چگونه از لپ تاپ استفاده کنیم؟

چگونه از لپ تاپ استفاده کنیم؟

چگونه از لپ تاپ استفاده کنیم؟ شاید تا قبل از خرید لپ تاپ خیلی برای شما اهمیت نداشته باشه، اما به محض خریدن لپ تاپ و به خانه برگشتن ممکن این سوال برای شما هم پیش بیاد که چگونه از لپ تاپ استفاده کنیم؟ نحوه استفاده یا فرهنگ صحیح استفاده از لپ تاپ ها ، خیلی سخت نیست، رعایت نکات مهم برای ما کفایت می‌کند ، تا سالها یک لپ تاپ سالم داشته باشیم.

چه نکاتی را باید در حفظ و نگهداری از لپ تاپ رعایت کنم؟ همانطور که حتما همراه مقالات آموزشی کندل ، بودید، می‌دانید در این زمینه مقاله های مهم زیادی در وب سایت نمایندگی دل وجود دارد، که در این مقاله هم چند نکته مهم دیگر را ذکر می‌کنیم…

۱- لپ تاپ را با نمایشگر بلند نکنید !!!

لپ تاپ را با نمایشگر بلند نکنید !!! این نکته ساده را خیلی از افراد متاسفانه رعایت نمی‌کنند، نمایشگر یا صفحه نمایش لپ تاپ ، بسیار ظریف است و منطقی نیست که لپ تاپ را از نمایشگر آن بلند کنیم.

۲- لپ تاپ را چگونه باز و بسته کنیم ؟

لپ تاپ را چگونه باز و بسته کنیم ؟ بهتره که از قسمت میانی (وسط) صفحه نمایش آن را باز و یا بسته کنیم، بستن از کناره ها ، موجب آسیب به صفحه نمایشگر در مدت طولانی می شود. چرا که با باز کردن از سمت راست و یا چپ ، فشار بیشتری به آن قسمت از صفحه نمایش وارد می شود اما زمانی که از وسط باز کنید ، فشار کمتری به لپ تاپ وارد می شود.

۳- استفاده از لپ تاپ روی پا

استفاده از لپ تاپ روی پا ، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود. اینکار موجب وارد شدن صدمات به سلامتی شما و همچنین لپ تاپ شما می شود.

این مقاله را در همین راستا به شما پیشنهاد میکنم “ چرا نباید لپ تاپ را روی پا قرار دهیم؟

۴- سرد و گرم شدن لپ تاپ

سرد و گرم شدن لپ تاپ اصلا برای سلامتی لپ تاپ خوب نیست، برای مثال در تابستان ممکن است لپ تاپ شما در ماشین یا هنگام جابجایی ، یا حتی در کیف ، تا حد زیادی گرم و داغ شود ، در این مواقع به هیچ عنوان لپ تاپ خود را روشن نکنید، اجازه دهید تا در محیط مناسب به دمای مناسب و ایده آل محیط بازگردد سپس لپ تاپ خود را روشن کنید، همچنین در زمستان ممکن است لپ تاپ خیلی سرد شود ، اجازه دهید تا در دمای مناسب به حالت طبیعی بازگردد و سپس از آن استفاده کنید.

پیشنهاد ما این است که تا حدالامکان اجازه ندهید که لپ تاپ در محیط گرم و داغ ، یا در معرض نور خورشید باشد ، یا بلعکس ، در فضایی سرد بماند. همیشه در محیط مناسب با دمای عادی از لپ تاپ خود نگهداری کنید.

۵- هنگام استفاده از لپ تاپ غذا نخورید

هنگام استفاده از لپ تاپ غذا نخورید ، یا نوشیدنی را کنار لپ تاپ قرار ندهید، گاهی اوقات ممکن است هنگام غذا خوردن ، تکه های ریزی از غذا روی صفحه کلید بریزد که شاید به چشم خیلی دیده نشود ، اما در عملکرد دکمه های صفحه کلید تاثیر گذار خواهد بود. همچنین موردهایی بوده که به این علت مورچه ها و حشرات در لپ تاپ تجمع کرده اند.

۶- باتری لپ تاپ را اذیت نکنید

با وجود پیشرفت علم در این زمینه ، شاهد باتری های قدرتمندی از لپ تاپ ها در بازار هستیم، اما کماکان یک سری نکات مهم در این زمینه هست که باید رعایت کنید.

بهتره که هنگام شارژ لپ تاپ را خاموش کنید و از آن استفاده نکنید، تا زمانی که لپ تاپ به ۶۰% نرسیده آن را از شارژر جدا نکنید، حداقل تا ۶۰% تا ۷۰% اجازه دهید لپ تاپ شارژ شود.

اجازه ندهید که شارژ باتری لپ تاپ شما به کمتر از ۱۰% برسد یا خاموش شود.

۷- لپ تاپ را چگونه خاموش کنیم؟

بهترین راه برای خاموش کردن لپ تاپ ، همان روش نرم افزاری است، با همان دکمه shut down در ویندوز ، با اینکار سیستم عامل لپ تاپ شما ، برنامه ها را بسته ، سپس هارد و رم را از کار می‌اندازد و به صورت طبیعی لپ تاپ خاموش می شود.

اما برخی کاربران از دکمه پاور لپ تاپ استفاده می‌کنند، این دکمه برای موارد ضروری تعبیه شده و برای لپ تاپ شما روش مناسبی نیست. در واقع با اینکار شما لپ تاپ را مجبور به خاموش شدن می‌کنید و بصورت غیر منتظره همه سخت افزار را از کار می‌اندازید.

۸- لپ تاپ را روی میز بذارید

لپ تاپ را روی میز قرار دهید ، هم برای سلامتی خود شما ، که در هنگام استفاده از لپ تاپ راحت باشید و زاویه صورت و گردن شما با لپ تاپ مناسب باشد ، هم برای سلامتی لپ تاپ ، زیرا لپ تاپ ها باید روی سطوح صاف و هموار قرار بگیرند، که لرزش هم نداشته باشند و هم به خوبی گرمای لپ تاپ را به بیرون هدایت کنند.

۹- ماوس و کیبورد مجزا برای لپ تاپ

ماوس و کیبورد مجزا برای لپ تاپ ، برای زمانی است که شما استفاده زیادی از لپ تاپ ها می‌کنید ، برای امور سنگین بهتر است که از ماوس ها و کیبوردهای جانبی لپ تاپ استفاده کنید.

۱۰- سایر نکات در استفاده از لپ تاپ

بهتر است که همواره لپ تاپ خود را تمیز نگه دارید، سلامت لپ تاپ با میزان تمیزی آن نیز ارتباط مستقیم دارد. ( آموزش تمیز کردن لپ تاپ )

میزان صدای و نور صفحه لپ تاپ را ، مناسب شرایط خود تنظیم کنید، میزان نور صفحه و صدای لپ تاپ هر چه بیشتر باشد به طبع مصرف باتری را افزایش می دهد.

سعی کنید خیلی لپ تاپ را باز و بسته نکنید، استفاده عادی و روزمره هیچ مشکلی ندارد، اما ذکر این نکته خالی از لطف هم نیست.

جمع بندی:

با مقاله ” چگونه از لپ تاپ استفاده کنیم ” در وبلاگ کندل ( نمایندگی DELL ) همراه کاربران عزیز بودیم، در این مقاله سعی شد نکات بسیار مهم در نحوه استفاده از لپ تاپ (فرهنگ صحیح استفاده از لپ تاپ) ذکر شود. با وبلاگ کندل همراه باشید تا همواره بروز باشید و مطالب آموزشی مربوط به لپ تاپ ها را دنبال کنید.

هر گونه سوالی در این زمینه داشتید می‌توانید در قسمت نظرات بنویسید…

دیدگاه‌ها 0

*
*


ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل