب کنید: بهینه سازی ( به اشتراک گذاری آنلاین یا پرینت گرفتن فایل) اگر تمایل دارید که فایل پس از ذخیره شدن برایتان به نمایش در بیاید، گزینه Open File را انتخاب کنید. در آخر گزینه “ساخت” را زده و پی دی اف جدیدتان را پیش رو ببینید.
  تبدیل فایل پی دی اف ( PDF ) به ورد ( WORD )

  انتشار فایل خروجی PDF

اصلاح مشکلات PDF در ورد

اگر در فایل پی دی اف ساخته شده با مشکلات و خطاهایی مواجه شدید، دوباره فرمت فایل را تغییر داده و به بررسی بپردازید. نوشته ها که بدون یچ مشکلی قابل ویرایش هستند اما تصاویر و دیگر گرافیک ها ممکن است موجب به هم ریختگی فایل شوند. اگر با چنین مشکلی مواجه شدید، پاراگراف ها را از هم جدا کنید تا یک گروه از متن ها قبل از تصویر قرار گیرد، بدین شکل گروه بعدی پس عکس بعدی قرار خواهد گرفت.

۱) روی تصویر کلیک راست کنید، Wrap Text را انتخاب کنید > گزینه های بیشتر برای انتخاب طرح و در ادامه نکات زیر رخ خواهند داد:

تبدیل فایل پی دی اف ( PDF ) به ورد ( WORD )

یکی از گزینه ها را انتخاب کنید

اگر محل تصویر، در فایل PDF تغییر یافته بود، می توانید گزینه مدل افقی و عمودی نسبی (Relative horizontal and vertical) را انتخاب نمایید. با انتخاب این گزینه، تصویر انتخابی همراه با متن جابجا خواهد شد. اگر می خواهید که تصویر دقیقا در سمت چپ پایین صفحه قرار گیرد بایستی گزینه مدل افقی و عمودی مطلق (Absolute horizontal and vertical) را برگزینید. برای این کار نیازی به حدس مکان جدید تصویر ندارید؛ چرا که تصویر به موجب جابجایی، خود در محلی مناسب قرار خواهد گرفت. تنها کاری که باید انجام دهید، انتخاب گزینه Relative یا Absolute و سپس فشردن دکمه OK می باشد.
زمانیکه تصمیمات مربوطه صورت گرفت، مراحل مذکور را تکرار و فایل را دوباره ذخیره کنید.

مراحل تغییر فرمت فایل پی دی اف از Acrobat به ورد

 • Adobe Acrobat DC جدید را باز و وارد شوید.
 • یک فایل پی دی اف باز کنید، در اینجا ما فایلی به نام Tea.pdf را انتخاب کردیم.تبدیل فایل پی دی اف ( PDF ) به ورد ( WORD )
 • فایل را انتخاب کنید > گزینه Export to > مایکروسافت ورد را زده > بعد Word Document یا (Word 97-2003 document) را در صورت اجرا، انتخاب کنید.
 • در قسمت ذخیره فایل پی دی اف به عنوان، اسم فایل را تایپ کنید (یا با همان اسم قبلی ذخیره اش کنید)، Word extension ( docx از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶) سپس فایل نهایی را ذخیره کنید.تبدیل فایل پی دی اف ( PDF ) به ورد ( WORD )

توجه: عملیات تغییر فرمت برای اولین بار کمی زمان بر است (چند ثانیه الی چند دقیقه) اما معمولا پس از آن سریع صورت می گیرد.

امیدواریم مقاله آموزش تبدیل pdf به word برای شما سودمند بوده باشد. در صورتیکه سوال و ابهامی داشتید، می توانید از طریق قسمت نظرات با ما مطرح کنید.

دیدگاه‌ها 0

*
*

ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل