کوالکام رسماً از مودم اسنپ دراگون X50 بر پایه تکنولوژی ۵G رونمایی کرد

شرکت مشهور کوالکام ( Qualcomm ) که در عرصه تولید تراشه های SnapDrogon مشهور است از مودم اسنپ دراگون X50 بر اساس فناروری فوق سریع ۵G رونمایی کرد.

                   


 تبلیغات                      تعمیرات لپ تاپ دل      نمایندگی زیگورات        خدمات پس از فروش لپ تاپ Dell          دل سرویس


شرکت آمریکایی Qualcomm  بزرگترین تولید کننده ی تراشه ، در روزهای اخیر از مودمی فوق سریع بر پایه تکنولوژی ۵G به نام X50 رونمایی کرد. این شرکت لیستی متشکل از ۱۸ شرکت از سازندگان بزرگ سخت افزار منتشر کرده است که از فناوری مودم X50 و همچنین ۵G در سخت افزارهای خود استفاده خواهند کرد.بر اساس اطلاعات منتشر شده مودم X50 دارای پهنای باند ۶GHz بوده که علاوه بر ایجاد یک شبکه پایدار ۴G به شبکه ۵G متصل خواهد شد. این شرکت عنوان کرده است با توجه به پهنای باند وسیع این تکنولوژی امکان دارد در آینده اتصالات فیبر نوری منسوخ شود.

معاون ارشد شرکت Qualcomm ، الکس کاتوزیان بیان کرده است :

کوالکام تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با گسترش شبکه های ۵GNR در اسمارت فون ها ، کاربران بتوانند از این فناوری بهره ی بیشتری ببرند و تعهدهای ما با بهترین سازندگان در سراسر دنیا به اثبات رسیده است چنانچه در نسل های ۳G و ۴G LTE با بهره گیری از اصول رهبری و فناوری چهت حمایت از ۵GNR در زمینه اسمارت فون ها تلاش خواهیم کرد. 


 

 

در جریان تولید مودم های X50 شرکت Qualcomm لیستی از شرکت هایی که قرار است از این مودم ها استفاده نمایند منتشر کرد که شامل سازندگان بزرگ اسمارت فون ها نظیر : ASUS ، HMD Global ، LG ، Opo ، Sony Mobile ، Vivo ، HTC ، Xiaomi و همچنین ZTE است. در کنار این موارد کوالکام اعلام کرده است که فرار است با شرکت هایی نظیر Fujitsu ، Inseego novatel Wireless ، Netcom Wireless ، netgear ، Sharp ، sierra wireless ، تلت، وینگ‌تک و WNC فعالیت نماید.

شرکت کوالکام بهره گیری از فناوری ۵G را برای اسمارت فون ها ، کامپیوترهای متصل به شبکه ، مانیتورهای پوشیدنی در واقعیت مجازی و … را گسترش داده است. علاوه بر این موارد استفاده کنندگان دیگری نظیر AT&T ، ورایزن ، SPRINT ، چین تلکام ، تلکام بریتانیا ، KDDI ، یونیکام چین ، شرکت KT ، اورنج سینگتل ، گروه وودافون و … ذکر شده است.

به نظر می رسد شرکت Qualcomm برنامه های خوبی برای بهره گیری از این تکنولوژی در کامپیوترهای همیشه متصل و گجت های پوشیدنی دارد. 

 

دیدگاه‌ها 0

*
*


ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل