مقایسه چند تصویر با کیفیت QHD و ۱۰۸۰p

سلام , امروز با مقایسه  کیفیت تصویر دو نمایشگر در خدمت شما هستیم .

عوامل زیادی مانند واقعی‌بودن رنگ‌ها، سطوح رنگ سیاه و زاویه دید در کیفت صفحه‌نمایش تلفن‌های همراه تأثیر دارند. اما عاملی که توجه زیادی را به خود جلب کرده است تراکم پیکسلی است .

1c15daa6a0d1738e2cee24983b5c1b3b_XL

شاید برای شما جالب باشد تا تصاویر close-up از نمایشگر با کیفیت تصویر QHD و نمایشگر با کیفیت ۱۰۸۰p را در کنار هم ببینید. دو گوشی همراهی که برای این مقایسه در نظر گرفته شده‌اند، Oppo Find 7 و Oppo Find 7a هستند. گوشی Oppo Find 7 محصولی از Oppo و با ۳ گیگابایت رم، باتری ۳۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی و صفحه‌نمایش ۵٫۵ اینچ با کیفیت QHD و گوشی Find 7a دارای ۲ گیگا‌بایت رم، باتری ۲۸۰۰ میلی‌آمپر ساعتی و نمایشگر ۵٫۵ اینچی با کیفیت ۱۰۸۰p است. همان‌طور که می‌دانید صفحه‌نمایش گوشی‌هوشمند Oppo Find 7 با در اختیار‌داشتن ۵۳۸ پیکسل در اینچ، بالاترین تراکم پیکسلی را در بین گوشی‌های هوشمند دارا است و انتظار می‌رود تا اواسط اردیبهشت به بازار عرضه گردد؛ البته در مورد قیمت آن هنوز اظهار‌نظر نشده است. در مقابل شما می‌توانید با پرداخت ۴۹۹ دلار مدل Find 7a را سفارش دهید که با پرداخت این مبلغ علاوه بر گوشی یک کاور مدل Easy Style، یک باتری اضافه به همراه یک کارت حافظه ۳۲ گیگا‌بایتی SanDisk به شما تعلق می‌گیرد که واقعاً یک خرید خوب محسوب می‌شود.

در این مقایسه می‌خواهیم به جزئیات موجود در تصاویر بیشتر دقت کرده و البته این نکته را هم در نظر داشته باشیم که گوشی Oppo Find 7 در تصاویر زیر هنوز یک محصول نهایی نیست و ممکن است کیفیت تصویر محصول نهایی آن در هنگام عرضه به مشتریان، اندکی متفاوت باشد. بنابراین اگر نحوه نمایش رنگ‌ها ( با توجه به غیر نهایی‌بودن Oppo Find 7) در این دو مدل را نادیده بگیریم، تراکم ۵۳۸ پیکسل در اینچ و تفاوتی که در عکس‌ها ایجاد می‌کند، حتی در مقایسه با نمایشگر خوب ۱۰۸۰p بوضوح قابل مشاهده است.

 آیا شما با این جمله معروف که کیفیت تصویر ۱۰۸۰p برای نمایشگرها کافی بوده و بالاتر از این کیفیت فقط با چشم مسلح قابل تشخیص است، موافق هستید؟
08 09 16 17
ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل