آموزش کامل نصب ویندوز ۱۰

ویندوز ۱۰ یکی از جدید ترین نسخه های ارائه شده توسط شرکت مایکروسافت است که نسبت به نسخه های قبلی ویندوز، تغییرات زیادی داشته است. در این مقاله ما قصد داریم آموزش کامل نصب windows 10 را برای شما کاربران عزیز قرار دهیم؛ در ادامه با مجله نمایندگی دل همراه باشید.

مراحل نصب ویندوز ۱۰

اولین کاری که باید انجام دهید، این است که DVD ویندوز را در داخل DVD/R/W کامپیوتر شخصی و یا لپ تاپ دل خود قرار بدهید و دستگاه خود را راه اندازی کنید. اگر هم از فلش بوت شده برای نصب ویندوز استفاده می کنید، باید فلش را به USB اصلی کامپیوتر خود متصل کنید و دستگاه خود را راه اندازی کنید. بعد از بوت شدن ویندوز تصویری همانند تصویر اول مشاهده خواهید کرد.

بعد از ظاهر شدن این تصویر، همینطور که مشاهده می کنید به مراحل نصب ویندوز می رسیم. قسمت Language to install را که زبان نصب مراحل ویندوز است، تغییر نمی دهیم. قسمت Time and currency format که برای زبان و فرمت های زمان و تاریخ ویندوز است که شما در این قسمت persian را انتخاب کنید. و قسمت Keybord or input method را که برای زبان های ورودی کیبورد است، بر روی persian قرار دهید. سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

آموزش کامل نصب ویندوز 10

زبان و فرمت های زمان و تاریخ ویندوز

 

در این مرحله از آموزش کامل نصب ویندوز ۱۰، گزینه Repair your computer برای باز گردانی ویندوز قبلی مورد استفاده قرار می گیرد که ما با این قسمت کاری نداریم. و بر روی گزینه Inestall now کلیک کرده تا به مرحله بعد بروید.

آموزش کامل نصب ویندوز 10

نصب ویندوز جدید یا باز گردانی ویندوز قبلی

 

اگر نسخه ویندوزی که شما نصب می کنید دارای چند ورژن دیگر باشد، قبل این مرحله یک صفحه دیگر برای انتخاب ورژن های دیگر نمایش داده می شود که شما می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. اما چون در این آموزش فقط نسخه Windows 10 pro انتخاب شده، ما مستیقما به این صفحه میرویم. در این مر حله بر روی تیک I accept the license terms کیلک کرده و گزینه Next را انتخاب کنید.

آموزش کامل نصب ویندوز 10

موافقت با شرایط مایکروسافت

در این مرحله (Custom: Install Windows only (advanced را انتخاب کنید. یا اگر می خواهید ویندوز قبلی خود را ارتقا دهید (اصطلاحا آپگرید کنید)، می توانید گزینه Upgrade : Install Windows and keep files settings and application را انتخاب کنید.

آموزش کامل نصب ویندوز 10

می توانید ویندوز جدید نصب کنید و یا ویندوز قبلی خود را ارتقا دهید

 

در این مرحله آموزش کامل نصب ویندوز ۱۰، پارتیشن های خود را می توانید مدیریت کنید. که اگر از قبل پارتیشن بندی کرده اید، فقط درایوی را که میخواهید ویندوز در آن نصب شود، انتخاب کرده و سپس آن را فرمت کنید و بر روی گزینه Next کلیک کنید. اکثر کاربران درایو ویندوزی که قبلا نصب بوده را انتخاب می کنند و آن را فرمت کرده، بروی آن ویندوز نصب می کنند.

آموزش کامل نصب ویندوز 10

پارتیشن های خود را می توانید مدیریت کنید

در این مرحله منتظر کپی کردن اطلاعات ویندوز به هارد دیسک خود می مانید تا انتقال اطلاعات تمام شود.

آموزش کامل نصب ویندوز 10

کپی کردن اطلاعات ویندوز به هارد دیسک

بعد از راه اندازی مجدد کامپیوتر، ویندوز به ادامه نصب به صورت اتوماتیک می رود. در این مرحله گزینه  Use express setting را انتخاب می کنید تا تنظیمات پیشفرض ویندوز اعمال شود و به مرحله بعدی میرویم.

آموزش کامل نصب ویندوز 10

اعمال تنظیمات پیشفرض ویندوز

در این مرحله اگر اکانت مایکروسافت داشتید، اطلاعات اکانتتان را وارد می کنید و اگر نداشتید می توانید گزینه Craete a new account را انتخاب کرده و یک اکانت جدید بسازید . گزینه Next را انتخاب کنید تا به مرحله بعد بروید.

آموزش کامل نصب ویندوز 10

ورود یا ثبت نام در مایکروسافت

 

بعد از وارد کردن اطلاعات اکانت مایکروسافت خود، وارد مرحله نصب برنامه های پیشفرض ویندوز ۱۰ می شوید که مقدار کمی زمان می برد.

آموزش کامل نصب ویندوز 10

نصب برنامه های پیشفرض ویندوز ۱۰

بعد از نصب برنامه های app store مایکروسافت وارد محیط ویندوز می شویم.

آموزش کامل نصب ویندوز 10

ورود به محیط ویندوز

خب، آموزش کامل نصب ویندوز ۱۰ به پایان رسید و ویندوز به خوبی نصب شده است. تنها فعال سازی ویندوز می ماند که در صورت تمایل می توانید مقاله « آموزش تصویری فعال سازی ویندوز ۱۰ » را مطالعه کنید تا بتوانید ویندوز خود را بصورت کامل اکتیو نمایید.

دیدگاه‌ها 0

*
*


ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل