تعمیر لپ تاپ خیس شده

یکی از مصداق های قانون مورفی که احتمالا شما هم با آن روبرو شده اید، این است که هر گاه یک لیوان آب یا قهوه قصد داشته باشد که بر روی زمین بریزد، در کنار آن نیز یک لپ تاپ هم باید باشد که بشدت تشنه خیس شدن یا قهوه خوردن است! و چه بسا پس از این برخورد، لپ تاپ دیگر هرگز روشن نشود. با این آموزش تعمیر لپ تاپ خیس شده با نمایندگی دل همراه باشید. همچنین می توانید دیگر مقالات آموزش تعمیر لپ تاپ مجله کندل ایران را مطالعه کنید.

آموزش تعمیر لپ تاپ آب خورده

اگر تا حالا یک قهوه ماکیاتو کاراملی یا نوشابه گازدار را روی لپ تاب خود ریخته اید، به احتمال زیاد خیلی بد شانس هستید! هر چیزی با شکر معادل مرگ هست. زمانی که آن نوشیدنی خشک می شود، شکر آن برای همیشه بر روی اجزای سیستم شما میماند و آن ها را اصطلاحا میخورد. در آن صورت، شما می توانید لپ تاپ را به یک متخصص تعمیر لپ تاپ بسپارید تا از آب دیونیزه استفاده کند و صبر زیادی به کار گیرد، که می تواند کاری باشد که چندصد هزار تومان هزینه برداشته و هفته ها زمان ببرد، اما به احتمال زیاد بهتر آن است که فقط هارد را بیرون بکشید و یک سیستم جدید بخرید.

اگر آن مایع فقط آب یا قهوه بدون شکر است که شما روی دستگاهتان ریخته اید، شانس شما برای حفظ دستگاهتان بسیار بیشتر است. اگر چه بسیار مهم است که به سرعت اقدامی انجام دهید، بدترین چیز برای یک سیستم مرطوب شده این است که فورا آن را راه اندازی کنید که ببینید کار میکند یا خیر! در این صورت اگر مایعی درون آن باشد، شما یک ریسک اتصال کوتاه الکتریکی ایجاد خواهید کرد که می تواند بالقوه منجر به آسیب دائمی دستگاه شما شود. تنها کاری که باید انجام داد این است که قبل از اینکه دکمه پاور دستگاهتان را بفشارید، فقط آرام باشید و آن را خشک کنید.

به سرعت دستگاه را از پریز برق جدا کنید و تمام تجهیزات آسان جدا شدنی مانند باتری، درایور سی دی، هارد درایو و کیبورد را از دستگاه جدا کنید و کنار بگذارید تا آنها را به صورت مجزا خشک کنید. (شما یک پیچ گوشتی برای جدا کردن برخی از قسمت ها نیاز خواهید داشت، برای دستورالعمل ها دفترچه راهنمای لپ تاپ را بررسی کنید)

سیستم را روی سطح کناری آن کج کرده تا به خشک شدن آب داخل آن کمک کنید. با مساعدت خودتان یک دستمال زیر سیستم قرار دهید. زمانیکه مشغول جدا کردن قطعات دستگاه و خشک کردن آن هستید، تلاش کنید که مایع درون سیستم را دور از نمایشگر آن نگه دارید.

به آرامی سیستم را تکان دهید تا مایع از گوشه ها و شکاف های زیاد درون آن بیرون بیاید؛ منفذهای هوا به طور کلی به عنوان کانال های آب عمل می کنند. سپس، از یک قوطی هوای فشرده بهره بگیرید تا درون کیس (قاب سیستم) بدمد و تا جای ممکن خشک شود.

یک ایده خوب این است که دستگاه را در طول شب نزدیک دریچه هوای گرم یا سرد قرار دهید یا مدت بیشتری اگر میتوانید این تعلیق را ادامه دهید تا به طور کامل خشک شود. 

وقتی مطمئن شدید که سیستم کاملا خشک شده است، آن را به حالت قبل برگردانید و سپس راه اندازی کنید و برای بهترین نتیجه امیدوار باشید. اگر دستگاه به خوبی بالا آمد، بگذارید مدتی کار کند تا هر رطوبت و قطرات آب باقی مانده از بین برود. اگر سیستم شما بالا نیامد، وقت آن است که به فکر خرید یک سیستم جدید باشید.

تعمیر لپ تاپ خیس شده در صورتیکه سوالی دارید، می توانید در قسمت نظرات مطرح کنید.

دیدگاه‌ها 0

*
*

ثبت درخواست در کندل ایران
جعبه باز نمایندگی دل