همکاری مشترک کوالکام و مایکروسافت برای ترغیب استفاده از کورتانا

طی اخبار منتشر شده شرکت مایکروسافت در نظر دارد کاربری کورتانا را در استفاه از محصولات خانه‌ی هوشمند افزایش دهد. در ادامه به کندل نمایندگی تعمیرات تخصصی Dell همراه باشید.

شرکت مایکروسافت در سال جاری در نمایشگاه CES 2018 به این موضوع اشاره کرد که شرکت هایی مانند کوالکوم ( Qualcomm ) در حال ارائه یک طرح مرجع برای تشویق سایر تولیدکنندگان سخت افزاری هستند تا از دستیار مجازی و هوشمند کورتانا ( Cortana ) در محصولات خود استفاده نمایند. پلتفرم صوتی هوشمند کوالکام که از قابلیت‌های کورتانا بهره می جوید، در نیمه‌ اول سال میلادی در اختیار  تولید‌کنندگان سخت‌افزار قرار خواهد گرفت که توسط آن به تولید محصولات متفاوت در این راستا بپردازند. البته در کنار کوالکام، شرکت‌های سینپتیکس، آل‌وینر و تاملی هم به مایکروسافت برای توسعه‌ و ارائه کاربری کورتانا ملحق شده‌اند. هر یک از شرکت‌هایی که گفته شد برنامه‌ی وسیعی برای توسعه‌ی طرح‌های مبنا برای تولید‌کنندگان دارند تا از توانایی های دستیار مجازی مایکروسافت در شبکه‌های مِش و ابزارهای خانه هوشمند بهره بجویند.  برای اولین بار در دسامبر ۲۰۱۶ کیت توسعه‌ی نرم‌افزاری کورتانا در اختیار توسعه‌دهندگان قرار گرفت.

 

 

 

شرکت جانسون کنترلز نیز از طرح خود در مورد تولید ترموستات‌ مجهز به دستیار صوتی کورتانا خبر داد. همچنین در کنار توسعه‌ طرح‌های مبنا، مایکروسافت اعلام کرد که کورتانا توانایی کار کردن با محصولات برندهایی مانند هانی‌ول، اکوبی، لیفکس و تی پی لینک دارد و قابلیت فعال کردن وسیله هایی مانند لامپ‌های هوشمند، ترموستات و پریز‌های برق را به در پی دارد. با این که کورتانا تحت کنترل و پشتیبانی غول دنیای نرم‌افزار است؛ اما این دستیار مجازی موفقیت چندانی در برابر رقیب های اصلی خود مانند آمازون الکسا و گوگل اسیستنت ندارد که به ممتازین این روزهای نمایشگاه سی ای اس ۲۰۱۸ تبدیل شده اند.

دستیار مجازی و هوشمند شرکت سامسونگ به نام بیکسبی در آینده ای نزدیک بر روی تلویزیون های هوشمند  ویخچال های این شرکت نصب خواهد شد. در قراردادی که بین شرکت های سامسونگ و هارمان انجام شده این دستیار مجازی در خودرو های هوشمند نیز به کار گرفته ونصب خواهد شد. گوگل با همکاری سونی و جی بی ال، Google Assistant ( دستیار گوگل ) را به اسپیکر‌های هوشمند این شرکت‌های اضافه کرده است. مانتین‌ویو نیز دستیار مجازی خود را به یکی از ابعاد اصلی پلتفرم اندروید اتو تبدیل نموده است.

از سوی دیگر رقابت آتشین دستیار‌های هوشمند مجازی، الکسا وجود دارد که در حال حاضر به بسیاری از وسایل خانه‌ هوشمند، هدفون‌های بی‌سیم، سیستم‌های اطلاعاتی خودروها و عینک‌های واقعیت‌افزوده راه پیدا کرده است. شرکت مایکروسافت برای توفیق در این بازار، باید همکاری خود را با تولیدکنندگان محصولات هوشمند و اینترنت اشیاء  بیافزاید و نیز به‌طور دائم توانایی ها وکیفیت کورتانا را افزایش دهد.

دیدگاه‌ها 0

*
*


ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل